Přejít na obsah

Pokuty a tresty za přestupky


Palo

Doporučené příspěvky

To je takový extrémní sport u nás... kálet na zákony, podvádět berňák, prostě žít podle svého. Opačný extrém je do puntíku vše dodržovat. Vsadím se, že v Německu nebo Rakousku by sis svůj styl jízdy nedovolil a ostatní taky ne. Tomu se říká respekt před autoritami, zákonem. To u nás mnohým chybí, navíc chybí respekt k druhým účastníkům provozu. Já jezdím zhruba 25 let (mnoho let se se řízením i živil) a vidím, že "respekt" našich řidičů se nezměnil - ba naopak, je to stále horší... Jen vyměnili 120ky za silnější auta.

když je třeba, tak jedu i po dálnici třeba 60, když vidím, že je situace O.K., tak to ve stejným místě podle nálady svištím třeba pod plným, teda nějakých 225. Jinými slovy, když jedu třeba ve vánici po dálnici a klouže to, tak se přizpůsobím, když jedu a jde třeba školka po cestě, tak prostě nepojedu kolem nich ani těch povolených 50, ale klidně to kolem nich projedu dvackou. Na druhou stranu, když pojedu stejným místem v obci ve 2 ráno, tak klidně pojedu 80. Ale podle vás je asi bezpěčnější, když takhle někdo pojede pokaždý stejně, tedy padesát, protože to je tak "správně" a sejme špunta, kterej zakopne a sadne mu pod kola.

Nemá cenu se o tom dál bavit, pro mně je drtivá většina předpisů k ničemu, vy jste asi bezmezní uctívači, tak se neschodneme. Obecně jsem hodně liberální(ve všem) a spousta zákonů a různých obdobných pí.ovin je zbytečná, protože stačí selský rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu se o tom dál bavit, pro mně je drtivá většina předpisů k ničemu, vy jste asi bezmezní uctívači, tak se neschodneme. Obecně jsem hodně liberální(ve všem) a spousta zákonů a různých obdobných pí.ovin je zbytečná, protože stačí selský rozum.

Nejsem bezmezný uctívač práva, ale mnohaletý pobyt za hranicemi našeho Absurdistánu mě trochu vycvičil. Nepohrdám ostatními účastníky provozu ani zákony. A pozor na pojmy - liberální neznamená anarchistický a rozhodně to není nerespektování zákonů. Liberální je svobodný, avšak to s sbebou přináší i zodpovědnost (což vám evidentně schází). Doporučuji na to téma něco nastudovat, než jen házet pojmy a dojmy. Wiki pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jezdit na dálnici která je projektovaná na 110 nebo 130 km/h rychlostí 225 km/h je fakt selský rozum :doh

Stejně jako v noci kdy je daleko hůř vidět a větší pravděpodobnost třeba takových opilců 80 přes obec totéž :doh

Projektovaná kdy? A na jaká auta? Myslíš na MB100 nebo Š105? Konkrétně taková hradecká je naprosto v pohodě. A taky netvrdím, že takhle jezdím vždy. Obyčejně jezdím dálnice 140-160. Je li nálada a podmínky, tak víc nebo i míň. Proč se furt cpeš nějaký dogmata? Příklad, včera jsem jel někdy mezi 21-22 hod. po hradecký, která byla poloprázdná, ku Hradci už téměř prázdná a měl jsem chuť, tak jsem se držel kolem 200. Dneska ráno po 8 hod. směr Praha, za Hradcem kolem 160, řídký provoz, sem tam hlouček aut, kdy se vyplatí dávat pozor a ubrat, když je míjíš. Ale zrovna dneska jsem čučel jak puk, když mně v rychlosti lehce pod 160 jak jsem se blížil hloučku přejelo nákladní Iveco Daily a to o hodně rychleji než jsem jel já. To jsem si říkal, že to nemá v hlavě v pořádku jet s náklaďákem min. 180-190 a v této rychlosti míjet auta, která jedou kolem 120. Hlavně jsem nechápal, jakto, že mu to vůbec takto jelo. A chtěl bych ho vidět jak by brzdil, když by mu tam někdo vjel z pravýho a on tu horu železa musel ubrzdit.

