Přejít na obsah

Jaký je podle Vás adekvátní měsíční příjem???


century

Doporučené příspěvky

Tak jsem to tu celé pročetl a opravdu zajímavá debata. Mně je 24 a makám za necelých 13tis čistého. Teď si říkám, že mít takových 20t., tak jsem vysmátý. Pomalu začínám mít strach, že s těmi "drobnými" už i umřu. Každodenním pročítáním různých fór koukám, že daleko mladší ročníky jsou na tom finanče daleko lépe než já, mají nějakou představu o své budoucnosti, mají práci, která je "baví", což ve mně vyvolává otázku: "co dělám špatně?".

:wallbash:

Jsem ze Severní Moravy, kde by někteří dali za můj plat bůh ví co, ale .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hlavně se nesmíte s tím "nevyhovujícím" stavem smířit a prostě své myšlenky upnout na lepší job. Prostě mít v hlavě jasno co chceš a přát si to. Podvědomí funguje a dříve či později, pokud nebudete sedět na prdeli a něco pro to uděláte se to povede. Funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen me stve, ze v okoli se ani o moc vic nevidelava. podnikatele maji okoukle platy v jinych firmach a nedaji vic a nedaji. Pry na to, ze jsme tak mladi mame dost. Ale s prituli nejakou sumicku kolem 25 tis. dohromady dame, tak snad to nebude na stranek.

No jo, tomu se říká kapitalismus.....

Nejradši by dávali jen minimální mzdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak zajímavá debata, rád jsem si to tu pročetl :palec2:

Ale neprispel Boooobiku :aggressive:

No přispěju jen tím, že je mi 24 (únor 83). Moje první zaměstnání v životě je od 1.12.2006, takže pracuju 7 měsíců, z čehož jsem téměř polovinu strávil po školeních a stážích. Mým zaměstnavatelem je banka. Plat tu rozebírat nebudu. Tedy jen v té míře, že "zatím" není dle mých představ a podle toho co všecho dělám, ale co taky můžu čekat, když tu jsem chvíli. Mám svou představu, když se jí nepřiblížím do pár měsíců (přesněji řečeno do prosince - rok od nástupu) tak si s bankou řekneme sbohem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hlavně se nesmíte s tím "nevyhovujícím" stavem smířit a prostě své myšlenky upnout na lepší job. Prostě mít v hlavě jasno co chceš a přát si to. Podvědomí funguje a dříve či později, pokud nebudete sedět na prdeli a něco pro to uděláte se to povede. Funguje to.

Nejhorší na tom je, že stále ve svém věku nevím, do čeho jít a co by mě bavilo. Mám maturitu z elektra, ale žádná praxe a teorie už se taky vykouřila z hlavy. Po maturitě jsem makal jako obsluha cnc a teď dělám na 3D stolní fréze, ale nemám k tomu vůbec žádný vztah. Prostě jsem hledal job a toto mi bylo nabídnuto, tak jsem u toho zkončil. Je to se mnou těžké, mno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se zdrave nasral a na pristi tyden uz mam 3 schuzky kvuli praci tak s tim trosku hnu .-)

Já jsem mohl prodávat škodovky v Lysé nad Labem u Tichého, ale pohoršil bych si. A přitom na každém autě mají několik desítek tisíc kč...

tak kdyz menit praci tak rozhodne s vyhledem toho ze si polepsis jinak to nema cenu ;) praci jistou mam tak ze me vylozene nic netlaci tak si muzu rict podminky co bych si predstavoval a bud to vyjde nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tady hodne zajimavy poctenicko.. :) Tak ja taky pridam nejakej ten nazor.

Je to tezky,kazdej mame nejaky predstavy o idealnim platu a o idealnich zivotnich podminkach. Je pravda,ze jak uz tady nekdo psal-s jidlem roste chut. Ono je taky neco jineho vydelat dejme tomu 20 hrubyho a vydelat 20 hrubyho.Dalsi vec je to, kde clovek bydli a jak zije.

Ja si skoro pripadam, ze mi bylo lip,kdyz sem byl na skole, bylo to bezstarostny. Skolu platili rodice,byt platili rodice,sem tam kapesny a nejaka ta pracicka,brigadka ktera me bavila (passenger transport).Jezdil sem si Supikem,nebo Eckem od mercedesu a jeste sem za to mel dobry prachy..

