Přejít na obsah

Experti na cestách


Tesna

Doporučené příspěvky

Tak Tak, Fugasi, dávám 1s*.

Říká se tomu "PŘEDVÍDAVOST" a souvisí to s věkem ;)

Čím více najetých kilometrů a delší čas s konkrétním vozem

platí poté přímá úměrnost: zvyšuje se šance kolizi předvídat

a nestat se jejím účastníkem a pak také platí vědomí, co si mohu/nemohu

s daným vozem dovolit (zrychlení, brždění, vlastní reakce).

Už to u sebe také pociťuji :-) (tu předvídavost lol

Jo, díky. -_- Snažím se na silnici myslet i za ostatní, už se mi to nesčetněkrát vyplatilo. I když ani s předvídavostí se nedá zabránit všemu. V červnu jsem jel v Praze po dvouproudové silnici, jel jsem v levém pruhu a potřeboval jsem odbočit do ulice po mojí levé straně přes tramvajový pás. Za mnou jela ženská s Volvem. Tak jsem začal hodně pozvolna brzdit a zapnul jsem blikr, abych jí dal včas najevo co se chystám udělat. Ještě jsem jí sledoval v zrcátku, jestli teda brzdí a ví že budu odbočovat, protože kdybych viděl, že nebrzdí, tak bych neodbočil a jel bych rovně aby do mě neřachla. Když jsem viděl, že reaguje a zpomaluje, tak jsem jí přestal sledovat s tím, že jsem si (ovšem mylně) myslel, že už mi od ní nehrozí nebezpečí. Ovšem když už jsem byl půlkou auta na tramvajovém pásu, tak se ozvala rána a drcnutí, protože ta ženská do mě přece jenom vrazila. Do dneška nechápu, co dělala. Takže to odnesl nárazník, který se musel vyměnit. :wacko:

Nebyl někde okolo krám s hadrama a velkou výlohou? ;) S ženskou za volantem mám taky fajn příhodu... Bylo to v poslední den, kdy jsem měl OI RS a shodou okolností jí vezl novému majiteli. Od bytu vede silnice z prudkého kopce ke světelné křižovatce. Protože v okolí bylo několik uzavírek, byla tahle silnice přecpaná a v koloně jsem popojížděl ke křižovatce, když se za mě zařadila blonďatá slečna se spolujezdkyní... Nerad se někomu lepim na prdel a i v kolonách si dávám tak 1 až 2 metry rezervu, což se mi v tomhle případě vyplatilo :) Kolona se hýbe, tak sundám nohu z brzdy a pomaličku sjíždim z kopečka, pomaličku brzdim, kouknu do zrcátka a vidim, jak se obě slečky koukají na sebe a ne před sebe a ne a ne brzdit!!! Když už se ke mě hodně přiblížily, znovu jsem shodil nohu z brzdy a ony 2 metry rezervy jsem využil k tomu, aby se mi slečny nepodívaly do kufru... Už jsem neměl kam pokračovat, tak už jsem jen tak s bledou tváří pozoroval v zrcátku, co se bude dít... V tom slečna zpozorovala, že asi něco neni v pořádku, dupla na brzdu - dobrzdila to cca 10 cm ode mě... Co myslíte, že následovalo? Nenapadlo je nic lepšího, než se začít děsně tlemit!!! Fakt děsná prdel, nemyslíte? ;) Jen by mě zajímalo, jak by to asi dopadlo, kdyby se mi do kufru opravdu podívaly, to by je smích asi hodně rychle přešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom slečna zpozorovala, že asi něco neni v pořádku, dupla na brzdu - dobrzdila to cca 10 cm ode mě... Co myslíte, že následovalo? Nenapadlo je nic lepšího, než se začít děsně tlemit!!! Fakt děsná prdel, nemyslíte? ;) Jen by mě zajímalo, jak by to asi dopadlo, kdyby se mi do kufru opravdu podívaly, to by je smích asi hodně rychle přešel...

:smich::smich::smich::kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si tak jedu dneska ráno piánko cca 100-110 s dcerou do HK do nemocnice za prckem a manželkou a v Opatovicích kretén v tranzitu předjíždí kamion tak, že jsem uhejbal až do škarpy. To fakt nedokážu pochopit. Ale je to denodenně, že takovejm pičusům uhýbám. Někteří to vpálí do protisměru kolikkrát doslova před kapotu. Asi docela pohoda předjíždět kolonu aut proti koloně aut... Moc bych si přál takového buzeranta dostat na face to face. S chutí bych mu rozkopal ksicht.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mňo, tak jsm jel takhle dneska s dcerou z Prahy po dálnici na HK, předjíždím piánko 140 nákej náklaďák a nějakej ten osobák. Najednou koukám, že mám na prdeli nalepeného někoho, ale nalepeného tak, že mu nebyla vidět ani kapota. Nevím o co mu šlo, protože jsem neměl kam uhnout, tak jsem mu rozsvítil brzdové, aby se odvalil. Jenže on začal svítit dálkovými(což ´mi je fuk, mám zatmavovací zrcátko), blikat blinkrama jak divý a ještě najíždět tak, že se kousek přibrzdil a pak zase dotáhnul až na nárazník. Tak jsem se nasral a zpomalil na 120 jak jelo jiný auto v pravým a chvíli mu to dával vyžrat. Pak jsem popojel a zařadil se. No a ten buzerant se vztekle vydal vpřed, zařadil přede mne a dupnul na brzdy. A to neměl dělat. Jsem se na něj pověsil a už ho nepustil Synek se mi snažil ujet, ale moc přes 200 mu to jet nechtělo, takže jsem na něj měl nějakých 20km\h rezervu. A pak už jsem ho celou cestu kopíroval. Co udělal on, to jsem udělal já v závěsu. Tak myslím, že už v tuto chvíli tušil něco nedobrého. Dálnice skončila a já se vydal za ním. Jel přes Libčany, a tam jsou semafory. No a padla červená. A to byla moje chvilka. Vystartoval jsem na něj. To bych vám přál vidět. Na silnici velkej frajer, ale v autě se zamknul jak malej fakan a hrůzu v očích. Na výzvu aby jako velkej frajer vylezl ven se začal omlouvat. Fakt debil. A udělal dobře že se zamknul, protože jsem byl tak vytočený, že by to schytal. Nejsem sice žádnej 2m Rambo, ale když se naseru, tak jdu hlava nehlava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome, co ze to mas za uato, abych si zacal davat pozor??? :D

Vzdy, kdyz ho uvidim zacnu se chovat slusne ;)

H.

no slušně, je mi jedno, jestli někdo dodržuje předpisy nebo ne, je jedno kolik jedeš, ale aby ohrožoval, a to ještě vědomě, tak to ne. Bohužel ne vždy je tak dobrá konstalace, že toho dotyčného můžeš odlapit pro osobní "rozhovor". Takže včera jsem si ho fakt vychutnal. Mimochodem, mám jen 170cm. :) A tenhle byl taky větší než já, ale posranej až za ušima.

A jinak Mondeo kombi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...