Vždycky záleží na konkrétních podmínkách a okolnostech. A jezdit pomalu neznamená bezpečně. Ono se za tím kolečkem musí trošku přemejšlet a koukat kolem sebe a předvídat co se může stát.

A k těm tvým opilcům v noci. Tady taky záleží kudy jedeš. Když dostatečně vidíš na brzdnou vzálenost a nic tam evidentně není, tak nevím, co řešíš. Pokud máš okolo cesty křoví, auta a podobně, tak samozřejmě můžeš čekat i toho ožralu. Ale když máš cestu, kolem chodník nebo trávník, či kombinaci a nikde nic, tak není co řešit.

Možná jsi deformovaný armádou(tam to chápu, tam to jinak nejde), nebo jsi mně dostatečně nepochopil. Zdůrazňuju, že je to vždy naprosto individuální. Jen třeba takovej příklad. Jedeš a vidíš autobus u zastávky. Pojede podle tebe dobrý řidič, který dodržuje 50ku a pojede 50. A přesto někoho sejme, protože neuvažuje... A jsme zase u těch konkrétních aktuálních podmínek. Protože v takovém případě se já co nejvíce takovému autobusu vyhýbám a projedu klidně i 20kou kolem něj. A ujišťuju tě, že se najdou i tací, kteří by mně chtěli(nebo to i udělají) předjíždět...

Uvědom si, že nemáš patent na rozum, ani nikdo jiný a ty předpisy jsou konstruovaný tak, aby podle nich relativně "bezpečně" daným místem projel i největší trouba, kterej pomalu neumí zatočit volantem. A takových jsou mraky co jezdit neumí.

Samozřejmě, nikdy nic není jistý a vymáznout se může každej, nechci se rouhat. A podle toho taky jezdím max. do 80% toho co vím, že bezpečně ustojím. Stejně ale jistotu nemám, protože je plno frajerů co nerespektujou pud sebezáchovy a klidně předjíždí, kde nevidí a podobně. To já raději klidně přejedu plnou, když vidím na míle daleko a vím, že je to 100% jisté. Někdo to třeba neudělá, a pak riskuje tam kde není a hraje si na vyjde-nevyjde.

Jsem si říkal, že na to seru a reagovat nebudu, ale nějak jsem jsem se nechal ukecat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem bezmezný uctívač práva, ale mnohaletý pobyt za hranicemi našeho Absurdistánu mě trochu vycvičil. Nepohrdám ostatními účastníky provozu ani zákony. A pozor na pojmy - liberální neznamená anarchistický a rozhodně to není nerespektování zákonů. Liberální je svobodný, avšak to s sbebou přináší i zodpovědnost (což vám evidentně schází). Doporučuji na to téma něco nastudovat, než jen házet pojmy a dojmy. Wiki pomůže.

Tady máme dalšího chytrolína. Co o mně víš? Že jsem anarchista a nezodpovědný,... třeba tě napadne ještě něco. Myslíš si, že mimo ČR všichni respektujou třebu tu max. povolenou rychlost? Tak to se ti musím vysmát. Značná část ji překračuje, více či méně. A v určitém rozsahu to místní policie neřeší. Ale taky je potřeba se podívat, jak jsou kde ty pravidla nastavený. Myslíš, že jsou všude tak nesmyslně nastavený jako u nás? Jako třeba na nový silnici, kde je na úseku několika km "zapomenutá" značka 30, ačkoliv se tam zcela bezpečně dá jet mnohem více než 100? A to se netýká jen dopravy, ale obecně zákonů, který jsou nesmysleně pokroucený a nabobtnalý. Zdaleka tak složitý být nemusí, budou jednodušší, pochopitelnější. Takhle je to samá klička a ulička. Přece je snad logický, co se nemá či nesmí a co naopak je možný. Úplně by stačilo, kdyby byly soud jinak nastavený a používal se rozum a nedělaly se tanečky, kdy se lumpi v nich úspěšně můžou skrývat.

Je snad jasný, že si nemůžu vzít něco, o není moje, co mi není dovoleno a podobně. Je snad jasný, že asi není v pořádku dělat rambajs uprostřed noci a takto bych mohl pokračovat. Na to snad není potřeba zákon o 1000 stranách?!

