Přejít na obsah

mBank


colins

Doporučené příspěvky

tak píšu výsledek. Požadavek půjčky 1,300,000Kč, 5 letá fixace, splatnost 30 let. Výsledek- cca. 7,500 měsíčně, úrok 5,65% na 5 let, vyřízení a vedení hypotéky grátis. pokud máte někdo zkušenost, tak písněte. díkec

Je to dost. je vidět, že nic není zadarmo..

Já mám 4,99% 1,5 mil., 5 let fixace, doba splácení 25 roků za 7.800,-/měsíčně.

Jinak poplatky okolo cca 20.000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není :) GE MONEY bank. Ale je to pěkná otrava, protože chtějí zástavní právo

a spoustu dalších poplatků okolo, takže samé výpisy z úřadů, kolky, odhady..

Tisíce jen lítají.. Jiné to nebude..

dik moc, tam jsem to ještě nezkoušel. Zítra se tam vypravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni ty procenta na papíře vypadají pěkně, ale jak to člověk přepočítá na peníze tak je to hrůza, osobně se nám s manželkou podařilo po pěti letech hypotéku zaplatit, páč dalších patnáct let úroků by byla sebevražda,

myslím, že by brzy mohly fungovat hypotéky u kterých by se úrok počítal z denního zůstatku, to už by bylo jiný,

první pětiletka byla uzavřena s odmazáním dluhu o 100K a zaplacené úroky byly 250.000,- (i po odečtu daňového zvýhodnění) :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni ty procenta na papíře vypadají pěkně, ale jak to člověk přepočítá na peníze tak je to hrůza, osobně se nám s manželkou podařilo po pěti letech hypotéku zaplatit, páč dalších patnáct let úroků by byla sebevražda,

myslím, že by brzy mohly fungovat hypotéky u kterých by se úrok počítal z denního zůstatku, to už by bylo jiný,

první pětiletka byla uzavřena s odmazáním dluhu o 100K a zaplacené úroky byly 250.000,- (i po odečtu daňového zvýhodnění) :ble

v podstate cim driv se to zaplati,tim lepsi ze? vono se rekne splacet 30roku treba po 5 tisicich, ale konecny vysledek je pak alarmujici,kolik clovek zaplati fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po třech návštěvách v mBance jsem to vzdal :wallbash: . Nemají vůbec přehled a absoludně se neorientují. Po každé návštěvě mě dávali další seznam věcí co mám doložit, namísto toho abych to dostal naráz(asi to bude tím, že začínají, ale zase by měli být proškolení). Běžný účet bych si klidně zařídil, to mě nadchlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v podstate cim driv se to zaplati,tim lepsi ze? vono se rekne splacet 30roku treba po 5 tisicich, ale konecny vysledek je pak alarmujici,kolik clovek zaplati fuck

... no ono je to velmi relativní "přeplatí". Hodnota peněz v čase se snižuje a 7500kč za 20 a více let bude jako třeba dnes 1500,-??

Mám známého a ten splácí novomanželskou půjčku asi 20tým rokem (200000 kč a splátka 1000? kč) Postavil za to barák a vejminek a garáž - nyní hodnota přes 3M.

Spořitelna mu nabídla doplacení bez sankcí (asi 30000 ?) ale odmítnul. Ten litr měsíčně jim s radostí posílá, ale za komančů 1000 kč by hooodně :feve: .

HOWK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takze to vypada, ze vse funguje co se os. konta tyce bez problemu, me jde prevazne o to, ze se u me na uctu u CS hybou platby, odchozi i prichozi, takze tady to bude osetreno a to za 0 0 H+vno! :)

Editováno: , autor: davon
KONTO ZALOZENO PRES NET!!! :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehledné informace o mB jsou např. zde:

http://mbank.cz/forum/read.html?f=1&i=...;sr=dd&pn=3

Už 3 měsíe používám jejich obě konta a k maximální spokojenosti, protože už ty omezené služby, co nyní nabízí, mi plně postačují. Online propojení BÚ a spořícího účtu umožňuje držet na BÚ absolutní minimum prostředků, prakticky jen na pokrytí aktuálních příkazů a všechny platby kartou řeším ze spořícího účtu. Při srovnání s GE, kde jsem už účet úplně zrušil mi v mB měsíčně zbyde na 12l benzínu navíc.

