Přejít na obsah

Automat vzs. manuál


sakin

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,hledal sem hledal,ale nic konkrétního sem o automatech nenašel.Jenom takový samý tlachání jako sou autamaty gut a že se s nimy dobře o v pohode jezdí, ale žádná konkrétní fakta.

Takže se táži tech kteří máte s týmhle skušenosti.

1. je velký rozdíl v automatu ohledne spotřeby paliva (konkrétne 81 kwTdi) oproti manuálu?

2. na kolika otáčkách to přeřazuje na vyšší stupeň a na kolika na nižší stupeň? + jaký to má programy?

3. netrhá to nejak moc při řazení?

4. nekašle se na tom neco nejak časteji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
no teda tolik příspěvkú bych opravdu nečekal. To opravdu nikdo nevíte?????

Automat se me moooc libi ale je jich malo, nastesti jsem sehnal tri kluky co maji Octu v automatu.

Takze pri pohodove jizde atomat radi priblizne v 2200 ot/min samozrejme kdyz tomu slapes na krk tak podstatne pozdeji. Pri 80Km/h

na 4ty stupen mas na otackomeru necelych 2000 ot/min. Programy jako takove tam nejsou akorat kdyz das paku na 1. tak tam mas furt jednicku, kdyz na dvojku radi to 1 - 2 stupen a kdyz das paku na trojku radi od jednicky do trojky a v rezimu D (drive) radi vsechny stupne.

Vcera jsem se svezl s automatem a radi to naprosto plynule a bez nejakeho skubani kolikrat je problem poznat kdy to presne preradilo :)

btw byla to octavia dovezena z Italie a byla za docela hezke penize (5/2002 za 197t) jenze po prolizani auta jsem postupne prichazel na dalsi a dalsi problemy a chybky (vcetne spatneho razeni atomatu u ctyrky a kickdownu) a po 20minutach zkoumani jsem zjistil že to byl na 99% italsky taxik :feve:

Jinak podle informaci Octa v automatu jezdi venek za 5,5lt a dlouhodoba kobinovana je od 6,5 - 7,5 jak u koho (styl jizdy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdar chlapi,hledal sem hledal,ale nic konkrétního sem o automatech nenašel.Jenom takový samý tlachání jako sou autamaty gut a že se s nimy dobře o v pohode jezdí, ale žádná konkrétní fakta.

Takže se táži tech kteří máte s týmhle skušenosti.

1. je velký rozdíl v automatu ohledne spotřeby paliva (konkrétne 81 kwTdi) oproti manuálu?

2. na kolika otáčkách to přeřazuje na vyšší stupeň a na kolika na nižší stupeň? + jaký to má programy?

3. netrhá to nejak moc při řazení?

4. nekašle se na tom neco nejak časteji?

No ono je to tezky..Ja osobne Octou v automatu sice nejel,ale zato sem jel jinejma..

1. Na spotrebe dela automaticka prevodovka prumerne a obecne tak 1-1,3l/100km nevim kolik konkretne u TDI 81 kw a taky zalezi na stylu jizdy.

2. razeni si v podstate ovladas sam.Pokud ji dasn napit naplno mela by na vyssi stupen preradit az pred cervenym polem otackomeru...

3.Myslim,ze naky trhani,ktery by ti lamalo krcni pater nebude..Urcite to poznas,ale ne tak,ze by si s tim uz nechtel jezdit.. ;)

4.Co vim,tak automaticky prevodovky potrebujou vetsi peci a tak kolem 150tkm uz chteji nakou preventivni prohlidku..ale je to taky individualni... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,hledal sem hledal,ale nic konkrétního sem o automatech nenašel.Jenom takový samý tlachání jako sou autamaty gut a že se s nimy dobře o v pohode jezdí, ale žádná konkrétní fakta.

Takže se táži tech kteří máte s týmhle skušenosti.

1. je velký rozdíl v automatu ohledne spotřeby paliva (konkrétne 81 kwTdi) oproti manuálu?

2. na kolika otáčkách to přeřazuje na vyšší stupeň a na kolika na nižší stupeň? + jaký to má programy?

3. netrhá to nejak moc při řazení?

4. nekašle se na tom neco nejak časteji?

No ono je to tezky..Ja osobne Octou v automatu sice nejel,ale zato sem jel jinejma..

1. Na spotrebe dela automaticka prevodovka prumerne a obecne tak 1-1,3l/100km nevim kolik konkretne u TDI 81 kw a taky zalezi na stylu jizdy.

2. razeni si v podstate ovladas sam.Pokud ji dasn napit naplno mela by na vyssi stupen preradit az pred cervenym polem otackomeru...

3.Myslim,ze naky trhani,ktery by ti lamalo krcni pater nebude..Urcite to poznas,ale ne tak,ze by si s tim uz nechtel jezdit.. ;)

4.Co vim,tak automaticky prevodovky potrebujou vetsi peci a tak kolem 150tkm uz chteji nakou preventivni prohlidku..ale je to taky individualni... ;)

S Oktou v automatu jsem taky nejezdil ale podle mě je automat super ale na autě co na to má koníky...

Teď jsem jezdil s Pašíkem naftou 96KW tiptronic a pro mě slušný svezení spotřeba oproti stejnýmu autu v manuálu přesně jak psal Marty tak o 1-1,3 nahoru.

Známej má teď objednanou OII v automatu tak jsem na to fakt hooodně zvědavej!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne muzu sdelit osobni zkusenosti. Koupil jsem Octu rv02 1,9TDI 66kW s automatem. Prvni cesta z Brna po D1 prazdny

rychlosti (podle navigace, takze skutecna) 130-145km/h potom pres pricpanou Prahu a kus za, dale cestovani po kamaradech na chlubeni :) celkem ujeto 340Km to cele se zapnutym climatronikem a PC ukazuje 6,6 l/100.

PS: U kamaradu jsem to nesetril kazdy chtel videt jak to jede :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...