Rovněž neadekvátní, nesmyslné tresty jsou k ničemu a naopak jiné jsou neúměrně nízké. Naco zdlouhavé soudy s rozporuplnými výsledky? Ale co, to nemásmysl se rozepisovat, protože u toho stejně přemejšlet nebudeš, co chci vlastně říct v pár řádcích. Ty máš totiž jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši v tomhle se nikdy neshodneme, máš na to jiný názor. Já jsem nikdy neřekl, že jezdím 100% podle předpisů, to bych neměl 2 body, ale prostě máme jiný pohled na věc, jiná měřítka. Podlě me některé věci co píšeš zdaleka nejsou pravda, ale je to můj názor a čas ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jezdit na dálnici která je projektovaná na 110 nebo 130 km/h rychlostí 225 km/h je fakt selský rozum :doh

Stejně jako v noci kdy je daleko hůř vidět a větší pravděpodobnost třeba takových opilců 80 přes obec totéž :doh

Tož to já mám tó max.rychlósť psanó 235 Km/h - tož ty né !!! :scooter:

A vosum pěték po dědině z paluše ??? :horse: - to musí bét panáčku iné bzukot abé tě té kliftoni nezmérčili !!! :kol-136:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, abych tu diskusi zvolnil, tak říkám, že i pod taktovkou ODS spějeme k policejnímu státu. Nejen že nás na každém kroku hlídají kamery (a bude to brzy i na silnicích), ale taktéž máme v Evropě největší hustotu značek na 1 km běžný..

A tak se nedávno v Nizozemí rozhodli demontovat v jistém úseku všechny značky a nechat běžný"provoz" na řidíčích samotných.

Byli příjemně překvapení tím, že pokuď jim nikdo nic nepřikazoval, doprava se zklidnila, a řidiči se začali mnohem

více věnovat řízení.. Proč to nejde u nás? Máme na všechno hloupý zákon, který kolikrát vyzní více než absurdně..

Proto si rychlostní limity upravuji podle svého: jezdím podle svého úsudku a nikoli podle značek.

A tak ve vsi mohu jet 30 stejně jako 70 (30 v centru obcí, kde přecházejí lidé a děti, 70 zase na okrajích obcí a měst, které jsou dlouhé několi km a když jedete 400 km tam a 400 zpět, není možné neustále dodržovat předpisy. Jeli byste totiž 2 dny.

Mimo obec pak 80-120, na dálnici 100 až 180 podle aktuální dopravy, jistoty a bezpečí.

I když mám -3 body, ani policejní represe mě nezastaví před tím, abych nepoužíval vlastní mozek a rozum, který právě naopak některým chybí.. Za své činy jsu už více než 16 let zodpovědný - a bez ztráty kytičky, jak se říká.. :palec2:

Pěkný večer všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši v tomhle se nikdy neshodneme, máš na to jiný názor. Já jsem nikdy neřekl, že jezdím 100% podle předpisů, to bych neměl 2 body, ale prostě máme jiný pohled na věc, jiná měřítka. Podlě me některé věci co píšeš zdaleka nejsou pravda, ale je to můj názor a čas ukáže.

a co není podle tebe pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, abych tu diskusi zvolnil, tak říkám, že i pod taktovkou ODS spějeme k policejnímu státu. Nejen že nás na každém kroku hlídají kamery (a bude to brzy i na silnicích), ale taktéž máme v Evropě největší hustotu značek na 1 km běžný..

A tak se nedávno v Nizozemí rozhodli demontovat v jistém úseku všechny značky a nechat běžný"provoz" na řidíčích samotných.

Byli příjemně překvapení tím, že pokuď jim nikdo nic nepřikazoval, doprava se zklidnila, a řidiči se začali mnohem

více věnovat řízení.. Proč to nejde u nás? Máme na všechno hloupý zákon, který kolikrát vyzní více než absurdně..

Proto si rychlostní limity upravuji podle svého: jezdím podle svého úsudku a nikoli podle značek.

A tak ve vsi mohu jet 30 stejně jako 70 (30 v centru obcí, kde přecházejí lidé a děti, 70 zase na okrajích obcí a měst, které jsou dlouhé několi km a když jedete 400 km tam a 400 zpět, není možné neustále dodržovat předpisy. Jeli byste totiž 2 dny.