Během pár týdnů přes ně budu řešit hypotéku, protože jejich mBilans, předčasné splátky a nulové poplatky zatím na trhu zřejmě nemají konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehledné informace o mB jsou např. zde:

http://mbank.cz/forum/read.html?f=1&i=...;sr=dd&pn=3

Už 3 měsíe používám jejich obě konta a k maximální spokojenosti, protože už ty omezené služby, co nyní nabízí, mi plně postačují. Online propojení BÚ a spořícího účtu umožňuje držet na BÚ absolutní minimum prostředků, prakticky jen na pokrytí aktuálních příkazů a všechny platby kartou řeším ze spořícího účtu. Při srovnání s GE, kde jsem už účet úplně zrušil mi v mB měsíčně zbyde na 12l benzínu navíc.

Během pár týdnů přes ně budu řešit hypotéku, protože jejich mBilans, předčasné splátky a nulové poplatky zatím na trhu zřejmě nemají konkurenci.

Mbank účet přes internet vážně nemá chybu, ale s tou hypotékou OPATRNĚ. To co se tváří jako dobrá věc, rozhodně dobrou věcí už není.

Jde o to, že ušetříš spoustu poplatků, které jiné banky na počátku vybírají, ale zase proděláš na úroku, který Ti v Mbank na hypotéční úvěr nasadí.

A v jejich případě je to 5,7 % (nabídli mě) a TO JE HODNĚ (!) Takže co ušetříš v 1. fázi, několikanásobně vrátíš v průběhu splácení. Pozor na jednoduchou matematiku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že ušetříš spoustu poplatků, které jiné banky na počátku vybírají, ale zase proděláš na úroku, který Ti v Mbank na hypotéční úvěr nasadí.

A v jejich případě je to 5,7 % (nabídli mě) a TO JE HODNĚ (!) Takže co ušetříš v 1. fázi, několikanásobně vrátíš v průběhu splácení. Pozor na jednoduchou matematiku :palec2:

U mB stačí kouknout do aktuálního lístku, mít odhad ceny a vědět, kolik chceš půjčit - a víš hned, na čem jseš. Podle mne má mB sazby zcela normální a konkurenceschopné - začínají na 5,06%. Protože budu muset vzít úvěr pro začátek zřejmě lehce nad 80% LTV, tak variabilní úrok je 5,56%, po pár týdnenech, max. měsících to prodejem bytu srazím pod 70% a tam je to už "jen" 5,36 - žádný extrém. Navíc možnost mBilansu, jak snižovat úroky aneb platit jen rozdíl půjčených a uložených peněz (tzn. úrok z vkladu = úrok z hypo) je prostě zatím unikátní, k tomu ta variabilní sazba 1,4% nad 3M PRIBOR. Stejně jako u kont - krása je v jednoduchosti, srozumitelnosti a flexibilitě.

Druhou nejlepší nabídku mi dala ČS, úrok lehounce vyšší, ale za různé počáteční poplatky bych dal sedmičku + pak 350 kaček za účet měsíčně a s omezením, že za dobu fixace můžu splatit mimořádně max. 25%.

U mB zaplatím ze začátku max. pár tisíc za zajištění nad 80% LTV a při využití mBilansu a rozdílem poplatků budu od začátku proti ČS šetřit cca. 1500 Kč měsíčně.

