Přejít na obsah

Podsvětllení


Petr E

Doporučené příspěvky

Ahoj, myslíte že by šlo udělat vypínání podsvětlení všeho kromě tachometru? Napadlo mě to v noci na dálnici. Já vím, dá se to ztlumit...:), ale tohle by byla docela dobrá vychytávka ne?! Má to takhle Saab a možná ještě jiný.

s tímto ti já sice nepomůžu,ale pomůžu ti najít již založené téma tak se ptej tam!

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=956

Editováno: , autor: octaviaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
A napadá tě jak?

Napadá, když jsem zapojoval denní svícení tak tam zrovna tato funkce je že nesvítí palubka v režimu denního svícení, celé relé se napojovalo na pojistky kde se různě vypichovali a prohazovali dráty, a taky jeden drát šel přímo na palubku, ale ten je od kontrolky dálkovejch světel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá, když jsem zapojoval denní svícení tak tam zrovna tato funkce je že nesvítí palubka v režimu denního svícení, celé relé se napojovalo na pojistky kde se různě vypichovali a prohazovali dráty, a taky jeden drát šel přímo na palubku, ale ten je od kontrolky dálkovejch světel...

Jestli to chápu dobře, tak myslíš, že půjde samotnej drát na osvětlení tachometru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chápu dobře, tak myslíš, že půjde samotnej drát na osvětlení tachometru?

Sorry blbě sem si to přečetl, jen tachometr nevím ale celá palubka jo (tacho, otáčkoměr, teplota, palivo), plus zamezení rosvícení kontrolky dálkových....

Pokud chceš jen tacho, tak je asi spojeno se všema budíkama, někde tady jsem četl jak měnil podsvit palubovky a pak mu to blbě svítilo, že si tam pak natahal, různě dráty přímo od napájení.... Z toho mě jen napadlo, že pokud by jsi chtěl jen osvětlení tacho, tak by jsi nejspíš musel odpájet led z tacho a udělat podsvit zvlášť a zbytek odpojit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě pouze jediná možná varianta a to upravit tištěné spoje v budíkách. LED diody jsou tam zapojené v určitých sériích, takže by se dala odpojit větev přímo na podsvit tachometru a napojit ji třeba přes přepínač a potřebný odpor na +12V a pak si to zase třeba přepnout zpět na kompletní podsvícení. Jen by se musel ještě použít potenciometr na solo regulaci svitu tachometru. Jinak se to udělat nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...