Přejít na obsah

Dotaz na počítačové odborníky


Petr

Doporučené příspěvky

MichalF : ....compu. Zapla bude jen jedna v jednu chvili, ale stale to bude to same, jednu si ziskal nelegalne ...

Jasně že jo, zaplacená bude jen jedna v jednu chvíli, ale v jednu chvíli budu taky používat jen jednu néééé ??

Je to sice nelegál ale z morálního hlediska je to OK, jednu jsem zaplatil, jednu používám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF : ....compu. Zapla bude jen jedna v jednu chvili, ale stale to bude to same, jednu si ziskal nelegalne ...

Jasně že jo, zaplacená bude jen jedna v jednu chvíli, ale v jednu chvíli budu taky používat jen jednu néééé ??

Je to sice nelegál ale z morálního hlediska je to OK, jednu jsem zaplatil, jednu používám..

Tak to zkus udelat v krame ... zaplat jednu a druhou si vem s tim, ze ji pouzivat nebudes ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stacet KM i krast SW se nedela ;) Ale to uz radsi ten SW ;)

Tak to jsem už tady slyšel a potom: "prosim, prosim stoč mi ten tacháč...."

Ale nic ve zlym, je to jen debata a je to tak jak je to, co člověk to názor....vo tom to je.. :)

EDIT: sakra teď mě napadá že tenhle příspěvek by zas někdo mohl pochopit tak že stočit tacháč chtěl MichalF, tak tedy on to NEBYL !!

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem už tady slyšel a potom: "prosim, prosim stoč mi ten tacháč...."

Ale nic ve zlym, je to jen debata a je to tak jak je to, co člověk to názor....vo tom to je.. :)

EDIT: sakra teď mě napadá že tenhle příspěvek by zas někdo mohl pochopit tak že stočit tacháč chtěl MichalF, tak tedy on to NEBYL !!

No hele ... ja mam auto ktery jezdi jen o vikendech a to nesmi prset a byt zimni obdobi. Za 2 roky mam najeto 18tis km ;) Takze nemam duvod stacet, uz takhle lidi rikaj ze mam malo ;) Staceni KM bych dal jako trestnej cin ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, já jezdim denně 5 km do práce a 5 km zpět, občas do krámu a jednou za měsíc k rodičum 150 km sečteno cca 5000 km / rok

Až budu prodávat nikdo mi neuvěří.....

Jojo verim, ja jak sem psal nahore ... a to byla letosni i lonska zima temer bez snehu a mam v tom 2 dovolene, jedna ve francii a jedna v chorvatsku jinak bych taky mel jeste mnohem mene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo verim, ja jak sem psal nahore ... a to byla letosni i lonska zima temer bez snehu a mam v tom 2 dovolene, jedna ve francii a jedna v chorvatsku jinak bych taky mel jeste mnohem mene.

tak budeš první, kdo bude natáčet km, aby to vypadalo věrohodně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2viwer: no abych rekl pravdu, tyk sis odpovedel i sam ve svych prispevcich ;) jiste podminky jsou dany, ty s nimi nemusis souhlasit a po moralni strance se muzes citit ok, ale to je asi tak vse.. pro kazdeho je moralni neco jineho.. by me zajimalo jak by to na svete dopadlo, kdyz by nekdo okradl dejme tomu nekoho kdo ma penize a obhajoval se tim, ze prece moralne vinu neciti, nebot ten okradeny je bohac, kdezto nabyvatel je zebrak..

Proste fakta jsou, co pocitac, to licence. Takove jsou podminky a abys mohl s cistym svedomim rict "mam system legalne" tak to musis dodrzovat. Kdyby MS chtel, aby byla licence vazana na uzivatele, ne na zelezo, pak by to ta udelal. Stejne tak zminovane office. Existuje balik pro domacnosti, za cca 3,5k a tento balik muzes nainstalovat az na 3pc v domacnosti.

No a ze je tato diskuze pokrytecka.. ani bych nerekl. Jen rikam svuj nazor. Nerikam, ze jsem nikdy nejaky soft nepouzival v rozporu s licenci, nebo klasika filmy a mp3 (to ma asi na hdd kazdej), ale rozhodne nemam nelegalne veci, ktere kazdy den pouzivam, coz windows urcite jsou. Pokud se ti licence nelibi, muzes si nainstalovat trebas linux :))

