Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Super řešení :palec2: , dnes mám čas tak jsem to šel hned udělat a až když jsem si vzal nářadí ze stodoly, jsem si všiml že mám doma Audi a Octavii mám v rachotě, ach jo tak až o víkendu lol . Jelikož budou svítit právě jen ty mlhovky, tak by policie nemusela remcat, jim vadí, že toho svítí vepředu hodně a tohle není ten případ. Kdybych náhodou narazil na nějakýho vola, tak budu trvat na správním řízení. Pamatujete jak jim šíleně vadili třetí brzdový světla? A teď jsou už na 99% aut.

A konečně budou mít přední mlhovky nějaký opodstatnění na autě. Jezdím opravdu hodně, tak jsem je několikrát zkusil a nepoznal jsem rozdíl a to ani za mlhy v noci.

s tím mohu jen souhlasit, pokud to nebudeš mít přeplácaný světlama, tak by jim to nělo vadit, hlavně že svítíš, a kybys narazil na vola-tak trvat na správním řízení-jde o to že to svícení mlhovkou není košér, ale nedovedu si představit, jak na ulici někdo pro potřeby správního řízení zadokumentuje tvůj stav auta a po té doloží, že to opravdu byly mlhy, tyto dohady by můsely zákonitě skontit na patu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli jste si uz prosli cestou spravniho rizeni, ale reknu vam moc na to nespolehejte.

Jinak mrknete jednim okem do zakona a tam je jasne uvedeno jakyma a kdy mate ci muzete svitit.

Samotny mlůhovky nesmeji svitit vubec a pokud svitis v dobe mimo mlhu a husty dest ci snezeni tak je to rovnou za litr a ve spravnim az 5000.

Cili da se to zkouset, nez natrefis na znalce co vi co na kterym aute kde sviti a je to.

Jinak s dokumentovanim je to tez jednoduchjy. Nezaplatis, sepise se protokol a tam se vse uvede, ty ho podepises a neni treba dal neco dokazovat.

Pokud odmitnes vse tak bud ti muze jiz zadrzet doklady od vozidla protoze nesplnuje trechnicke podminky pro provoz, nebo zadrzet ridicske opravneni.

Diskutovali jsme tohle loni s dopravakem co nam dela kazdy rok zkousky a jak rikam je to jen (jak se chodi se dzbanem az se ucho utrhne)

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK to co se tady píše ohledně vyhlášky je jasné ale nevim proč by nemohla být vyjímka protože audi má na denní svícení také vyjímku u zanovných vozů když jim svítí jak mě opravil Váša dálková na 50% také blbost jsou to přeci dálková a ne denní....to samé jako mlhy .......krom toho ta mlha nikoho neobtěžuje.....tak co pruděj udělaj zákon a ty auta na to nejsou uzpůsobeny....

toto řešení neni abych šetřil nedejbože xenony nebo H4 na to prdim ale ten odběr v autě je už tak velký že altík má co dělat a v počtech startu a délky jízdy mazec ........třeba na krátké tratě uplně špatně....!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, jaká je přesná fce a princip zapojení podle DP - Světla pro denní provoz.

Je tam akorát trošku jiné zapojení

vývody 16, 13, 14 a 6 jsou spojeny a nově je osazen vývod 3 TFL - Tag Lichts, odkud jde drát na svorku za přepínačem klop a dálky, takže by měli svítit jen přední klopený

neviděl jste to někdo někdy?

Ahoj...

v DP je právě propojka obou věcí TFL pin3 a 8 pin6 to jde na klopené a mlhy také to nechápu po zapnutí zapalování půjde oboje......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, jaká je přesná fce a princip zapojení podle DP - Světla pro denní provoz.

Je tam akorát trošku jiné zapojení

vývody 16, 13, 14 a 6 jsou spojeny a nově je osazen vývod 3 TFL - Tag Lichts, odkud jde drát na svorku za přepínačem klop a dálky, takže by měli svítit jen přední klopený

neviděl jste to někdo někdy?

Ahoj...

v DP je právě propojka obou věcí TFL pin3 a 8 pin6 to jde na klopené a mlhy také to nechápu po zapnutí zapalování půjde oboje......

Napad super....jen jedna otazecka....kde najdu ten konektor k prepinovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konektor je na přepínači světel.....celá operace tak 2 minuty a je to upravené..:-)))

velice elegantní řešení, takže už jen z mlhy (které nejsou povinný a můžou se tedy asi zrušit) udělat denní (vyměnit za něco jiného? nebo vyměnit žárovku - dát tam z náklaďáku 24V?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konektor je na přepínači světel.....celá operace tak 2 minuty a je to upravené..:-)))

velice elegantní řešení, takže už jen z mlhy (které nejsou povinný a můžou se tedy asi zrušit) udělat denní (vyměnit za něco jiného? nebo vyměnit žárovku - dát tam z náklaďáku 24V?)

