Přejít na obsah

Kdo má přednost?


mazanec

Doporučené příspěvky

Tak na té první křižovatce má jasně přednost to červené, pokud hlavní je ta po které původně jedou, prt. to bíle odbočuje doleva.

Pokud je tam ale nějaká ta pochybná značka, tak to může být jinak. Ale myslím, že kdyby tam byla, je tam i značka upravující přednost (dej přednost v jízdě, Stůj dej přednost v jízdě, Hlavní silnice).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zelene - na hlavni

modre - prednost zprava

cervene

jinak je to pekne dementni krizovatka, tam by se sikl kruhac jak ulitej :)

A na druhé je to jak píše mytrix.

Jen si myslím, že někdy je to víc než o značkách o tom, že řidiči navážou oční kontakt a tak nějak se domluví, prt. ne vše se dá s ohledem na provoz, atd. vyřešit přesně dle značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejhorsi je, kdyz clovek nekam vjede (neznama krizovatka) a nejak zapomene, coze tam bylo par metru pred za znacku.. uz se mi to nekde stalo, ze jsem jel, jel a kdyz doslo na lamani chleba, tak jsem si nebyl jistej, jestli jsem na hlavni ja, nebo ten druhej.. to pak nic jinyho, nez ocni kontakt nezbejva :))

no a jeste k te druhe krizovatce, predpokladal bych, ze tam na tech vedlejsich bude trijuhelnik aspon

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejhorsi je, kdyz clovek nekam vjede (neznama krizovatka) a nejak zapomene, coze tam bylo par metru pred za znacku.. uz se mi to nekde stalo, ze jsem jel, jel a kdyz doslo na lamani chleba, tak jsem si nebyl jistej, jestli jsem na hlavni ja, nebo ten druhej.. to pak nic jinyho, nez ocni kontakt nezbejva :))

no a jeste k te druhe krizovatce, predpokladal bych, ze tam na tech vedlejsich bude trijuhelnik aspon

tak ja si myslim,ze kdyz se dostanu do nezname krizovatky a nevim co bylo za znacku, tak radej stojim - bud me vytroubi z tej krizovatky nebo zustanu sam na krizovatce a teprv jedu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mas jiste pravdu, ale uz jsem se setkal s tim, ze na ni nebylo videt :) a dementa pak clovek ze sebe udela tak jako tak.. pac kdyz uz se na krizovatce s nekym setkam, tak stejne vetsinou clovek musi zastavit..

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, značky mají specifický tvar a jdou poznat i zezadu.

Třeba hlavní, stopka a vedlejší poznám i z druhé strany. Vy ne?

Ano, v tomhle máš pravdu, značky upravující přednost mají zcela úmyslnně odlišný tvar od značek ostatních aby je bylo možné rozlišit i zezadu nebo za snížené viditelnosti. Jen někdy je křižovatka tak velká, nebo zančka za stromem, sloupem, atd. že se výše uvedená situace nedá vyloučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
u nas je uplne podobna krizovatka,akorad, ze je rizena semaforem, kdyz bych jel z pohledu bileho auta, tak mam plnou zelenou, pustim auta v protismeru a odbocim doleva, jenze kdyz pojede cervene auto do prava po smeru jizdy, taky ma semafor a taky ma zelenou, toz nevim, proc tak blbe je to udelany :aggressive:

No a takových křižovatek v Brně je.. Třebas Jihlavská.. Přesně jak popisuješ, řízeno světly.. jenže pak mu dáváš přednost skrz přednost zprava.. Podle mě si to ale moc lidí neuvědomuje..

Ta křižovatka v Anglii je krutá :palec2: ale jiný kraj jiný mrav..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...