Sotva sem prisel do prace,tak to zaclo. Sam si platit byt,sam si platit telefon,zradlo,benal,auto atd..Sem si rikal,vydelam si nakejch 16-17 hrubyho,coz sem mel jako nastup,neco posetrim a na jare koupim motorku a budu spokojenej..Jo jo kulovy hovno..Bylo to od vejplaty k vejplate z ruky do huby.Ted mit nakejch 25-27 tisic cistyho,tak sem uplne spokojenej.Ale jelikoz to tak nemi a moje nadrizena je megapica,tak sem se nasral a flaknul s tim.Sem ve vypovedi a beham po pohovorech a vsude chci nejakejch 21-22 nastup,coz neni nerealny. Ale je to na pytel,prvni a nejlepsi nabidku jsem odmitl a ted to jde spis od 9ti k 5ti mi pripada. Taky jde o to,ze kdyz clovek hleda praci,tak to chce z nich vytriskat co nejvic hned na zacatku,pac nikomu uz se nechce pak pridavat.A jak sem psal,kdybych mel ty prahy,co mam ted a nemusel si v PH platit byt,litacku a podobny picoviny a bydlel u nasich,tak sem vychechtanej...Nechci zit od vejplaty k vejplate,chci si taky neco posetrit,mit prachy na dovolenou,na lyzovacku,abych si mohl koupit naky hadry,kdyz se mi libej..A navic po soucasny zkusenosti s nadrizenejma,ze sebe nenecham nekde delat debila.Proste sem si rekl,ze chci makat sam na sebe a byt panem svyho casu. Deno denne premyslim nad tim,co rozjet,abych se nemusel denne nervovat a stresovat... :(

A co se tyce panu z CEZu,tak to me ze zidle nezveda..Ne ze by se mi jejich prachy nelibily,ale jejich prace opravdu neni lehka a nemuzou to byt zadny tupci.Holt je to obrovska spolecnost,kde se tocej jeste vetsi prachy.Ale co si budem povidat..Takovej Radomir Lasak,jeslti vam to neco rika,je, si myslim, fakt strelec..Vytahl E-banku mezi nejlepsi banky v CR,pak mel na starosti rozvoj a expanzi cezu do vyhodni evropy...a koho oslovili v CSA,kdyz to tam umelec Tvrdik tak krasne posral a potopil?Zase Lasak..Takze to neni jen tak nakej pan,co bere velky prachy za nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omě teď osobně napadlo, sice je fakt, že nadávat na plat je špatné a nic se na tom nezmění, pokud pro to něco neuděláme. Ale je jedna věc. Dejme tomu, že musíte mít určitý počet peněz na nějaký třeba leasing, úvěr hypotéku...... a teď si vyskakujte. Co když přijdete o práci a nebudete mít nic, z čeho splácet. Je to svým způsobem i pro mnoho lidí strach. Lepší špatně placená práce než vůbec žádná. Je jasný, že záleží přímo na dané situaci, ale myslím, že na tom něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo neříká, teda mluvím za sebe, že je to jednoduchá práce být nějakým ředitelem. Je jasný, že ty lidi jsou vzdělaný, ale zapomínají, že kdyby nebylo obyčejných lidí tak nemají nic a nikdy nic mít nebudou. Když bude každej ředitel tak kdo bude dělat výrobky a služby? Asi nikdo. Jde o jistý druh asi lidskosti, který se asi z rostoucím platem ztrácí, ale na jednu stranu asi by sme nebyli jiný. Ale jsou managery, ředitelé, majitelé firem, kteří to ale opravdu a opravdu přehánějí...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omě teď osobně napadlo, sice je fakt, že nadávat na plat je špatné a nic se na tom nezmění, pokud pro to něco neuděláme. Ale je jedna věc. Dejme tomu, že musíte mít určitý počet peněz na nějaký třeba leasing, úvěr hypotéku...... a teď si vyskakujte. Co když přijdete o práci a nebudete mít nic, z čeho splácet. Je to svým způsobem i pro mnoho lidí strach. Lepší špatně placená práce než vůbec žádná. Je jasný, že záleží přímo na dané situaci, ale myslím, že na tom něco bude.

