Přejít na obsah

Xenony - HID sada a jeji nasledky v elektrice


JohnyS

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas panove, mam tu maly problem....

cca pred 3 tydny jsem kompletne vymenil vadny nebo uhnivajici motorovy svazek a uz jsem si rikal, ze mam vsechny problemy za sebou... ale hopla....

Zjistil jsem ze pri nastartovani motoru a okamzitem zapnuti svetel ( mam HID sadu ) se rucicky vynuluji a zase se vrati do puvodni polohy, kilometry se me take vynuluji, obcas me to vyhodi airbag a musim ho pak vymazat vagem.

Pokud vydrzim tak cca 10 sekund po nastartovani motoru a teprve pak zapnu svetla, tak je to z 90% ok.

Dalsi vec na kterou jsem prisel je, ze pokud mam radiostanici s horsim signalem a zapnu HIDku, tak uplne zmizi signal ---> ruseni

Pokud jste se uz s tim setkali, nebo mate nejake napady, jak problem odstranit, tak sem s tim....

p.s. dojedu za tyden z dovci, tak doufam ze si budu mit co pocist :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenil si zväzok celý? čiže si nič nenadpájal hej?

Každopádne by som skontroloval napätie pred štartom a po štarte a odmeral čas kedy sa zvýši teda kedy začne dodávať prúd alternátor. Ak to bude práve cca okolo 10s ako píšeš, vieš že je možnosť že je vadný (dosť neskoro začne dodávať) a tým pádom je baterka vybitá natolko že krátkodobý vysoký odber prúdu spôsobí pokles na vedení v interiéri natolko že sa resetnú budíky, airbag ako píšeš.

Podobné mal Bemo keď som riešil jeho auto a myslím že máš 16V??? Skontroluj aj spínaciu skrinku, vyzerá to tak ako sa to chovalo Bemovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím,

já než spustím HID sadu tak nechám motor běžet cca 20 sek. a i dýl ale jediný co mi to dělalo a oddělalo tak je LED dioda - kontrolka potkávaček na palubce.

Když jsem zapnul potkávačky tak problikla, pak někdy problikla a zhasla ale po čase se opět rozsvítila a teď už ani nemrkne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja neviem. Ale ak mate nejake padne dovody preco nedat HID sadu tak ich prosim napiste. Ja mam klasicke H7 a za 1 rok mam uz tretiu sadu LED parkovaciek.

Postupne vzdy odchadzaju prava predna zacina poblikovat az zhasne a lava ju nasleduje. Takze ked prava zacne blikat tak menim celu sadu. Ale myslim ze to nema za nasledok HID.Parkovacky maju svoj okruch a stretavacie svoj, takze nevidim spojitost tych LED s tov HID sadov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja neviem. Ale ak mate nejake padne dovody preco nedat HID sadu tak ich prosim napiste. Ja mam klasicke H7 a za 1 rok mam uz tretiu sadu LED parkovaciek.

Postupne vzdy odchadzaju prava predna zacina poblikovat az zhasne a lava ju nasleduje. Takze ked prava zacne blikat tak menim celu sadu. Ale myslim ze to nema za nasledok HID.Parkovacky maju svoj okruch a stretavacie svoj, takze nevidim spojitost tych LED s tov HID sadov.

LED parkovačky mi odcházly i při normálních H7, tento problém v HID nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem zpet z dovci... udelalo me to asi dvakrat... jednou i kdyz jsem nechal jet motor tak cca 3 minuty.. a zase...

Zitra to zacnu promerovat, protoze se me nezda to, ze me to rusi i radio... p.s. jen signal anteny...

Jogofogo... Hihi, ja a prodat :D co ty a tvoje elektrika, uz se rozpada :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEHE, zatial len mazem VAGOM, no dlhu zivotnost tomu nedavam. :)

Este som do toho ani neskrtnul, treba jazdit na svah. :)

Uz jsem zpet z dovci... udelalo me to asi dvakrat... jednou i kdyz jsem nechal jet motor tak cca 3 minuty.. a zase...

Zitra to zacnu promerovat, protoze se me nezda to, ze me to rusi i radio... p.s. jen signal anteny...

Jogofogo... Hihi, ja a prodat :D co ty a tvoje elektrika, uz se rozpada :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NIE NIE, HIDkami to urcite nebude :t

Prave este premyslam jak vylepsit osvetlenie. A zda sa ze je rozhodnuto:

Pridavne ovaly s dalsimi HIDkama to istia: HELLA FF75.

To bude posvicenicko HIHI lol

Ale no taakkk.. to uz ti tvoji ridici budou potrebovat slepecke bryle....

Jinak dnes jsem udelal jedno male mereni, napeti pri nastartovani xenu klesne o 0,4 V, ale behem cca 10 sekund se opet ustali na norm. hodnote... ale to radio porad ty xeny RUSIIII!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo ta vyjdu? myslim že ofiko dodavatel HELLA na slovensku je kusok od martina sa mi zda, odtial mam cornery a vždy keď idem na liptov na tu firmu kukam lol lol

NIE NIE, HIDkami to urcite nebude :t

Prave este premyslam jak vylepsit osvetlenie. A zda sa ze je rozhodnuto:

Pridavne ovaly s dalsimi HIDkama to istia: HELLA FF75.