Konkurence už ale začíná fungovat, když jsem svoje parametry dal Komerčce, tak i když to nenabízí, byli najednou ochotni se vzdát poplatku za úvěr i domluvit se na mimořádných splátkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mB stačí kouknout do aktuálního lístku, mít odhad ceny a vědět, kolik chceš půjčit - a víš hned, na čem jseš. Podle mne má mB sazby zcela normální a konkurenceschopné - začínají na 5,06%. Protože budu muset vzít úvěr pro začátek zřejmě lehce nad 80% LTV, tak variabilní úrok je 5,56%, po pár týdnenech, max. měsících to prodejem bytu srazím pod 70% a tam je to už "jen" 5,36 - žádný extrém. Navíc možnost mBilansu, jak snižovat úroky aneb platit jen rozdíl půjčených a uložených peněz (tzn. úrok z vkladu = úrok z hypo) je prostě zatím unikátní, k tomu ta variabilní sazba 1,4% nad 3M PRIBOR. Stejně jako u kont - krása je v jednoduchosti, srozumitelnosti a flexibilitě.

Druhou nejlepší nabídku mi dala ČS, úrok lehounce vyšší, ale za různé počáteční poplatky bych dal sedmičku + pak 350 kaček za účet měsíčně a s omezením, že za dobu fixace můžu splatit mimořádně max. 25%.

U mB zaplatím ze začátku max. pár tisíc za zajištění nad 80% LTV a při využití mBilansu a rozdílem poplatků budu od začátku proti ČS šetřit cca. 1500 Kč měsíčně.

Konkurence už ale začíná fungovat, když jsem svoje parametry dal Komerčce, tak i když to nenabízí, byli najednou ochotni se vzdát poplatku za úvěr i domluvit se na mimořádných splátkách.

Mě oněch 5,06% konkurenčních moc nepřijde :) Já mám 3,99% :palec2:

Každá setina procenta je v poměru 20 let splácení tisícovkou ročně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl podepsat smlouvu v mkiosku Centru Chodov a musim rici, ze to neni uplne profi pristup, jako v jinych bankach, ale naprosto to me to nechava chladnym, jelikoz je to proste zacatek a kazdy zacatek je tezky! Jinak smlouva je podepsana, ucet je funkcni a ja jsem spokojeny, jak malo staci ke stesti. Inkaso je jiz spustene a funkcni... Takze kdo vahate, jdete do toho, je to vazne good.. (mluvim o klasickem mkontu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavím se o aktuálních sazbách, ne o době 2 roky zpět. Schválně si povíme, až až budeš refixovat ;)

Z vlastní zkušenosti vím, že refix znamená vlastně jen přistoupit na jejich nové podmínky, pokud se ti to nelíbí tak není čas vyjednat hypo jinde (celá procedura od začátku znova, příjem, odhad .... schválně se podívejte kolik na to máte času - viz podmínky, většina má nastaveno datum předložení nových podmínek příliš brzo před termín rozhodnutí co dál ), ono je něco jiného obíhat banky a zjišťovat podmínky, ale následně to zrealizovat (podotýkám u refixu), nakonec mě ty věci otrávily natolik, že jsme doplatili a byl konec dohadování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak po bezproblémovém užívání obou kont můžu přidat i pozitivní zkušenost s mHypo (klasická, ne refinanc). Stačily 4 návštěvy včetně informační schůzky a od podání žádosti byly peníze za 28 dní na účtě. Vše proběhlo OK až na dva drobné zádrhele, které jsme operativně mejlem a po telefonu vyřešili. Vzhledem k minimálním, skoro nulovým nákladům, jsem bral 3,3M, abych pokryl i cenu bytu, kterou dostanu až cca. 6 týdnů po zaplacení nového bydlení. Přímé náklady na vyřízení úvěru budou cca. 300 Kč (připojištění GAP za těchto 6 týdnů). Vedení úvěru zdarma, flexibilita na českém trhu nevídaná taktéž zdarma, k tomu mBilans ... v mém případě podtrženo a sečteno - úspora asi 25-30 tKč za první rok proti další nejlepší nabídce (ČS).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...