Přejít na obsah

Obsah nádrže


r.jonak

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny majitele rychlých šípů.

Rád bych znal obsah nádrže u mého auta. Mám Octavii 1.9 TDi 81Kw r.v.98

Vždy když tankuju naftu do mazla, tak se tam vejde tak 45l max. 46 a kousek.

Celkem jsem překvapený, když zde čtu jak někdo ujel na nádrž cca 55l přes 1000 km. lol

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem to zkoušel a myslím přes 1300km jsem na nádrž najel, dál už jsem neměl na to nervy, psychicky jsem to nevydržel a jel jsem tankovat. Nabral jsem pak až po víčko 63 litrů. Podotýkám, že jsem se nikterak nesnažil jet na spotřebu, jen jsem chtěl co nejvíce vyprázdnit nádrž. A myslím, že už v ní asi moc nezbývalo. Předtím jsem netankoval až po víčko, ale jen po vypnutí pistole.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dám palec nahoru míním tím obdiv,v žádném případě ne výsměch. Jestli máš 66kW a 15ky kola určitě se to dá. Já jen že mám 16" a pod 5l dlouhodobě ani rana.

Ono stačí na dálnici jet 120 místo 130, mám to osobně vyskoušeno, při 130 4,9 a při 120 4,5 a po městě v mírném provozu za 3,5 - 50km/h na 4.rychlost, takže se vůbec nemusíš snažit, jinak 81kw a 16"

na nádrž ujedu +/- 1000 km do pípnutí, pak hned tankuju

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem už v podobném vláknu,že na zimních patnáctkách se mi letos podařila Francie cca v průměru za 5 litrů. Tempomat neustále na 140 km,reál 133km/hod,v necelých dvou lidech a trochou bagáže. Já prostě nemám nervy na ekonom jízdu.A budu se opakovat když dám všem :palec2: ,kteřé umí za 4,5 litru a méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Měl jsem tenhle motor taky v OI, r.v. 98 a vzhledem k tomu, že v hrdle nádrže je odvzdušňovací ventil, který se dá při tankování bokem pistole odmáčknout, dá se do bandy napustit až asi o 5 litrů víc. Ten ventil tam ale má svůj význam, tak bych to určitě nedělal ve vedrech. A jen tak pro srovnání, do VW CC jsem dneska nacpal 75 litrů a ani jsem se moc nesnažil. To je pak panečku dojezd !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...