Přejít na obsah

Jakou LCD TV nebo Plasma TV?


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Davon:

Do toho metru úhlopříčky spíš LCD, na větší volit plazmu.

LG je výborná značka poměrem cena výkon, mám dost zkušeností s jejich LCD monitory (i s TV tunerem) a žádné reklamace, vadné body....obraz výborný.

Co bych, ale dnes bral v úvahu je podsvícení. Dnes se víc a víc používá LED podsvícení místo katodových trubic.

Plocha je rovnoměrně podsvícená, je daleko vyšší kontrast, obraz má hloubku... jak plazma.

Plazma víc žere, vypaluje se obraz, sice míň jak dřív, ale vypaluje, hlavně je pomalejší ve vykreslování obrazu, rychlé scény maže daleko víc jak LCD.

Plazma ve vývoji moc nepokračuje, ale LCD se vyvíjí... a do toho metru se minimálně plazmě vyrovná.

LG a Samsung jsou značky, kde máš záruku kvality a dobrého poměru cena užitná hodnota, Panasonic je cenou vyšší, je na tobě jestli by ti nabídl něco navíc, no a Sony nebrat..............Sencor, Mascom fuuuuuuj!!!!!

Porovnej si obraz v obchodě, ty se na to budeš koukat, jen dej bacha na nastavení přístrojů.

Ale ber to jen jako můj názor, nemusí to být pravda ;)

kde jsi vzal, že je plasma na rychlé scény horší než LCD? Je to přeně naopak. Porovnával jsem to a jednoznačný vítěz byla plazma. Taky jsem zvažoval jestli LCD nebo plazma. A přímým porovnáním bylo jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

černou uděláš akorát na plazmě,ty budeš mít šedou místo černý,jinak jedině full hd plazma a panasonic nebo samsung

Vim o cem mluvim... TV jsem videl v realu a hral si s nastavenim, budu mit cernou a bilou.. Plasmu mame v praci a je to humus oproti LCD. Uz jen vypaleny logo v rohu po par minutach na dalsi pul den mi staci k tromu, abych rekl plasma NE. A kdyz NE, tak pro vsechny! ;)

Ale nekdo take nosi slipy, jiny boxerky... Nekdo ma benzin, nekdo diesel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim jak mate v praci staru plazmovku a jak se k ni chova, ale doma mam obe plazmy Panasonic, jak uz jsem psal a nikde se mi nic nevypalilo a to tu jednu mam doma uz 3 roky. U LG semi zda ze nektee rady se vypalovaly hodne rychle, ale vyvj de dopredu... Bohuzel,at prijdu kamkoliv,vsichni mi reknou jdine plazmu. UZ jsem parkrat dosel do obchodu a nechal jsem si dat dve televize vedle sebe - Plazma/LCD a jednnacne co se tyce obrazu je plama neprekonana. Jo LCD maji v obchode krasny obraz take,ale jen kdyz na nich pouti reklamni vido,ktere je presne udelane pro LCD... Mám známeho v Datartu a sam mi to rikal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak TV zprovoznena, je to celkem super, pro me, ktery nikdy LCD nemel, tak da se rici VANOCE! Antenu jsem koupil na digi tv, chytam vse, ale Noe TV, Public TV a OCKO uplne bez signalu. Mam HAMA 36dB. Vse ciste, signal 100% jen vyse jmenovane 0%. NEjvice me stve to OCKO! Praha, 5. patro

Koupim zavesny drzak a jde na zed.. Jen jeste nejak doresit tu antenu, kua..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vcera vecer jsem porovnaval v krame Samsung 6kovy rady a 100Hz Philips a ac nerad, opet musim rict, ze Philips o dost lepsi. Samsung mam monitor, ale to velky ma Philips lepsi. A polovicni spotrebu :kol-28:

2Davon: ja mel s timhle velky problemy pred 31.10., nez to prehodili na novej vysilac. A Ocko bylo paradoxne nejsilnejsi, nemakala spis Nova a CT2. Antenu mam uplne obyc jakousi starou od kdo vi ceho. Ale staci pootocit o par cm a je tam rozdil, sem s tim laboroval asi 14 dni :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No tak me pritelkyni rodice maji LCD telku - nevim jaky rozmer, ale je vetsi, je to vsechno takove mazle a byla pred 2 lety predrazena, ted se da sehnat i za 12.

Braska ma doma ted plazmu 107 - a tam to je ostre a stala neco kolem 25, ale je jasne ze za dva roky bude treba na 15 i mene, takze stim clovek musí trosku pocitat.

Jinak jsem presvedcen o kvalite u plazmy. Barva a ostrost me prekvapila, zvlaste cerna barva na plazme, kdezto u LCD stale sviti vsechny zarivky i kdyz se objevuje jen jeden pixel.

Dale musim podotknout nastaveni ekonomickeho rezimu spotreby u plazma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB ...

To porovnání co jsem psal (že LCD je na stejné úrovni jak plazma), jsem myslel s tím LED podsvícením u LCD. Špatně jsem to formuloval, plazma je rychlejší, ale nové generace LCD s tímto již problém nemají.

Starší generace LCD byly daleko za plazmou, dnes se to srovnává, ale znouvu opakuji jen u LCD s LED podsícením.

Oskenoval jsem Vám stránku z Reseller magazinu ze 4.11.2008. Je to časopis co má učit prodejce, jak spotřebitele oblbnout (někdy ho přečtu bez blití skoro celý).

No, ale jsou tam i užitečné informace, záleží jen na něm jak s tím naloží vůči zákazníkovi...

Je tam vysvětlený princip úspory energie u nových plazem a naopak, zvýšení kontrastu (černá barva) u LCD.

Pokud je text malý, tak si obrázek té stránky uložte a zvětšete v prohlížeči obrázků.

post-3209-1226171109_thumb.jpg

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to nevím, ale když má LCD kontrast okolo 1 000 000 : 1 a výš, tak by měl mít podsvícení ledkama.

Určitě to má nový Philips Ambilight, produktové číslo: 37PFL7603D. Cena do 30.000,-

Taky to má Samsung Smart LED 40": LE40A 786. Cena do 40.000,-

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, to u LCD nemuzu moc najit, ale udaje srovnatelny s plasmou jo. Ta 7603 je fajnova, ja porad zvazuju tu 7403, ktera je kolem 17k.

Postupne rozsiruju zaber :)http://www.elektromedia.cz:80/porovnat/?pr...154,51975,52977

http://www.consumer.philips.com/consumer/c...mpare%3Btrue%5D

Ta 7403 ma dokonce udavany kontrast vyssi a je to 100Hz, ta me laka z toho vyberu momentalne nejvic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...