Přejít na obsah

Havarie a jednani pojistovny


apokus

Doporučené příspěvky

Tak se mi stala neprijemna vec, naboural do mne autobus (ne nejak moc, zadni dvere, predni dvere, blatnik, naraznik atd) no chyba to byla autobusu, takze mi to musel cele proplatit. Servis to vzal na sebe, ze mi to opravi a potom bude jednat s pojistovnou sam. Trvalo to 2 tydny, oprava za 51700kc a ted jsem volal na pojistovnu vinika (ceska pojistovna) a tam mi rekli, ze to cele neproplati. Ze jelikoz je auto starsi, tak budu muset doplatit amortizaci ve vysi 30% za praci, coz je zhruba 4300kc. Tak jelikoz se v tom moc nevyznam, zajimalo by me, jestli tomu je tak vzdy nebo me jen chteji obrat jeste o nejake penize.

Octa 1/99 takze uz 9 let stara, ale prijde mi jako blbost, ze ja za to nemuzu a jeste musim za neco platit. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti?

post-14121-1201605754_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi stala neprijemna vec, naboural do mne autobus (ne nejak moc, zadni dvere, predni dvere, blatnik, naraznik atd) no chyba to byla autobusu, takze mi to musel cele proplatit. Servis to vzal na sebe, ze mi to opravi a potom bude jednat s pojistovnou sam. Trvalo to 2 tydny, oprava za 51700kc a ted jsem volal na pojistovnu vinika (ceska pojistovna) a tam mi rekli, ze to cele neproplati. Ze jelikoz je auto starsi, tak budu muset doplatit amortizaci ve vysi 30% za praci, coz je zhruba 4300kc. Tak jelikoz se v tom moc nevyznam, zajimalo by me, jestli tomu je tak vzdy nebo me jen chteji obrat jeste o nejake penize.

Octa 1/99 takze uz 9 let stara, ale prijde mi jako blbost, ze ja za to nemuzu a jeste musim za neco platit. Ma s tim nekdo nejake zkusenosti?

u auta staršího 5 let pojišťovny platí jen něco přes 60 procent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je právě pěkna sviňárna, protože to není tak, že by se auto zhodnotilo, jak tvrdí pojišťovny, ale naopak se jeho cena tímto sníží. Taky jsem kdysi dost zuřil, když jsem měl tu "čest" ochutnat naboření od osla. Jediný, co z toho bylo, že jsem zmrdal pracovníky pojišťovny, a to fest. Ale houby platný dělat kravál. Ani vymáhání od viníka nikam nevedlo. Dobrovolně nedal nic a soud mi vymluvil právník, že bych neměl šanci uspět, byť je to nefér doplácet za chybu jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je právě pěkna sviňárna, protože to není tak, že by se auto zhodnotilo, jak tvrdí pojišťovny, ale naopak se jeho cena tímto sníží. Taky jsem kdysi dost zuřil, když jsem měl tu "čest" ochutnat naboření od osla. Jediný, co z toho bylo, že jsem zmrdal pracovníky pojišťovny, a to fest. Ale houby platný dělat kravál. Ani vymáhání od viníka nikam nevedlo. Dobrovolně nedal nic a soud mi vymluvil právník, že bych neměl šanci uspět, byť je to nefér doplácet za chybu jiného.

Chce to najít servis, kde cenu nadsadí nebo si nechat v ceně nalakovat doplňky na auto a vyjde to šulnul :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je právě pěkna sviňárna, protože to není tak, že by se auto zhodnotilo, jak tvrdí pojišťovny, ale naopak se jeho cena tímto sníží. Taky jsem kdysi dost zuřil, když jsem měl tu "čest" ochutnat naboření od osla. Jediný, co z toho bylo, že jsem zmrdal pracovníky pojišťovny, a to fest. Ale houby platný dělat kravál. Ani vymáhání od viníka nikam nevedlo. Dobrovolně nedal nic a soud mi vymluvil právník, že bych neměl šanci uspět, byť je to nefér doplácet za chybu jiného.

Njehorší je, že TomasB má pravdu.. Auto když je nabourané spiše ZTRATÍ hodnotu, než nabyde..

Ale o tom to je: vybrat pojistné a pak hledat tisíce důvodů, proč nevyplatit, a když už vyplatit, tak co nejméně..

Na jednu stranu platí Občanský zákoník, který říká, že "způsobí-li někdo škodu druhému, je povinnen mu ji uhradit"

nicméně v případě dopravních nehod je to problém, protože od toho je povinné ručení, aby vyplatilo náhradu poškozenému.