Ahoj Pane :-))))no u fabošky to je oddělené tak nevim jak to projde ale celé mě to přijde divné....když ta mlha je na to idealní:-)))))

umět to přepnout do serie ty dvě 55w tak to bude 50% jako u audi ale nemožné kvůli zapojení najednou pekelně složité kvůli přepínačí a tomu že jsou uý po ceste ukostřené......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pane :-))))no u fabošky to je oddělené tak nevim jak to projde ale celé mě to přijde divné....když ta mlha je na to idealní:-)))))

umět to přepnout do serie ty dvě 55w tak to bude 50% jako u audi ale nemožné kvůli zapojení najednou pekelně složité kvůli přepínačí a tomu že jsou uý po ceste ukostřené......

já to nechci u fabči dělat, mám relé a svítí mi xenony a zadek (bez palubky), mě se to u Octy takto líbí, ty mlhy jsou na dvě věci (stejně jako u fabky-tam mají aspoň estetický význam a jdou nahradit denními světly od Helly), já bych tam vrznul ty 24V žárovky a hotovo, on je problém, že mlha má čočku a ta rozptyluje a asi míň žhnoucí žárovka nebude vidět, chybí odrazová parabola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pane :-))))no u fabošky to je oddělené tak nevim jak to projde ale celé mě to přijde divné....když ta mlha je na to idealní:-)))))

umět to přepnout do serie ty dvě 55w tak to bude 50% jako u audi ale nemožné kvůli zapojení najednou pekelně složité kvůli přepínačí a tomu že jsou uý po ceste ukostřené......

já to nechci u fabči dělat, mám relé a svítí mi xenony a zadek (bez palubky), mě se to u Octy takto líbí, ty mlhy jsou na dvě věci (stejně jako u fabky-tam mají aspoň estetický význam a jdou nahradit denními světly od Helly), já bych tam vrznul ty 24V žárovky a hotovo, on je problém, že mlha má čočku a ta rozptyluje a asi míň žhnoucí žárovka nebude vidět, chybí odrazová parabola.

no 24V nevim ale co takhle H3/35w nebo něco podobného????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouknu jaké jsou možnosti a uděláme mlhy na 50% a je to vlastně už jiné světlo jiná funkce /denní světlo...myslím že to bude fér :-))))

Myslim ze nebude, Martine.

Ono bude jen stacit, pokud ti skodovka rekne, ze ta propojka je v poradku a ze se tak mlhova svetla daji pouzivat jako svetla pro denni sviceni.

Pokud je to "ofiko", ten papir ti daji a pak uz se s nikym bavit nemusis:)

Bez nej dostanes flastru hned nekolik, dle nalady dopravaka:

1.) svitis mlhovymi svetly ( vetsina dopravaku jezdi v oktavkach, takze vedi, kde maj mlhy )

2.) svtitis JEN PREDNIMA mlhama a nemas zaple zadne jine osvetleni - coz je take proti predpisum, ze :)

Cili...pokud dokazete nekdo dostat ze skodovky papir, ze je to OK, policatji maji smulu, protoze pak je pravdepodobnost, ze i skoda ma vyjimku.

Pokud papir neni, holt budem muset montovat automaty sviceni, pripadne denni svetla separe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouknu jaké jsou možnosti a uděláme mlhy na 50% a je to vlastně už jiné světlo jiná funkce /denní světlo...myslím že to bude fér :-))))

Myslim ze nebude, Martine.

Ono bude jen stacit, pokud ti skodovka rekne, ze ta propojka je v poradku a ze se tak mlhova svetla daji pouzivat jako svetla pro denni sviceni.

Pokud je to "ofiko", ten papir ti daji a pak uz se s nikym bavit nemusis:)

Bez nej dostanes flastru hned nekolik, dle nalady dopravaka:

1.) svitis mlhovymi svetly ( vetsina dopravaku jezdi v oktavkach, takze vedi, kde maj mlhy )

2.) svtitis JEN PREDNIMA mlhama a nemas zaple zadne jine osvetleni - coz je take proti predpisum, ze :)

Cili...pokud dokazete nekdo dostat ze skodovky papir, ze je to OK, policatji maji smulu, protoze pak je pravdepodobnost, ze i skoda ma vyjimku.

Pokud papir neni, holt budem muset montovat automaty sviceni, pripadne denni svetla separe...

V bodu 2.) se mýlíš.Pokud je denní svícení na voze provedeno z výroby(např.ta zmiňovaná Audi svítí POUZE předek.Je to tak i v zákoně 361/2000S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak denní svícení se jedná jen o předek.....samožřejmě že tam jsme v rozporu mlhovky ale proč je to ve schematu a proč audi dálkové :-)))))tohle by chtělo někam napsat a škoda by se měla vyjádřit vždyt je to pro jejich zákazníky!.......proč tak udělalo audi a ne celej koncern to me příde od nich hnusné....:-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

prijde mi to jako dobry napad Martine. Presne to bude plnit ten ucel, kdyz zapomenu rozsvitit normalni svetla, alespon mi budou svitit mlhovky.