A jen na zaver, pac takto bysme se mohli dohadovat donekonecna.. na zamysleni: az jednoho krasneho dne budou prodavat operacni system vyhradne jako hardwarovou soucast, trebas jako procesor, tak tyto uvahy, ktere zde zminujes budou uplne bezpredmetne a rozhodne nebudes mit na vyber, stejne jako nemas na vyber ted, zda do dalsiho pc koupit procak nebo ne. Cely problem je proste v tom, ze software, jakozto nehmotna vec, se krade mnohem snazeji nez neco, co jde nahmatat.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra mytrix, ty chlape jeden konečně si mi otevřel oči, máš pravdu, :rolleyes: jak teď uvidim někde pracháče hned

se pokusim mu čórnout portmonku, lol

Protože,,,, koupil jsem auto, postavil i zařídil barák za 4 mega a dětem koupil drahýho psa, nemám sice žádný dluhy ale s pár set tisícema co mi zbyli na účtu si připadám jako žebrák.. :smich::smich::smich:

A teď jinak, jasně že máš ve všem pravdu, je to jak píšeš, jen jsem tim všim vlastně chtěl poukázat na to, že krást se sice nemá ale kdo dneska nekrade když může, když budu vyrábět u řezníka buřty a jednoho snim je to taky krádež a ukaž mi někoho kdo si toho buřta nedá když na něj dostane chuť ??

To se ale nestane, protože vidí co se do toho dává.. kol100 , to byl ale blbej příklad.

Tak už prosím dost k debatě o legálnosti softu nebo se s toho stane nekonečný téma, s nekonečnym počtem příkladů. :wallbash:

Hawk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FPP je defacto retail verze

- je vazana na pocitac, nicmene muzes instalaci provest na dalsim PC (pokud ji ovsem nejdrive odstranis na puvodnim) - toto je hlavni rozdil oproti OEM

- balik obsahuje jak 32-bit tak narok na 64-bit typ os zdarma

- muze byt pouzit jak pro novou instalaci, tak upgrade z predchozich (klidne i nelegalnich) windows

tato licence patri mezi ty drazsi, prave diky tomu, ze ji lze migrovat mezi pc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud nemensi primo cele pc, tak by ti mohlo stacit i oem .. jsou tam povoleny nejaky vymeny hw

kazdy hw ma urcitou bodovou vahu a pokud neni tato bodova hranice porusena, windows zustanou aktivovane.. priklad vymena grafiky, vymena disku, ale i trebas zakladovky..

vseobecne je nejdulezitejsi fakt, ze priblizne po pul roce databaze MS "zapomene" s jakou konfiguraci byly win aktivovany a lze je teoreticky nainstalovat znova i kdybys vymenil celej vnitrek skrine.. ale toto je jen teorie a domenky

tady to mas vysvetleno podrobneji

http://myego.cz/item/jak-funguje-aktivace-windows-xp

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mytrix, následující příspěvek prosím přehlédni, ať nejsme zase v debatě tam kde už jsme byli :wallbash::doh:rolleyes:

warhead: existuje tzv. corporate edition (mluvím o win XP), ta žádné aktivace a podobné blbiny nevyžaduje, instalace je rovnou včetně SP2, nainstaluje se rovnou aktivovaná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch licencí, tak existuje možnost získat všechny operační systémy M$ pod Akademickou licencí, pokud vím, tak jediné omezení je to, že je nebudeš využívat pro komerční účely a musíš být zapojen do tohoto programu - v ČR obvykle všechny slušnější vysoké školy a některé střední školy.

K OEM verzi. Systém ustojí výměnu téměř všeho, kromě základní desky. Když jí vyměníš, budeš muset aktivovat. Mám osobní zkušenost s tím, že první aktivaci můžeš udělat on-line, ale všechny další aktivace se musí udělat pomocí "plechové huby" na lince M$. A je jedno jak dlouhá doba uběhne mezi aktivacemi. Nevím, jestli je to přes telefon nějak omezené - ale předpokládám, že ano (3).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne to je normani diskuze :) ale reagoval jsem na toto.. psal jsi "Systém ustojí výměnu téměř všeho, kromě základní desky. Když jí vyměníš, budeš muset aktivovat." a odudovneni je

- deska obsahuje sitovou kartu, jen ta je za 3b

- bodovany je i IDE radic

mozna i dalsi prkotiny..

ano veci ktere jsi nezmenil body nepadaji, ale pokud klesne pocet bodu pod urcitou hranici, tak musis reaktivovat a ver tomu ze ta deska tech 5-6 bodu dolu klidne da :p

jinak k tem akademickym licencim, podle me je to jeste furt drahe.. lepsi je toto ;)http://www.microsoft.com/cze/partner/progr...pscontents.mspx ale je to jen pro firmy, partnery ms

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neni bezny corporate ;) to je balik licenci, ktery si za cenu 300USD/rok jakoby pronajimas. Vyhoda je v tom, ze v tom baliku je obsazen software dohromady za nekolik set tisic a navic dalsi vyhoda je v tom, ze dostavas vzdy ten nejnovejsi soft..

priklad: pred 2 roky byly v baliku 10licenci na win xp, vydali visty a doslo ti hned dvdcko s vistama + licence..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...