Přejít na obsah

CIMBU MOTORSPORT


HONZA83

Doporučené příspěvky

a jak ti to jede, zkoušel jsi s někým porovnat?

Zatím ne, protože na jediném rozumném srazu byla zima a slejvák. Snad v květnu něco klapne v Mošnově na letišti a tam bych to porovnal s nějakou ORS. Jen škoda, že je to asi jinak zpřevodovaný jako pozdější 1.8T, protože už v základu to mělo papírově o 0.5s pomalejší zrychlení. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím ne, protože na jediném rozumném srazu byla zima a slejvák. Snad v květnu něco klapne v Mošnově na letišti a tam bych to porovnal s nějakou ORS. Jen škoda, že je to asi jinak zpřevodovaný jako pozdější 1.8T, protože už v základu to mělo papírově o 0.5s pomalejší zrychlení. :(

série 1.8T má mít 8.5 a rs 7.9, jestli se nepletu, po čipu bys mohl mít tak těch 7.9 a rs 7.4, to jsou dobrý hodnoty ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

série 1.8T má mít 8.5 a rs 7.9, jestli se nepletu, po čipu bys mohl mít tak těch 7.9 a rs 7.4, to jsou dobrý hodnoty ;)

Já to myslel tak, že podle autokatalogů, co mám, první modely 1.8T mají psáno 9 a až pozdější 8.5 a tak jsem se snad teoreticky dostal někam mezi 7.9 a 8.5

Ale tak jako tak to letí moc hezky. Máme tady dost velký kopec a na maximálce jsem si nahoru polepšil zhruba ze 190 na 203 (tachometrových). Dolů nevím, to jede každé auto ;)

Editováno: , autor: VitaP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty sprinty na letišti k porovnání výkonů jsou uplně k ničemu a poznad rozdíl mezi sportmotorem a cimbu na stejném motoru je prakticky nemožné.

Minulou neděli jsem byl na mošnově s kamarádem na sprintech které pořádali kluci z VW klubu a byla tam i jedna ORS II avšak pořádně poladěná (chip, velký čelní IC, K&N, komplet laděný výfuk, stavitelný podvozek) výkon udajně 260 koní a i tak měla se stařičkými golfy II plné kola práce a to se vůbec už nebavím jak dopadla semnou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vas vsechny, moc se mi libi to tema co tady vedete, jeste vic se mi libi to, ze si davate sraziky. Ale porad mi tu chybi jedna podstatna vec, fakt se rozmejslim o cipu, ale jeste tu nebylo porovnani Cimbu vs Motorsport. Zajimalo by me co bude lepsi, jestli velke kroutak a mensi vykon, nebo o 30NM mensi kroutak ale zase o 30 KW vetsi vykon. Jinak dalsiho srazu se moc rad zucastnim, jsem z Plzne ale klido nekam dojedu. Jinak resim dalsi zahadu, Ta moje RS oktavka, typ motoru AUQ, rok vyroby 2001 mi jede nejak vic. Mam dva kamarady co maji RS a vzdy jim dam docela dost na prdel. Proste mi to jede fakt nejak dobre, cip tam neni, to jsem zjistoval, dal jsem si tam aorat sportovni sani, ale to oni taky. Ujedu jim jak na akceleraci tak i na max rychlost. Oni maji problem to rozhoupat na 250 podle navigace a ja jsem s tim uhanel 258 podle navi. Fakt to nechapu, ale samozrejme ze to je jedine dobre. Jo a byl jsem s autem ve zkusebne a vykon mam 196 Koni a kroutak 252. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas vsechny, moc se mi libi to tema co tady vedete, jeste vic se mi libi to, ze si davate sraziky. Ale porad mi tu chybi jedna podstatna vec, fakt se rozmejslim o cipu, ale jeste tu nebylo porovnani Cimbu vs Motorsport. Zajimalo by me co bude lepsi, jestli velke kroutak a mensi vykon, nebo o 30NM mensi kroutak ale zase o 30 KW vetsi vykon. Jinak dalsiho srazu se moc rad zucastnim, jsem z Plzne ale klido nekam dojedu. Jinak resim dalsi zahadu, Ta moje RS oktavka, typ motoru AUQ, rok vyroby 2001 mi jede nejak vic. Mam dva kamarady co maji RS a vzdy jim dam docela dost na prdel. Proste mi to jede fakt nejak dobre, cip tam neni, to jsem zjistoval, dal jsem si tam aorat sportovni sani, ale to oni taky. Ujedu jim jak na akceleraci tak i na max rychlost. Oni maji problem to rozhoupat na 250 podle navigace a ja jsem s tim uhanel 258 podle navi. Fakt to nechapu, ale samozrejme ze to je jedine dobre. Jo a byl jsem s autem ve zkusebne a vykon mam 196 Koni a kroutak 252. Diky

nechci ti brát iluze, ale 30kw ti tam navíc nenasypou, a ani těch 330nm tam nedostaneš, je to jen marketing, budeš rád za max. 310nm, jo a odpověď jestli je lepší C. nebo M. musíš zvážit sám, jestli chceš točit do červenýho nebo max do 5tis., doporučuju si to nechat změřit před a pak po, abys věděl kolik je skutečný nárůst,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já osobně dal přednost Cimbu i když papírově to byla asi nejslabší nabídka, ale ta plochá křivka točáku je přesně to, co jsem chtěl a vyhovuje mému stylu. K čemu mi je rána do zad a následný úbytek točáku, když já ho mám stejný až do 5000ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma nekdo odbrzdenej vykon? bylo by zajimave kdyby se nasly grafy ze stejne zkusebny pro oba upravce. Kdyz jsem se rozhodoval ja, tak mi kazdy rekl ze ten jeho cip je nejlepsi. Lidi co maj Supersport na 150kW rikaj ze maj odbrzdeno kolem 142kW. Myslim ze v tehle vykonove oblasti se uz rozdily poznavej tezko. po presednuti z auta do auta clovek uz tuplem nic nepozna. Mozna kdyz budou stejne dobre zajeta auta vedle sebe, ma Cimbu lepsi pruzne zrychleni kolem 2-3tis. od 3-4 zase pojede lip Sportmotor. Za to rozdil v penezence obou uprav pociti vetsina mejitelu citelne. Dalsi vec je jednani obou upravcu. Osobne si myslim, ze ten kdo opravdu neco o necem vi, tak neni suvereni a nerika, ze je nejlepsi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vím že to sem nepatří, ale kromě škodověnky mám teď nově i malého pežotka a chtěl bych ho nechat taky chipnout. Proto se zeptám, neznáte firmu která by udělala chip na peugeota 1,4 HDi a měla takové kladne hodnocení jako Sportmotor a Cimbu u koncernových vozů ? Přítel google mě našel podle mě jen nic moc důvěryhodné firmy. Díky všem za info.

Editováno: , autor: Stasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...