To bude posvicenicko HIHI lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze v patek jsem mel rano popojizdky... budiky uz zase hraly vsema barvama a co me dostalo, tak ze me to uz po treti zrusilo imobilizer... nastesti jsem uz vedel co a jak a najel jsem si pri poslednim nastartovani do garaze, abych si to doma mohl napojit Vagem a nakodovat....

tady maly vypis zavad z pristrojove desky :feve:

Pátek,04,Leden,2008,09:00:53:30389

VAG-COM verze: SVO 704.1

Adresa 17: Přístrojová deska

9 závad nalezeno.

00771 - snimac ukazatele zasoby paliva (G)

29-00 - zkrat na kostru

01086 - snimac rychlomeru (G22)

06-10 - signal prilis velky - Sporadická

00779 - cidlo vnejsi teploty (G17)

29-10 - zkrat na kostru - Sporadická

01176 - klic

65-10 - neopravnen - Sporadická

01312 - datovy BUS pohon

37-00 - defekt

01314 - ridici jednotka motoru

49-10 - zadna komunikace - Sporadická

01315 - ridici jednotka pohonu

49-10 - zadna komunikace - Sporadická

01197 - datovy BUS pohonu: nespravny stav softwaru

35-00 - -

01316 - ridici jednotka ABS

79-00 - prosim;prectete pamet zavad

Takze jsem se nastval a jel do skodovky... ukazoval jsem jim vyplaz z Vagu, pokrcily rameny a rekly... " to bude budikama". Noooo, otocil jsem se na pate a jel do dilny kde je fabulka jak doma, s klukama jsme nad tim premysleli. Az pres par telefonu jsme se dostali k nejakemu machru co se tyce elektroniky v aute. A bylo jasno.

Zavada: spatne startery HIDek.

Zduvodneni: svetla jsem napajena pres pristrojovou desku a jelikoz startery osciluji na jine frekvenci, nez cele rezim auta, vyhazuje to takove chybi v zavislosti na premene napeti, atd..

Oprava: napojit Hid sadu samostatnym napajenim pres pojistku primo z baterky.

A vysledek: pristrojovka je uz od te doby konecne v pohode, zadne chyby se me zatim na VAgu neukazaly. Lec radio porad chrasti pri zapnuti... Musim se kontaktovat s vyrobcem a uvidime co a jak, ale to nejhorsi je uz snad za mnou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzíku: kontaktuj výrobce, musí ti je vyměnit. Já jsem se s tím osobně taky setkal. Při montáži na mém autě, mně rádio nehrálo. Odpojil jsem jeden startér a bylo to OK. Startér mi bez problémů vyměnili. Nyní je vše OK. A ještě ti doporučuji, abys zapínal světla z malinkým odstupem po nastartovaní (ustálí se napětí).

Závěrem bych řekl, že LEVNÉ HID SADY NEZNAMENAJÍ ÚSPORU PRO PENĚŽENKY, ALE NAOPAK, (JSOU I VYJÍMKY).

Já už mám nyní spolehlivý zdroj, kde je kvalita i záruka zaručena, i když cena není nejlevnější. A navíc, mám HID sadu s výbojkama H7-r, které mají clonítko a neoslňují. (alespoň ne tak, jako ostatní)

A pro úplnou funkčnost a minimum problémů doporuči používat zátěžové moduly (relé), kdy se minimalizuje spálení startéru. Výbojky tak náchylné nejsou, ale startéry ano.

POkud je to takhle zapojeno, pak přijedu k prodejci, on se podívá, řekne v čem je problém, vymění a je hotovo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xenonman :)

hid sady patice h1/h3/h7/h7r/h11

- hlinikove kufry

- nejlepši dostupná kvalita v CR

- český návod

- tech podpora

- součásti balění relátka a schéma pro zapojeni

- záruka 24 měsiců

- bez připlatku volba světla 4300/6000/8000k

cena 4000 vč dph /3361 bez dph

pro neplátce máme připraven bonus

bixenon provedení h4/h13/9004/9007

- hlinikove kufry

- té nejlepsi kvality

- český návod

- tech podpora

- součásti balění relátka a schéma pro zapojeni

- záruka 24 měsiců

cena 4700 vč DPH / 3949 bez DPH, 5000 vč DPH / 4201 bez DPH

nahradni výbojky

skladem všechny patice

teplota světla 4300/6000/8000k

original xenony

nahradní vybojky d2s/d2r/d1s

teplota světla 4300/6000/8000

startery k original xenonum nové vw/hella/valeo

zastavby

bixenon provedeni, upravy lamp, lesteni a kompletni renovace xenon lampy

sluzby

- upravy RJ pro xenony, diagnostika

- cipovaní

- lakýrnicky služby

- repase vstřiků

- autoklempiřské práce

- komplení sprava vozového parku

aktualni seznam xenon lamp na prodej

- skoda octavia II - nova elektronika, kompletni do konce mesice cena 7800,- vč upavy RJ

- audi a4 - 01 vejs kompletni bixenon svetlomety cena 13tis nova elektrnoika

- audi a8 - 00 vejs spise na nahradni dily

- vw golf V - kompletni bixenon svetlomety, nova elektronika cena 13tis

- ford c - max - kompletni bixenon svetlomety nove cena 13tis

- ford focus - kompletni bixneon svetlomety nova elektronika cena 13tis

- land rover - kompletni bixenon svetlomety, nove cena 13500,-

kontakty:

tel:608818171

mail:xenony@seznam.cz

www.xenony.kvalitne.cz

icq:220945944

jsme platci DPH

klidně se zmiňte o mně, on už bude vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...