Přejít na obsah

Spořeba/závady


matino

Doporučené příspěvky

Ahoj ogaři dostal jsem před cca měsícem scouta 2.0TDI zatím má najeto 4500km nevím jestli je něco špatně ale žere (dle palubního počiku) 5-5.8l/100km del způsobu jízdy. nedávno jsem jel Ostrava- Praha průměr 5,8/100km průměrná rychlost 107km/h. Se mi zdá že to žere nějak podezřele málo. Dříve jsem jezdil 1.9 4x4 a tam byla spotřeba tak 5,9-6,3l/100km tak nevím.

Zatím bez sebemenší závady.

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se všechny ty 1.9TDi pohybujou od 5,1 do 5,6,nejčastěji je dlohodobka 5,4 víc jsem na nich nikdy neměl.

Když jsem ještě měl ty 2.0TDi tak u nich spotřeba nešla pod 6,3 a to už se s nima muselo jezdit hodně slušně,jinak při nekoukání na spotřebu ten 2.0TDi jezdil běžně za 6,8 a výše.

Zrovna nedavno jsem zaslechl na letišti rozhovor mezi taxikáři co tam jezděj s Passatama 2.0TDi že po Praze se s tim nemůžou dostat po 8.litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ogaři dostal jsem před cca měsícem scouta 2.0TDI zatím má najeto 4500km nevím jestli je něco špatně ale žere (dle palubního počiku) 5-5.8l/100km del způsobu jízdy. nedávno jsem jel Ostrava- Praha průměr 5,8/100km průměrná rychlost 107km/h. Se mi zdá že to žere nějak podezřele málo. Dříve jsem jezdil 1.9 4x4 a tam byla spotřeba tak 5,9-6,3l/100km tak nevím.

Zatím bez sebemenší závady.

Martin

Ta spotřeba na trase Ostrava Praha je asi normální, já jsem tuto trasu jel v listopadu s OI 2.0 MPI se spotřebou 6,8 l, což je na benzínový dvoulitr taky velice pěkná spotřeba-přisusuji to hlavně dost rovinatému profilu trati a poměrně kvalitním silnicím dovolujícím hlavně velmi plynulou jízdu.Myslím, že hlavně plynulost jízdy příznivě ovliňuje spotřebu na této dost dlouhé trase.Délka trasy také dokáže anulovat nepříznivé úseky jako je průjezd Frýdkem-Místem a podobné vychutnávky cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové a ogaři, mějte na paměti, že ty počítadla většinou kecaj, jak už se tu mockrát probíralo. Obvykle tak 0,5 litru do mínusu. Mně to v poslední době ukazovalo pořád pod 6 litrů (cca tak kolem 5,7) a po výměně rozvodů to naráz skočilo zase na cca 6,2 přičemž skutečnost je opravdu tak ještě o půl litru víc. Co se změnilo tou výměnou rozvodů mi ale není jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové a ogaři, mějte na paměti, že ty počítadla většinou kecaj, jak už se tu mockrát probíralo. Obvykle tak 0,5 litru do mínusu. Mně to v poslední době ukazovalo pořád pod 6 litrů (cca tak kolem 5,7) a po výměně rozvodů to naráz skočilo zase na cca 6,2 přičemž skutečnost je opravdu tak ještě o půl litru víc. Co se změnilo tou výměnou rozvodů mi ale není jasný.

Nové součástky, nejsou ještě oběhané...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové a ogaři, mějte na paměti, že ty počítadla většinou kecaj, jak už se tu mockrát probíralo. Obvykle tak 0,5 litru do mínusu. Mně to v poslední době ukazovalo pořád pod 6 litrů (cca tak kolem 5,7) a po výměně rozvodů to naráz skočilo zase na cca 6,2 přičemž skutečnost je opravdu tak ještě o půl litru víc. Co se změnilo tou výměnou rozvodů mi ale není jasný.

