Přejít na obsah

Pokuty a tresty za přestupky


Palo

Doporučené příspěvky

Citace z článku

Jeden příklad za všechny: pokud řidič překročí rychlost v obci a na padesátce pojede devadesát, zaplatí v Německu 100 euro, tedy asi 2 600 korun, dostane měsíční zákaz řízení a k tomu 3 body. U nás ho to bude stát od 5 000 do 10 000 korun, zákaz řízení dostane nejmíň půlroční a body se mu zaznamenají 4.

Zrovna absurdní příklad, který hovado pojede ve městě 90km/h. A kdyby jel tak si myslím, že je to přiměřený a určitě si to ten prasák zaslouží fuck

Btw. kdo si myslí, že jsou Němečtí policajti mírnější, hodnější a vstřícnější?? Asi nidko :-)

Editováno: , autor: Rewik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten německý bodový systém je O.K., ale ten náš je až likvidační. Co jsem se třeba o tom bavil s obchodními partnery z Německa, tak víceméně každý už měl minimálně jednou papíry v čistírně, ale ten měsíc vydrží nějak bez ježdění nebo si veme dovolenou, ale půl roku nebo rok, tak to už prakticky přijdeš o práci, potřebuješ-li pracovně jezdit...

a efekt to má stejnej jako ten měsíc v Německu, takže je to jen prachsprostá terorizace nebo jak to nazvat.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna absurdní příklad, který hovado pojede ve městě 90km/h. A kdyby jel tak si myslím, že je to přiměřený a určitě si to ten prasák zaslouží fuck

Zrovna jsem jedno takové hovado potkal - 4A52214 - firma Rexroth. předjížděl v zatáčkách. přes obec minimálně 100... Takové střílet na místě. Je mi fuk, kolik platí Němci - u nás je nutné gaunery ze silnic odstranit - třeba pokutami, odebráním všech bodů, zvýšením pojistek nebo zabavením auta. Nynější systém je většině pro smích hlavně kvůli (ne)vymahatelnosti. To je třeba změnit ( a pokuty by se ani měnit nemusely).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

včera mně srala jedna dodávka, jel jsem z Písku na Pardubice. V obci jsem jel vždy 50-60 dle tacho, dodávka nalepená na prdeli a nebo předjížděl a mazal si to docela rychle. Jenže za značkou obce jsem já pak vystartoval 140-180 a zase mně brzdil, tak jsem ho předjížděl. No a on mně zase dojel v obci a situace se opakovala. V obci jezdil 80+ a mimo tak okolo 130. Ty dodávky často jezdí jako prasata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic proti Tome, ale Tvých 140-180 je myslím taky celkem prasárna :ble

nevím přesně kudy jsem jel, bylo to podle navi, ale cesty vesměs táhlé rovinky a provoz slabý. Rozhodně lepší, než to pálit po vesnicích, kde šmajdaj lidi a zvířata. Někde mezi poli, kde nikde nikdo, v tom problém nevidím. Jednak jsem měl náladu na drsnější jízdu a jednak jsem chtěl dojet domů co nejdříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti bodovému systému, ale když na magistrátu umyslně čekají až nasbíráš 12 bodů a pak až tě obešlou? To se může týkat každého z váš, protože ty přestupky byly do cca 20km/h překročení. Tutíž absolutně zde nefunguje prevence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti bodovému systému, ale když na magistrátu umyslně čekají až nasbíráš 12 bodů a pak až tě obešlou? To se může týkat každého z váš, protože ty přestupky byly do cca 20km/h překročení. Tutíž absolutně zde nefunguje prevence.

jsi bez papírů?

Souhlasím, je to jen a jen buzerace, která nikam nevede, krom zase jen té buzerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsi bez papírů?

Souhlasím, je to jen a jen buzerace, která nikam nevede, krom zase jen té buzerace.

já ne, ale z mého okolí. Prostě demence, kdyby člověk třeba viděl, že má 6 bodů, tak by se krotil. A pokud si tady něko myslí, že překračovat rychlost o 10-20km/h je nemorální, tak je to brzdič provozu lol:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překračovat rychlost je nenormální, jednou je to zákon, tak proč ho porušovat?

