Přejít na obsah

Jaký je podle Vás adekvátní měsíční příjem???


century

Doporučené příspěvky

To ja bych zase rekl, ze 50 tisic mesicne je v nasi zemi docela bezny prijem. Samozrejme ne masovy, ale nerekl bych, ze takovy plat bude mit malo lidi.

TomasB: Souhlasim s tebou.

asi tak 2 ROKY ZPĚT JSEM ČETL NĚJAKEJ PŘEHLED, KDE bylo, že nad 35 hrubého má jen 4% populace. Dneska to bude o něco víc, ale většina lidí má méně než je republikový průměr. Osobně jsem rád, že neživořím a průměr táhnu nahoru.

Jinak ani s čistým příjmem pře 50 tis. jen tak na byt nenašetříš. Je teda fakt, že nemusíme řešit problémy že by na něco nebylo, nebo že by byl problém při nenadálé události.

teda pokud nejseš násobně přes těch 50 lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když bude mít rodina 50 čistého tak neni problém si vzít hypotéku a máš na byt nebo i barák

To samozřejmě, jen poukazuju na to, že investici v řádu milionů stejně jen tak z nuly nenaspoříš. Pokuď už máš nějakej základ, tak i jo, ale spočítej si, jak dlouho by jsi při 50 čistýho spořil třeba a 2M. Nejméně 10 let, a to je dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě třeba taková drobnost. V naší republice má být údajně průměrný plat asi 20 000 hrubého a beztak to dělají manažeři a jiní co neví co s prachama. Ale co vím tak to má málo kdo. Buď mají hovno a nebo se pak topí v penězích. Tak nějak mi připadá, že se pomalu a jistě obnovuje vrstva bohatých a chudých. Je to jen takový můj pocit. Znám kluka co má asi 10 čistého a táhne sám celý barák a ještě spoří dvou dětem nějaké spoření. je tak tak, ale prostě živoří. Je mi ho až líto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě třeba taková drobnost. V naší republice má být údajně průměrný plat asi 20 000 hrubého a beztak to dělají manažeři a jiní co neví co s prachama. Ale co vím tak to má málo kdo. Buď mají hovno a nebo se pak topí v penězích. Tak nějak mi připadá, že se pomalu a jistě obnovuje vrstva bohatých a chudých. Je to jen takový můj pocit. Znám kluka co má asi 10 čistého a táhne sám celý barák a ještě spoří dvou dětem nějaké spoření. je tak tak, ale prostě živoří. Je mi ho až líto.

no já teda nevim, nemám žádný špičkový post v práci a pro Microsoft taky nedělám a při středoškolskym vzdělání mám v čistym podstavně více než údajně průměrných 20000 Kč hrubého... Já si myslim že je to dnes běžná taxa, ne? Ale faktem je, že se smekám... Což zase neznamená že jsem měsíčně v práci 300 hodin...

EDIT: Ani 200 :D

Editováno: , autor: Aidolon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale jak už někdo zminoval... pak jdeš do investice, které se nevyhneš (pokud nemáš sakra štěstí) a koupíš byt, nebo dům a věechno je v pr..li! Prodal jsem passika, moto a prachy jsou total v prdeli. Nějakou dobu jsem jezdil tankovat jen za 300 a jedl brambory s tvarohem, protože na víc jsem fakt neměl... dost dlouhý měsíc... :feve: No ale za pár let se tomu zasměju až bude mít byt hodnotu o polovinu vyšší :D Doufám teda

Editováno: , autor: Aidolon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak je taky fakt, že třeba ve fabrice ty prachy jdou namlátit přesčasi a pak je to celkem slušný, ale tak já jsem neuvedl, že jsem z vesnice a tudíš se stýkám s lidmi s vesnice a mešťáky znám taky nějaký, ale je fakt, že ty jsou na tom mnohem lépe než lidi z vesnice. Taky ta doprava.... z vesnice do města.... Teda já sám si nestěžuju na to kolik mi je mam celkem solidní příjem, ale zajímalo mě jakou mají jiní představu o měsíčním příjmu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale jak už někdo zminoval... pak jdeš do investice, které se nevyhneš (pokud nemáš sakra štěstí) a koupíš byt, nebo dům a věechno je v pr..li! Prodal jsem passika, moto a prachy jsou total v prdeli. Nějakou dobu jsem jezdil tankovat jen za 300 a jedl brambory s tvarohem, protože na víc jsem fakt neměl... dost dlouhý měsíc... :feve: No ale za pár let se tomu zasměju až bude mít byt hodnotu o polovinu vyšší :D Doufám teda

Přesně ty investice to je v prdeli. Něco našetříš a pak musíš něco nutně koupit nebo zaplatit. Třeba já mam smůlu, že vždycky něco přijde s autem. To už je snad pravidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě osobně je to 30 tis... když je člověk sám... sice to nemám, ale chybí mi do toho jen trocha, tak jsem spokojen. Navíc mě práce baví a nemusim kvůli tomu bouchat přesčasy ve fabrice... Ovšem kdybych měl manželku na mateřský tak 30 je doooost mááálo!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě osobně je to 30 tis... když je člověk sám... sice to nemám, ale chybí mi do toho jen trocha, tak jsem spokojen. Navíc mě práce baví a nemusim kvůli tomu bouchat přesčasy ve fabrice... Ovšem kdybych měl manželku na mateřský tak 30 je doooost mááálo!!!!

Tak to sme na tom stejně.... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě takovej dotázek. Bral si někdo hypotéku? Když si vemu třeba 2 000 000 kolik třeba za 15 let zaplatím navíc. Včetně poplatků za smlouvy, splácení atd.??? Díky

na 2 250 000 to bylo tušim 900 000 navíc

No tak teď budu sprostej. To sou kurvy nenažraný! Už je mi lépe lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě takovej dotázek. Bral si někdo hypotéku? Když si vemu třeba 2 000 000 kolik třeba za 15 let zaplatím navíc. Včetně poplatků za smlouvy, splácení atd.??? Díky

na 2 250 000 to bylo tušim 900 000 navíc

No tak teď budu sprostej. To sou kurvy nenažraný! Už je mi lépe lol

Neboj ted se hypoteky pro zmenu zas zdrazujou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám, že to mám!! mám 45 čistýho a to jsem sám, neplatim hypotéku a je to tak akorát. Tak si k tomu připočti hypotéku a rodinu.

:doh a utratíš 45 tis. jo ? tak to jsi pro někoho borec ,ale já na to koukám jinak . mohu se zeptat co děláš ?

hmm tak počítej.. 15tis auto měsíčně, 1500 mobil, 800 fitko, 800 garáž, 2000 na obědy..... 45tis ročně školný, 24tis pojistka ....se to posčítá ani nevíš...a kde jsou servisy, nafta atd... pracuju jako programátor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...