Přejít na obsah

Zapojení světýlka v kufru


Tamraton

Doporučené příspěvky

Musíš to napsat jak pro debila - s elektrikou nemám dobrej vztah.

co je XP2/6 kde najdu ISO nebo něco do čeho to napíchnu. Někde pod volantem?

Napojíš kladný pól na konekor XP2/6 (je to vodič červeno/čierny) a kostru dáš cez spínač.

za spínačom vyvedieš káblik na konektor XS5/4 na BSG

tak sa ti svetielko odpojí po čase ak ho necháš zapnuté

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BSG je prístupná po odobratí krytu nad nohami vodiča teda celej tej spodnej časti palubky. potom uvidiš to čo na obrázku a BSG je tá krabička pod držiakom relé ktorá má dva rady konektorov a do ktorej ide tých vela káblov.

jeden rad konektorov (silových väčšinou) sa značí XP a druhý rad konektorov sa značí XS, každý konektor je tam označený takže to hneď uvidíš,

číslo pinu je na konektore tiež označené.

Ten XS5/4 zrejmenebudeš mať osadený tak ten dotiahneš nový a XP2/6 tam máš určite tak na ten sa napaojíš na káblik z neho vedúci

post-3171-1181162899_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne spínač svetiel ide tiež ztuha ale v nulovej polohe zatlačíš a potočíš, tým schováš tie cvoky čo ho držia a mne to drží ešte na ovládaní sklonu a jasu nejak takže tam to vypáčim jemne a je von.

Poistku neriešiš, tá je spoločná s poistkou osvetlenia kabíny a tú tam máš :)

Nemožem vytáhnout ten panel pro zapínaní světel nevíš jak to vyndat vím že zatlačit pak do prava a vytáhnout ale prostě to nejde. Jo a ještě přes jakou pojistku to bude vedený
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě nějAk nechápu jak si psal že to vypne samo když to zapomenu vypnout to znamená že musím nahnáhnout kabely 3, že. S tou pojistkou se ptám protože se mi podařilo to skratovat když jsem se dotkl spínače jiným plechem ve světýlku a teraz nejde. tak jsem myslel že vyměním pojistku, ale osvětlení kabiny jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojil si to na tie PINy ako som napísal?

Inak ma nenapadlo že ten spínač chceš mať v kufri pri svetielku...ale nemusíš ťahať tri káble...kostru zobereš v kufri a plus pojde doo BSG a druhym pojdeš tiež do BSG na XS5/4

Ak si to napojil ako som napísal - hlavne ten vodič na XP... nameráš na nom +12V???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypne sa to tak že odpojí plus z napájania stropného svetla a toho tvojho svetielka...preto zhasne.

Aký kábel si použil??? Meral si to? mohol sa ti prepáliť káblik pretože je tam 10A poistka...

zapojil jsem kostru a ten plus dopředu. ten druhý dopředu jsem nedělal protože nechápu jak to může samo vypnout když spínač je stále zapnutý.

Ale jak jsem psal škrtl jsem někde zablejsklo se a už nesvítí tak proto jsem se ptal na tu pojistku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím normál z kabel z elektro. Nerozomím tomu. Ale ještě bych potřeboval poradit, chce si pořídit světýlko do odkládací schránky, ale spínač na víku schránky dávat asi nebudu protože budej drahej a vůbec nevím jestli by tam šel, tak to chci véct přes vypínač jak jsou nad rádiem ty záslepky ABS, Vyhřívání skla atd. kam to mám potom píchnout stejně jak to zadní? dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premeraj to.

Kastlík môžeš cez spínač napojiť na to plus zo svetielka, nič ďalej nenapájaš (myslím ten XS...)

Já nevím normál z kabel z elektro. Nerozomím tomu. Ale ještě bych potřeboval poradit, chce si pořídit světýlko do odkládací schránky, ale spínač na víku schránky dávat asi nebudu protože budej drahej a vůbec nevím jestli by tam šel, tak to chci véct přes vypínač jak jsou nad rádiem ty záslepky ABS, Vyhřívání skla atd. kam to mám potom píchnout stejně jak to zadní? dík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdarec.

Namontovali mi v servisu svetlo do kufra. Funguje manuálne a len ked mám klúc v spínacej skrinke. Akonáhle ho vytiahnem - sila zvyku - tak ho musím nastartovat a vtedy zase svieti. Je to dost riskantné ked niekde parkujem a mám klúc v sp. skrini a ja kutrem v kufri - niekto nasadne a mám po aute. Bol som v servise aby mi to prerobili ale nakolko nemám v zámku mikrospínac tak len zámok stojí - podla servisu - 1800 Sk. Je to mozné? Vie niekto presnú cenu? Poprípade viete obj. císlo na zámok 5. dverí s mikrospínacom? Náhodou fotka? To uz chcem vela, vsak? :-))

Jedná sa o fábiu classic r.v. 2007.

Pomozte mi prosím.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to spravil tak,že som si z poistkovej skrinky privedol do kufra 12v a cez dverový spínač zo 120 pripájam kostru a svieti to iba ked mám otvorené 5 dvere nezávisle na klúčiku! Ten spínač som dal namiesto dorazovej gumičky na dverách na samom spodku dverí dá sa pekne vykrútiť. Zatial som s takýmto riešením spokojný. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to spravil tak,že som si z poistkovej skrinky privedol do kufra 12v a cez dverový spínač zo 120 pripájam kostru a svieti to iba ked mám otvorené 5 dvere nezávisle na klúčiku! Ten spínač som dal namiesto dorazovej gumičky na dverách na samom spodku dverí dá sa pekne vykrútiť. Zatial som s takýmto riešením spokojný. :palec2:

kde je tá dorazová gumička? Poprípade nejakú fotku by si mi mohol poslať?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

mám osvětlení zavazadlového prostoru z výroby na levé straně a chtěl bych jej dodělat i na pravé( místo na to je, respektive výřez v plastu), ale nechce se mi tahat eletrika až někde z palubky, když natáhnu kabel z toho levého origo světla do toho nově namontovaného, bude to svítit, nebo ne?? Eletrika není moje hoby, ale pokud by tohle šlo, tak bych to zvládl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
mám osvětlení zavazadlového prostoru z výroby na levé straně a chtěl bych jej dodělat i na pravé( místo na to je, respektive výřez v plastu), ale nechce se mi tahat eletrika až někde z palubky, když natáhnu kabel z toho levého origo světla do toho nově namontovaného, bude to svítit, nebo ne?? Eletrika není moje hoby, ale pokud by tohle šlo, tak bych to zvládl...

To je jasna paka ze to vezmes od toho sousedniho lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam kombajna a udelal jsem to tak ze jsem z 12V zasuvky co je v kufre natahal zvlast kabely ke svetlum a na prave strane pod svetylkem jsem dal vypinac.Mel jsem tam nejaky problem a neslo mi to (asi kablik zlomeny).Mikrospinac v zamku spinal dobre ale svetla porad nesvitila.Tak jsem to vyresil vypinacem a je to.Navic je to prakticke rozsvitim jen kdyz potrebuju a ne po kazdem otevreni kuftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...