Mimo obec pak 80-120, na dálnici 100 až 180 podle aktuální dopravy, jistoty a bezpečí.

I když mám -3 body, ani policejní represe mě nezastaví před tím, abych nepoužíval vlastní mozek a rozum, který právě naopak některým chybí.. Za své činy jsu už více než 16 let zodpovědný - a bez ztráty kytičky, jak se říká.. :palec2:

Pěkný večer všem!

tak to zapadá do toho co furt chci říct :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovněž neadekvátní, nesmyslné tresty jsou k ničemu a naopak jiné jsou neúměrně nízké. Naco zdlouhavé soudy s rozporuplnými výsledky? Ale co, to nemásmysl se rozepisovat, protože u toho stejně přemejšlet nebudeš, co chci vlastně říct v pár řádcích. Ty máš totiž jasno.

Přečti si moji první odpověď. K tomu jen "potrefená husa.. atd". Nikde jsem neřekl, že je vše u nás v pořádku, že na cestách nejsou nesmyslně zpomalené úseky, že soudy a policajtiu fungují bezvadně. Jestli jo, tak mě cituj. Já jen říkám, že bezohlednou jízdou jaksi zákony nezměníš a že tento způsob jízdy se u nás stává sportem (adrenalinovým). Tys začal o liberalismu, evidentně o něm prd víš. Taky přizpůsobuji rychlost povaze cesty a jiným okolnostem a jezdím i rychleji, než kolik ukazují značky. Ale 80 přes obec večer bych nejel (opilci) a 225 po D1 skutečně jen kdyby šlo o život. Z toho jsem usoudil, že selský rozum, kterým se tu oháníš, není tvoje silná stránka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si to tu přečet a musím říct,že tu někteří píšete bláboly a realita je úplně jiná,jak to v tom státě je nastavený tak to funguje,jak můžou po nás chtít aby jsme přesně dodržovali pravidla silničního provozu,když to samy porušují( Topolánek,Paroubek,policejní náčelník atd.),peníze zmůžou všechno,viz republika zamořena kamiony,a o úrovni policie víme své,třeba já přišel o body,když mě změřili laserem za cedulí města kde rovinka asi půl kilometru a na tý periferii v jedenáct v noci není ani nohy(ani ve dne),byl jsem určitou dobu ve Švédsku a přál vám to vidět,řidiči k sobě maximálně ohleduplní,nehoda je vzácnost a na dálnici,když dáš na tempomatu 130,tak tě prostě nikdo nepředjede(maj ten život tak nastavený,že není kam spěchat).U nás je džungle ve všem,od nejvyšších míst,přes soudy,policii a i ty malé ůředníčky,všichni BEROU,tak to pak vypadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečti si moji první odpověď. K tomu jen "potrefená husa.. atd". Nikde jsem neřekl, že je vše u nás v pořádku, že na cestách nejsou nesmyslně zpomalené úseky, že soudy a policajtiu fungují bezvadně. Jestli jo, tak mě cituj. Já jen říkám, že bezohlednou jízdou jaksi zákony nezměníš a že tento způsob jízdy se u nás stává sportem (adrenalinovým). Tys začal o liberalismu, evidentně o něm prd víš. Taky přizpůsobuji rychlost povaze cesty a jiným okolnostem a jezdím i rychleji, než kolik ukazují značky. Ale 80 přes obec večer bych nejel (opilci) a 225 po D1 skutečně jen kdyby šlo o život. Z toho jsem usoudil, že selský rozum, kterým se tu oháníš, není tvoje silná stránka.

ty "selský rozume", jsi tak chytrý a božský, že si si D1 vycucal asi z prstu... Místo poučování co bych měl a neměl se nad sebou zamysli. Pro změnu by jsi mi mohl napsat, kde jsem psal o D1? Ale jinak umíš všechno na jedna a jsi skvělý pašák, kterej všemu rozumí nejlíp a vše zná nejlíp. Ti ostatní jsou jen hlupáci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíce souhlasím s názorem: Petra.

Také jezdím podle svého rozumu a i přez to že překračuji rychlost jezdím bezpečně a rozumně.

