Přejít na obsah

Bezpečnostní šrouby kol


johnxx

Doporučené příspěvky

Minulý týden jsem kupoval bezpečnostní šrouby kol na litá kola.Prodavač mi řekl při předchozí domluvě, že mám donést šroub, který tam mám, aby věděl, co tam patří.Tak jsem ho donesl a on mi řekl, co to tam mám, že na litý kola jsou o něco delší, tak mi prodal 40 mm dlouhé-prý to jsou ty co tam patří.

Tak jsem začal doma montovat, na každé kolo jeden a když jsem chtěl odjet,tak k mému nemilému překvapení auto bylo jakoby zabržděné a ujelo ztuha jen metr.Usoudil jsem že je něco v nepořádku, tak jsem tam vrátil původní co tam byly a v poho.

Teda až na jednu zásadní věc: Když se rozjížním krokem do zadu nebo do předu se stočenýma kolama, tak to tam pěkně píská při každé otáčce kola.Tak nevím so jsem tam zlikvidoval. Pak jsem se dočetl, že tam mají být šrouby dlouhé 27,5 mm!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem kupoval bezpečnostní šrouby kol na litá kola.Prodavač mi řekl při předchozí domluvě, že mám donést šroub, který tam mám, aby věděl, co tam patří.Tak jsem ho donesl a on mi řekl, co to tam mám, že na litý kola jsou o něco delší, tak mi prodal 40 mm dlouhé-prý to jsou ty co tam patří.

Tak jsem začal doma montovat, na každé kolo jeden a když jsem chtěl odjet,tak k mému nemilému překvapení auto bylo jakoby zabržděné a ujelo ztuha jen metr.Usoudil jsem že je něco v nepořádku, tak jsem tam vrátil původní co tam byly a v poho.

Teda až na jednu zásadní věc: Když se rozjížním krokem do zadu nebo do předu se stočenýma kolama, tak to tam pěkně píská při každé otáčce kola.Tak nevím so jsem tam zlikvidoval. Pak jsem se dočetl, že tam mají být šrouby dlouhé 27,5 mm!!! [/b]

prodavač je zřejmě znalec.tam záleží přeci na ET a pokud máš ET 38 jako serie tak tam nelze dát dlší ne?

m.j. já kupoval bezpečnostní v pneuservisu od fa AEZ a údajně se v republice najde max. jedna stejná sada která má stejný ořech na povolení šroubů no a já našel už 4 stejné,krom toho jednu sadu doma co jsem kdysi kupoval na favorita a po prodeji věnoval kola i šrouby otci. :) taky dobrý ne?

Editováno: , autor: octaviaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem kupoval bezpečnostní šrouby kol na litá kola.Prodavač mi řekl při předchozí domluvě, že mám donést šroub, který tam mám, aby věděl, co tam patří.Tak jsem ho donesl a on mi řekl, co to tam mám, že na litý kola jsou o něco delší, tak mi prodal 40 mm dlouhé-prý to jsou ty co tam patří.

Tak jsem začal doma montovat, na každé kolo jeden a když jsem chtěl odjet,tak k mému nemilému překvapení auto bylo jakoby zabržděné a ujelo ztuha jen metr.Usoudil jsem že je něco v nepořádku, tak jsem tam vrátil původní co tam byly a v poho.

Teda až na jednu zásadní věc: Když se rozjížním krokem do zadu nebo do předu se stočenýma kolama, tak to tam pěkně píská při každé otáčce kola.Tak nevím so jsem tam zlikvidoval. Pak jsem se dočetl, že tam mají být šrouby dlouhé 27,5 mm!!! [/b]

prodavač je zřejmě znalec.tam záleží přeci na ET a pokud máš ET 38 jako serie tak tam nelze dát dlší ne?

m.j. já kupoval bezpečnostní v pneuservisu od fa AEZ a údajně se v republice najde max. jedna stejná sada která má stejný ořech na povolení šroubů no a já našel už 4 stejné,krom toho jednu sadu doma co jsem kdysi kupoval na favorita a po prodeji věnoval kola i šrouby otci. :) taky dobrý ne?

ET nemá taky s délkou šroubů nic společného.

Je potřeba se podívat jakou dosedací plochu mají kola,dělají se s kulovou(orig kola),nebo kuželovou.Je nutné dodržet příslušné dosedací hlavy šroubů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, díky za názory, ale co mi tam začalo pískat, ten zvuk je dost nepříjemný.

jelikož se ted zrovna zabývám kolesama, zkusím napsat svůj názor:

délku šroubu musíš určit taky podle disku, protože pochybuju že všechny kola mají stejně hluboko posazenou dosedací plochu pro šroub(bud kužel nebo koule)

většinou asi bude délka šroubu stačit max. těch 27 co si psal,

stejně je divné o co ti to tam vrže, jedině že by šroub byl tak dlohý že ti naráží na někde za hlavu kola.viz obr.

post-7743-1184336165_thumb.jpg

jinak k tomu prodavači, asi se těch šroubů chtěl zbavit.

m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam je právě to ABS tak bych řekl že ohnul na některém místě ten kotouč pro čidlo. (viz podle obr. 41) a ten se teďkom se o něco otírá. Chytám se teď někdy v budoucnu měnit těhlici tak to taky mám trochu naštudované. Ale i tak je to jen můj názor! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...