Jeste je otazka, jestli nejak neporesit zadni svetla ...

tak si uz len zisti za co je vacsia pokuta. ci za svietenie hmlovkami, alebo za nezapnute svetla a podlal toho sa rozhodni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě až mě budou kvůli tomu stavět tak jim řeknu že bohužel o tom nic nevím a že takto udělala škodovka a že to nejde ani vypnou a ukážu jim to :-))))))

Já myslím, že pokud to neoslňuje což asi ne tak je to super řešení. Jinak pochybuji, že si někdo všimne, že to svítí mlhovky :))

Když má někdo mlhovky dole v nárazníku tak určitě jo, ale takhle nemaj šanci pznat co to svítí :))

:palec2:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě až mě budou kvůli tomu stavět tak jim řeknu že bohužel o tom nic nevím a že takto udělala škodovka a že to nejde ani vypnou a ukážu jim to :-))))))

Já myslím, že pokud to neoslňuje což asi ne tak je to super řešení. Jinak pochybuji, že si někdo všimne, že to svítí mlhovky :))

Když má někdo mlhovky dole v nárazníku tak určitě jo, ale takhle nemaj šanci pznat co to svítí :))

:palec2:

Přesně tak jsou různá auta a ani já sám nevím co komu svítí když jede ....souhlas základ je že to nevotravuje lidi oslnováním atd tak nevim proč to nejde legalně udělat.......

názory tady na foru je 50/50 každý na to máme jiný :-))))))řešení je to hodně dobré po stránce elektr.a mechanického provedení-zapojení.....jednoduché a vlastně snad uplně zadarmo jeden iso pin a 5cm vodič:-))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě až mě budou kvůli tomu stavět tak jim řeknu že bohužel o tom nic nevím a že takto udělala škodovka a že to nejde ani vypnou a ukážu jim to :-))))))

Já myslím, že pokud to neoslňuje což asi ne tak je to super řešení. Jinak pochybuji, že si někdo všimne, že to svítí mlhovky :))

Když má někdo mlhovky dole v nárazníku tak určitě jo, ale takhle nemaj šanci pznat co to svítí :))

:palec2:

je to poznat, lebo svetlo ide z inej strany svetlometu. zavisi to len a len od policajta. ked bude mat chut, tak zastavi a da flaster :help:

... ale ako povedal MartinRS, riesenie je to GOOD :palec2::palec2::palec2:

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

prijde mi to jako dobry napad Martine. Presne to bude plnit ten ucel, kdyz zapomenu rozsvitit normalni svetla, alespon mi budou svitit mlhovky.

Jeste je otazka, jestli nejak neporesit zadni svetla ...

tak si uz len zisti za co je vacsia pokuta. ci za svietenie hmlovkami, alebo za nezapnute svetla a podlal toho sa rozhodni :)

Myslim, ze neni se nad cim rozhodovat. Osobne svetla zapinam okamzite a za posledni rekneme rok vim vedome o tom, ze jsem na to zapomel cca 2x. Zakon schvalnosti ale rika, kdyz zapomenes, neujedes ani 200m a zastavi Te policajt.

To co ja ale resim a co je pro mne daleko dulezitejsi, ze jsem videt (!) ... tim, ze sviti vsechna auta a svetla pritahuji pozornost oci, je daleko snaze prehlednutelne auto, ktere nesviti, a to prave resi muj "problem/pripad".

A prave z tohoto duvodu mi to prijde jako velice jednoduche a elegantni reseni a pokud si to tak udelam, je to jen a jen na moji zodpovednosti. (nehlede na to, ze moje osobni zkusenosti s policii jsou veskrze kladne, pokud ja mam lidsky pristup, vzdy se da s policajtem mluvit... )

Jinak diky vsem, co sem napsali sve nazory, hodne uhlu pohledu a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to poznat, lebo svetlo ide z inej strany svetlometu. zavisi to len a len od policajta. ked bude mat chut, tak zastavi a da flaster :help:

Nevím jak by to chtěl a hlavně proč zkoumat odkud to svítí každé auto má světla jiná. Hlídaj jestli lidi svítěj: kouká svítí-nestavím nesvítí-stavím. To by se musel na to zaměřit. Nevím.

Hoďte sem někdo fotku jak to vypadá jen mlhovky a pak celé světla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to poznat, lebo svetlo ide z inej strany svetlometu. zavisi to len a len od policajta. ked bude mat chut, tak zastavi a da flaster :help:

Nevím jak by to chtěl a hlavně proč zkoumat odkud to svítí každé auto má světla jiná. Hlídaj jestli lidi svítěj: kouká svítí-nestavím nesvítí-stavím. To by se musel na to zaměřit. Nevím.

Hoďte sem někdo fotku jak to vypadá jen mlhovky a pak celé světla?

si predstav ze ty svestky stoja na kraji cesty a hladaju koho by zastavili aby im huplo nieco do vacku. hmlovky na octavii urcite poznaju /je to dost zname auto/, ja som sa o tom uz presvedcil. stalo ma to 500,- samozrejme do vacku. vzi sa do ich situacie, ako zarobit a pritom sa nenarobit :-) su to mrchy mazane ...

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...