Prevence je podle mě základ a ta tu chybí tady se buduje pouze represe bez jakéhokoliv poučení. Máš být ihnet zastaven a pokutován.

Nikdo se nepoučí když mu za měsíc přijde složenka. Kontakt s orgánem :)) tě nejvíce poučí.

Jenže naši poslanci si to nedokáží nebo nechtějí uvědomit.

Nejvíce lidí myslím chcípá kůli špatnému předjíždění, ale policie to neřeší lepší je si stoupnout na buk a nebo za sebe nechat měřit radar to je uplně nahovno.

Lidé nebudou dodržovat systém, který je buzeruje a omezuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíce souhlasím s názorem: Petra.

Také jezdím podle svého rozumu a i přez to že překračuji rychlost jezdím bezpečně a rozumně.

Prevence je podle mě základ a ta tu chybí tady se buduje pouze represe bez jakéhokoliv poučení. Máš být ihnet zastaven a pokutován.

Nikdo se nepoučí když mu za měsíc přijde složenka. Kontakt s orgánem :)) tě nejvíce poučí.

Jenže naši poslanci si to nedokáží nebo nechtějí uvědomit.

Nejvíce lidí myslím chcípá kůli špatnému předjíždění, ale policie to neřeší lepší je si stoupnout na buk a nebo za sebe nechat měřit radar to je uplně nahovno.

Lidé nebudou dodržovat systém, který je buzeruje a omezuje

tak tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, jenže jak chce zjistovat kdo blbe predjizdi a kdo ne, kdyz budou policajti jezdit v provozu, tak si to pred nima nikdo nedovoli... Proste jedina moznost je pokutovat za rychlost, jizdu na červenou a nezastaveni na Stopce a predpokladat ze ten kdo to dela casto bude taky casto chycen a posleze prijde na nejakou dobu o ridicak. Vseobecne se u nas jezdi hrozne. Pohužel policie tohle vsechno kontroluje strasne malo, takze se prakticky nikdo trestu neboji a jezdi si vesele dal jak prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, jenže jak chce zjistovat kdo blbe predjizdi a kdo ne, kdyz budou policajti jezdit v provozu, tak si to pred nima nikdo nedovoli... Proste jedina moznost je pokutovat za rychlost, jizdu na červenou a nezastaveni na Stopce a predpokladat ze ten kdo to dela casto bude taky casto chycen a posleze prijde na nejakou dobu o ridicak. Vseobecne se u nas jezdi hrozne. Pohužel policie tohle vsechno kontroluje strasne malo, takze se prakticky nikdo trestu neboji a jezdi si vesele dal jak prase.

Ale šlo by to, museli by jezdit v civilních autech, jak to u nás je nemusím ani psát, policie měří většinou tam kde mírné překročení rychlosti není nebezpečné, ale hlavně že se tam dost vybere. A na druhé straně jsou místa kde auta předjížděj vyloženě nebezpečně a nic se neděje. Jak to funguje v německu, normalně jezděj v civilu v civilních autech, vyděj přestupek předjedou za zadním oknem pustěj nápis následujte, svedou auto na parkoviště, nebo ven s dálnice a tam řešej přestupek. Holt česká policie se musí ještě hodně učit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mam dotaz na lidi z Prahy jak resite pokuty za parkovani. Ted me prislo jedno predvolani za poruseni Zakazu zastaveni. Jediny problem je v tom, ze to je na sluzebni auto. Tak nevim jestli tam vubec nechodit, nebo tam jit a zkusit to nejak ukecat. A kolik to cca bude stat, kdyz narazim na nekoho rozumneho. Hlavne se ptam proto, ze tech predvolani bude asi vic :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam dotaz na lidi z Prahy jak resite pokuty za parkovani. Ted me prislo jedno predvolani za poruseni Zakazu zastaveni. Jediny problem je v tom, ze to je na sluzebni auto. Tak nevim jestli tam vubec nechodit, nebo tam jit a zkusit to nejak ukecat. A kolik to cca bude stat, kdyz narazim na nekoho rozumneho. Hlavne se ptam proto, ze tech predvolani bude asi vic :-)

Jedno mi přišlo a nechal jsem to promlčet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...