Takže soudní pře by nebyla vítězná, jak výše psáno.. :aggressive: Také mě to štve!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njehorší je, že TomasB má pravdu.. Auto když je nabourané spiše ZTRATÍ hodnotu, než nabyde..

Ale o tom to je: vybrat pojistné a pak hledat tisíce důvodů, proč nevyplatit, a když už vyplatit, tak co nejméně..

Na jednu stranu platí Občanský zákoník, který říká, že "způsobí-li někdo škodu druhému, je povinnen mu ji uhradit"

nicméně v případě dopravních nehod je to problém, protože od toho je povinné ručení, aby vyplatilo náhradu poškozenému.

Takže soudní pře by nebyla vítězná, jak výše psáno.. :aggressive: Také mě to štve!

obrat "spíše ztratí" není správně, patří tam jednoznačně ztratí. Teda poud to nebyla nějaká zhnilotina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naběhni na firmu, co provozuje ty autobusy, protože když ti to nezaplatí pojišťovna, tak oni ze zákona musí doplatit zbytek.

Asi takhle, za zkoušku nic nedáš a když budeš dostatečně tvrdej tak se třeba podvolí i bez soudu. Když budou stát zarytě za svým, že nic platit nebudou tak máš na výběr - buď to hnát k soudu, ale kvůli 5.000,- bych do toho já osobně asi nešel anebo jít od toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naběhni na firmu, co provozuje ty autobusy, protože když ti to nezaplatí pojišťovna, tak oni ze zákona musí doplatit zbytek.

Asi takhle, za zkoušku nic nedáš a když budeš dostatečně tvrdej tak se třeba podvolí i bez soudu. Když budou stát zarytě za svým, že nic platit nebudou tak máš na výběr - buď to hnát k soudu, ale kvůli 5.000,- bych do toho já osobně asi nešel anebo jít od toho...

Tak to je právě špatný výklad. Od toho si platí právě ono povinné ručení. Jedině ke komu má provozovatel autobusů závazek, je smlouva vůči své pojišťovně, kde mají povinné ručení. K nikomu jinému ne, ve všeobecných podmínkách je toto vysvětleno. Sice poněkud strojeně, ale je to tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je právě špatný výklad. Od toho si platí právě ono povinné ručení. Jedině ke komu má provozovatel autobusů závazek, je smlouva vůči své pojišťovně, kde mají povinné ručení. K nikomu jinému ne, ve všeobecných podmínkách je toto vysvětleno. Sice poněkud strojeně, ale je to tak..

No kdyby platilo co říkáš, tak by pak pojišťovny neměly různé limity plnění (18/18, 50/50 apod.). Třeba když máš nízkej limit pro plnění a narveš to třeba do autobusu plnýho lidí a škody se vyšplhají do obrovských výšin, tak pojišťovna bude hradit jen do limitu a zbytek co neuhradila se může vymáhat přímo na TOBĚ. A co vím, tak ten příklad výše je to samé, tam to sice nebylo proto, že by škoda byla nad limit ale to už je jedno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyby platilo co říkáš, tak by pak pojišťovny neměly různé limity plnění (18/18, 50/50 apod.). Třeba když máš nízkej limit pro plnění a narveš to třeba do autobusu plnýho lidí a škody se vyšplhají do obrovských výšin, tak pojišťovna bude hradit jen do limitu a zbytek co neuhradila se může vymáhat přímo na TOBĚ. A co vím, tak ten příklad výše je to samé, tam to sice nebylo proto, že by škoda byla nad limit ale to už je jedno..

hm, mně právník řekl, že to u soudu nemá šanci...

Ale šak tu máme i právníky, tak nehaj se vysloví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, mně právník řekl, že to u soudu nemá šanci...

Ale šak tu máme i právníky, tak nehaj se vysloví.