člověče to znám moc dobře, viz. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23438&hl=

nevím jestli tě to uklidní, ale "diagnostik" měl částěčně pravdu, po čase to kleslo, asi se to fakt zadaptovalo, ale už nikdy ne na ty původní hodnoty, čili pod 6 jsem už nejezdil, ale kolem 6,3-6,5 a na dálnici jsem se těm 5,3 co jsem to vezl z němec už nikdy nepřiblížil, ani na dovču, kdy jel přede mnou kámoš "na pohodu" s 1,9 130-140 za 4,8 a já za ním s 2,0 za 5,8. Je fakt, že teď na zimácích jezdím stabilně do 6l, 5,6 při měsíčním nájezdu cca 3500km není problém.

Ale jinak tebe se to zvedlo po výměně rozvodů o 0,5l, mě o 1,2l !!! Uvidím na jaře, až to vrátím zpět na letní 16 o kolik půjdu nahoru, pak udělám závěry. Jen pro pořádek ty hodnoty co píšu jsou PC údaje a kecá mě to asi jako většině, o půl litrů méně než skutečnost.

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověče to znám moc dobře, viz. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23438&hl=

nevím jestli tě to uklidní, ale "diagnostik" měl částěčně pravdu, po čase to kleslo, asi se to fakt zadaptovalo, ale už nikdy ne na ty původní hodnoty, čili pod 6 jsem už nejezdil, ale kolem 6,3-6,5 a na dálnici jsem se těm 5,3 co jsem to vezl z němec už nikdy nepřiblížil, ani na dovču, kdy jel přede mnou kámoš "na pohodu" s 1,9 130-140 za 4,8 a já za ním s 2,0 za 5,8. Je fakt, že teď na zimácích jezdím stabilně do 6l, 5,6 při měsíčním nájezdu cca 3500km není problém.

Ale jinak tebe se to zvedlo po výměně rozvodů o 0,5l, mě o 1,2l !!! Uvidím na jaře, až to vrátím zpět na letní 16 o kolik půjdu nahoru, pak udělám závěry. Jen pro pořádek ty hodnoty co píšu jsou PC údaje a kecá mě to asi jako většině, o půl litrů méně než skutečnost.

no jaasně, diskuze před rokem o zvýšení spotřeby tvýho auta jsem se živě účastnil. Nevím, co se v autě výměnou rozvodů děje, ale nadále si myslím, že si tam nemá co sedat, jak psal Diagnostik. Mě to v poslední době před výměnou ukazovalo až nápadně nízkou spotřebu, který jsem stejně nevěřil. Dneska jsem dost svižnou jízdou najel asi 300 km a ukázalo to 6,2. Myslím, že tohle by mohlo odpovídat skutečnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že když máš spotřebu 5,8 s TDI, tak že to je málo a máš to rozbité? Tak jestli to bereš takhle, tak v tom připadě mám aji já rozbité auto, bo jezdím s benzínem dlouhodobě za 5,6 l/100....

Tak to brůdr má taky rozbitou papričku. Průměrná spotřeba 6,8l/100km. A to byla průměrná rychlost 68 km/h na trace Bechyně-Planá n/L-Tábor-Pelhřimov-Jihlava-Domov. Motor 2.0 TFSI

post-5139-1206189777_thumb.jpg

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to brůdr má taky rozbytou papričku. Průměrná spotřeba 6,8l/100km. A to byla průměrná rychlost 68 km/h na trace Bechyně-Planá n/L-Tábor-Pelhřimov-Jihlava-Domov. Motor 2.0 TFSI

Luďo na jakých gumách si to odjezdil - rozměr, značka.Na benzínové RSo je to opravdu pěkné, kór teď v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak bruder má asi nějak hodně lehkou nohu, prt. i s Fabii umí za míň než se mi kdykoliv podařilo. Ale s Papričkou to umím za 6,8-6,9 taky -_-

S Fabii uměla bejvalka. Já jezdil za 5,8 a vona za 5,2 a byla nešťasná jak neumí jezdit a jak má velkou spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...