Nebo neukrást 10-20 tis. z Tvého účtu či 10-20 l nafty z Tvé nádrže je taky nenormální? Ohrožuješ sebe a hlavně okolí, ty rychlosti zpravidla nejsou jen tak vycucané z prstu. Pokud si ale myslíš, že víš líp kolik by se kde mělo jezdit, měl bys navštívit svého poslance či senátora a on může na základě Tvých doporučení dát pozměňovací návrh.

Nebo jen ta budeš porušovat zákon, chlubit se tím a pomalu k tomu nabádat i ostatní?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překračovat rychlost je nenormální, jednou je to zákon, tak proč ho porušovat?

Nebo neukrást 10-20 tis. z Tvého účtu či 10-20 l nafty z Tvé nádrže je taky nenormální? Ohrožuješ sebe a hlavně okolí, ty rychlosti zpravidla nejsou jen tak vycucané z prstu. Pokud si ale myslíš, že víš líp kolik by se kde mělo jezdit, měl bys navštívit svého poslance či senátora a on může na základě Tvých doporučení dát pozměňovací návrh.

Nebo jen ta budeš porušovat zákon, chlubit se tím a pomalu k tomu nabádat i ostatní?!

OK, jasně, máš pravdu, zákony se dodržovat musí. Ale teď mi řekni, čím ohrožuji ostatní účatníky provozu tím, že JÁ nemám pás? Proč na čtyřproudé silnici, kde chodník je od silnice oddělen dvoumetrovým travnatým pásem, tak proč zde je 50km/h a o 300m dále, kde chodník je půl metru od silnice je 70km/h??? Já tobě rozumím, doufám že ty rozumíš mně?

Prostě podle mne tady stát zavedl represi, ale zapomněl na výuku, poučení a chuť něco lidem ukázat.

Jedinný kvalitní úkaz je Besipáckých 5 min. s komentářem Pavla Soukupa, ale to je KÚÚÚÚÚRVA málo.

Ale myslím si, že si rozumíme a není třeba se tady napadat.

S tou navštěvou poslance či senátora si to zkus, já to mám za sebou a bylo mi na blití

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu než souhlasit Palo, vždycky je špatně začínat od konce a jen trestat, prevnece je vždycky lepší. Jen mi přišlo ujetý se vychloubat tím, že jezdí rychle.

tak pozor, psal jsem, že mně srala dodávka, která mně v obcích přdjížděla, a pak mi mimo obec zase překážela.

A k tomu dodržování čehosi, seru na nějaké přihlouplé příkazy a zákazy, jezdím hezkou řádku let podle rozumu a vše je OK. Tedy poctiě řečeno, první roky to tak s rozumem nebylo, měl jsem kliku a jsem rád, že jsem kvičení gum v každé zatáčce přežil. Nicméně za ta léta denního ježdění a kupu kilometrů už nějakou zkušenost mám.

A pak, kde bereš tu jistotu, že co je nařízeno nebo zakázáno je vždy neomylně správně? To platí obecně, řídím se rozumem a ne podle toho co mi "někdo" nalajnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pozor, psal jsem, že mně srala dodávka, která mně v obcích přdjížděla, a pak mi mimo obec zase překážela.

A k tomu dodržování čehosi, seru na nějaké přihlouplé příkazy a zákazy, jezdím hezkou řádku let podle rozumu a vše je OK. Tedy poctiě řečeno, první roky to tak s rozumem nebylo, měl jsem kliku a jsem rád, že jsem kvičení gum v každé zatáčce přežil. Nicméně za ta léta denního ježdění a kupu kilometrů už nějakou zkušenost mám.

A pak, kde bereš tu jistotu, že co je nařízeno nebo zakázáno je vždy neomylně správně? To platí obecně, řídím se rozumem a ne podle toho co mi "někdo" nalajnuje.

To je takový extrémní sport u nás... kálet na zákony, podvádět berňák, prostě žít podle svého. Opačný extrém je do puntíku vše dodržovat. Vsadím se, že v Německu nebo Rakousku by sis svůj styl jízdy nedovolil a ostatní taky ne. Tomu se říká respekt před autoritami, zákonem. To u nás mnohým chybí, navíc chybí respekt k druhým účastníkům provozu. Já jezdím zhruba 25 let (mnoho let se se řízením i živil) a vidím, že "respekt" našich řidičů se nezměnil - ba naopak, je to stále horší... Jen vyměnili 120ky za silnější auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...