No ono nakonec v dnešní době vyhrát případnej spor stejně neznamená, že člověk ty peníze uvidí.. Ale možnost tu je, ale já osobně bych do toho kvůli "blbejm" pěti tisícům asi nešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,no jak na potvoru sem si taky octu priopravil o svodidla ve svycarsku,a oprava me vysla na 2100ecek coz je taky neco kolem 60litru!Mam ale havarijku takze to je asi neco jineho,ale mam to u Allianz a s jejich jednanim jsem naprosto zpoko!Nechal jsem to opravovat v IT,protoze autko dostalo kopanec na kolo a nedalo se odjet!Zavolal jsem,rekli at jim poslu ucet,kopii velkeho technicaku a vyplnene hlaseni o havarii,coz jsem poslal a rekli,ze prachy mam na uctu do mesice za to ruci!Mam ale 10 spoluucast takze si za to taky cvaknu ale jejich jednani je podle mojeho nazoru super!Ty vole ale ten tvuj pripad by me asi jeblo zkurvenci jedni zasrani jaka amortizace?Asi bych tam zasel a aspon pro klid svoji duse bych nekoho poslal do hodne velke prdele! ;):aggressive: :aggressive: :aggressive: :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyby platilo co říkáš, tak by pak pojišťovny neměly různé limity plnění (18/18, 50/50 apod.). Třeba když máš nízkej limit pro plnění a narveš to třeba do autobusu plnýho lidí a škody se vyšplhají do obrovských výšin, tak pojišťovna bude hradit jen do limitu a zbytek co neuhradila se může vymáhat přímo na TOBĚ. A co vím, tak ten příklad výše je to samé, tam to sice nebylo proto, že by škoda byla nad limit ale to už je jedno..

Pozor, je třeba nastudovat Všeobecné podmínky Povinného ručení. Nesmí dojít k tzv. dvojímu plnění (pojišťovna i klient). Toto je vyloučené, buď tedy platí pojišťovna nebo klient sám (stane-li se věc v tzv. výluce). To, že člověk dostane většinou po nehodě méně, než jaká je skutečná škoda, tak to je fakt, nicméně opřený o zákon, byť špatný, bohužel. Ale ten platí a vysoudit dodatečně na komkoliv onen rozdíl mezi cenou skutečné opravy a pojistného plnění je již dopředu odsouzen k zániku.. Proto to vnímám jako vyhozené peníze za právníky. Je to smutné, ale je to tak.

Ještě doplním, že ještě nedávno jsu také žil v domnění, že povinné ručení je vlastně vůči druhým "pohoda". Není, jukněte do všeobecných podmínek a zejména podmínek psaných tím nejmenším písmem.. :(

Takže chlapi: nejlepší je NEBOURAT vůbec!

Ještě k limitu škod: ještě jsu v ČR neslyšel o případu, že by nestačilo minimální pojistné plnění 18 milionů. To už by snad člověk musel autím vjet do nějaké továrny, a tu zničit nějakým výbuchem lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když nabořili octu, tak jsem počkal na likvidátora ČP a ten se mě zeptal, jestli budu opravovat svépomocí nebo to necham někde udělat. Tak jsem řekl svépomocí, on mi udělal odhad škody a teprv podle sumy jsem se rozhodl kde to necham udělat, abych se do toho vešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vi nekdo, jak se pocita ta amortizace? Mam Audi r.v. 2004 a nacouval do me chlapek s taznym, bohuzel ma povinne u CPP, takze se malicko hrozim, co budou zkouset. Auto ma najeto 170.000 a pry bude velika amortizace za ty km, ze bylo v dobe nehody stare neco pres tri roky, to pry nikoho zajimat nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vi nekdo, jak se pocita ta amortizace? Mam Audi r.v. 2004 a nacouval do me chlapek s taznym, bohuzel ma povinne u CPP, takze se malicko hrozim, co budou zkouset. Auto ma najeto 170.000 a pry bude velika amortizace za ty km, ze bylo v dobe nehody stare neco pres tri roky, to pry nikoho zajimat nebude...

Co vím já tak to určí pojišťovna, ale třeba ti nic nestrhnou záleží na pojišťovně.Ale strhává se jen za nové díly ne za práci.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vi nekdo, jak se pocita ta amortizace? Mam Audi r.v. 2004 a nacouval do me chlapek s taznym, bohuzel ma povinne u CPP, takze se malicko hrozim, co budou zkouset. Auto ma najeto 170.000 a pry bude velika amortizace za ty km, ze bylo v dobe nehody stare neco pres tri roky, to pry nikoho zajimat nebude...

No hlavní kritérium je těch zmiňovaných pět let, kilometry mi nikdy neovlivnily(např. u 3-letého auta)výši plnění. Ovšem muhu potvrdit, že pro poškozeného bohužel-NENÍ NA AMORTIZACI ŽÁDNÝ ZÁKONNÝ NÁROK a nikdo ji ani právně nevymůže jak po pojišťovně tak ani po viníkovi, jen vyhodí prachy za zoufalý pokus!!!!!!!!!!!!!!!!! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...