Jo to mas urcite pravdu..Ono zavazat se splatakama na leasing na 3 roky nebo dokonce na hypoteku na treba 20 let,je hrob, protoze clovek nikdy nevi,co se muze stat..Na druhou stranu by zase clovek nemohl pak delat vubec nic..Otazka taky je,zda clovek ten leasing,uver atd platit musi,jestli to nemohl vyresti nejak jinak...Zase kdyz uz do toho clovek de,tak do toho jde s tim,ze vi,ze to zaplati...Jinak by byl blazen.Ale vim,jak to mylsis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo neříká, teda mluvím za sebe, že je to jednoduchá práce být nějakým ředitelem. Je jasný, že ty lidi jsou vzdělaný, ale zapomínají, že kdyby nebylo obyčejných lidí tak nemají nic a nikdy nic mít nebudou. Když bude každej ředitel tak kdo bude dělat výrobky a služby? Asi nikdo. Jde o jistý druh asi lidskosti, který se asi z rostoucím platem ztrácí, ale na jednu stranu asi by sme nebyli jiný. Ale jsou managery, ředitelé, majitelé firem, kteří to ale opravdu a opravdu přehánějí...........

No ono neni reditel jako reditel..Ja kdyz vidim toho naseho,tak bych jeho praci zvaldal mozna i lip..Ale byt v TOP managementu spolecnosti jako je tady zminovany CEZ je uz uplne jina liga.

Ja nemyslim,ze oni tam nahore zapominaji na to,ze jsou lidi co delaji vyrobky a sluzby. Je fakt,ze nekteri lide z vyssiho vedeni to prehaneji,ale myslim,ze s tim stejne nic nenadelame..Tak to proste v lidske spolecnosti funguje uz x desitek,ne-li stovek let a jen tak se to nezmeni... A abychom meli vsichni vsechno jednoduse nejde..Tak to proste je.My se akorat muzeme snazit o to,dostat se nekam vys...Ale musime si za tim jit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi říkal otec, že někde slyšel, jestli to bylo v rádiu, v televizi nebo v novinach nevím, ale je prej v naší republice cca 15 000 lidí co má více než 1000 000 dolarů a to pouze v penězích a cenných papírech. Nezapočítaný majetky nemovitostí atd. Tak to je docela hustý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi říkal otec, že někde slyšel, jestli to bylo v rádiu, v televizi nebo v novinach nevím, ale je prej v naší republice cca 15 000 lidí co má více než 1000 000 dolarů a to pouze v penězích a cenných papírech. Nezapočítaný majetky nemovitostí atd. Tak to je docela hustý.

Jj to rikali vcera ve zpravach..ze u nas stoupa pocet multimilionaru..A ze mezi ty,jak pises, se pocitaji lide,co maji vic jak 1 000 000 USD...taky bych se za to nezlobil..Byl tam i rozhovor s lidma co maj kramy treba na vaclavaku..Ani jedet teda nebyl cech,ale jeden "zlatnik" rikal,ze tak do mesice proda dvoje hodinky za cenu pres 300 000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, v hodinkách má hodně lidí asi úchylku nebo koníčka. Známýho táta co má stavební firmu tak si kupuje přesně takovýhle drahé hodinky.... Má v hodinkách něco přes 10 milionů :D

a pak se divíme, že čas je tak drahý :D

a ještě v televizi nedávno dávali v jednom pořadu (style??) něco o jachtách a prý si je kupuje i hodně čechů a jsou to nároční zákaznící.

Dle mě je optimální příjem pro jednu osobu 20tis čistého, pro pár 30tis celkem+ 1 dítě 10tis 2 děti 15

záleží na oblasti, kde bydlí a co dělají a dalších x faktorech (jejich rodiče, byt/dům, apod.)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, v hodinkách má hodně lidí asi úchylku nebo koníčka. Známýho táta co má stavební firmu tak si kupuje přesně takovýhle drahé hodinky.... Má v hodinkách něco přes 10 milionů :D

To ja mam taky..Kdybych mel ty prachy,tak bych to taky videl na naky Breitlingy.. ;) To uz je docela dost,mit v hodinkach 10 mega,ne? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...