Přejít na obsah

anténa na CB vysílačku


dadaoct

Doporučené příspěvky

no to se mi moc nechce. Je mi jedno že budu mít ve střeše díru navíc,ale prostě spíš mě zajímá jestli už jí někdo montoval,nebo jestli nemá octa třeba místo určený pro vyvrtání díry. Ta magnetická je fajn ale taková moc provokativní a nechtěl bych o ní přijít. Víš jak to chodí. Třeba tuhle sem koukal na policejní civilní modrou fábii s radarem a ta jí měla asi 15-20 cm před radioanténou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
no to se mi moc nechce. Je mi jedno že budu mít ve střeše díru navíc,ale prostě spíš mě zajímá jestli už jí někdo montoval,nebo jestli nemá octa třeba místo určený pro vyvrtání díry. Ta magnetická je fajn ale taková moc provokativní a nechtěl bych o ní přijít. Víš jak to chodí. Třeba tuhle sem koukal na policejní civilní modrou fábii s radarem a ta jí měla asi 15-20 cm před radioanténou

A taky pri nejakych 120 pada jeste pak zatejka do auta pres ten kabel co je priskrcen pres dvere - vse uz mam odzkousene :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji měl namontovanou místo standartní anteny. Rádio stejně neposlouchám, tak jsem ji vyndal a CB dal tam. Když jsem za ni vzal (byla 1,8m) a viděl jak ta střecha pracuje, tak jsem pod ní ještě strčil plech (pod tapecírunk) aby ta střech kýváním sem a tam nepraskla. Prodávají se držáky na hagusy, kámoš to to má a ok. Je to šroubovací, snadno ta zajistíš aby to hned tak nepovolili. Má ji až vzadu a kabel svedený do 5. dveří což je super. Nejdřív to má prostrčený do toho prostoru pantů a tam průchodkou kabelů z 5. dveří dovnitř. žádné zatékání.

Už to ale nemám.... doba mobilů----

brejk lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám magnetku 1.5m uprostřed střechy kabel vedený mezi předníma a zadníma dveřma po sloupku dolů do interieru.Neteče mi tam a anténa mi ani při 180 km/h nezpadla.Do auta bych nevrtal,ale kdybych stál přes noc na veřejném prostranstvi tak bych magnetku odšrouboval.(ale nestojím) :p

Jen bych měl dotaz kde máte CB radio,já dole vlevo pod volantem v té přihrátce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak když sem se nad tim tak zamýšlel tak asi taky pujdu do magnetický. Jeden známej má prvrtanou střechu kvůli anténě už tři roky a zatim bez problémů,ale doufám že mi jí někdo neukradne. Prostě mě nebaví nic z auta sundavat. Závěs mi ted´ bude montovat kámoš furt mi nutil bajonet,ale já trvám na pevným,ne kvůli ceně ale prostě sem lenivej. Kort když bych to měl sundat jen když třeba potřebu přejet 10 km a pak se pro káru vrátit. Sice to podle mě hyzdí vzhed ale co.... Někdy mi stojí auto celý víkend v plzni,někdy v praze,většinou v čb takže uvidím kde o ní přijdu. Jinak umístění pod volant je dobrý,já přemýšlel o kastku pod rádiem,ale kam zas budu dávat peněženku a druhý telefon,asi to vyhraje pod ten volant. A vidíš na to za jízdy,nebo poslepu. K tomu CB,dobrá věc co. Já sem na to zvyklej z náklaďáku a tisíckrát lepší než doprava na impulsu a to nemluvim když se jede ve více autech na dovolenou. Vozili sme takový ty vysílačky co koupíš všude ale to už nás omrzrlo a chcem něco lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydím na to přesně přes volant(když jedu rovně)CBčko je uzké a natlačené úplně vlevo v té přihrádce.Kupoval jsem ji právě kvůli malým rozměrům,myslím že mám Allamat 407?Je to super věc hlavně že víš o policajtech,kolonách,nehodách atd. dopředu a ještě pokecáš nebo se zeptáš na cestu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydím na to přesně přes volant(když jedu rovně)CBčko je uzké a natlačené úplně vlevo v té přihrádce.Kupoval jsem ji právě kvůli malým rozměrům,myslím že mám Allamat 407?Je to super věc hlavně že víš o policajtech,kolonách,nehodách atd. dopředu a ještě pokecáš nebo se zeptáš na cestu. :palec2:

tak tak. Víš co máš kde čekat. Já chci koupit Presidenta,to je absolutní spička,ale budu nejdřív měřit než koupim.

tomášT : tak je to logický že uprostřed střechy je nejlepší umístění. Parkrát už sem jí na náklaďáku montoval a vždycky mi bylo řečeno,že má mít pod sebou metr čtvereční plechu,takže když mám střešní okno,musel bych vrtat spíš vzadu. A ještě mě napadá,jestli by to pak nevadilo otevírání toho šíbru?

Od umístění na hagus sem upustil rovnou,páč to je to samý jako to dávají na na zrcátka u TIR a to pak stojí pěkně za prd. S těma presidentama a pořádnýma a seřízenýma anténama máme zkušenost až na patnáct kilometrů a čistota zvuku bezkonkurenční.

s tou magnetickou nemám žádnou zkušenost,jaký má příjem,vyrovná se normální vrtaný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo střešní okno to je problém. Já je taky mám a anténu do plechu jsem vzdal. Nechce se mi vrtat střechu, takže to vyřeším magnetem a bude. Stejně s tím jezdím jednou za čas na nějakou expedičku. V tom případě jedině dozadu k rádiové už jsem to párkrát viděl. Další, ale nejméně šťastné místo by byly páté dveře.

Co se týče značky stanice. Já začínal s Formel 1 a kupoval jsem ji novou. Pořád ji mám právě do toho auta- nenáročná, neprovokuje zloděje a má jednoduché ovládání což je v autě docela potřeba(hledat při jízdě mezi dvaceti tlačítky to správné je o hubu) jenže umí jen 40 kanálů. Až jsem se stal CB mazákem, tak jsem si koupil svůj první sen(druhý byla Okta :) ) stanici President George, ale to už je celkem vysoká třída a v autě bych měl strach ji nechat. Obě mobilní antény mám taky zn. President(do střechy i magnetku).Se vším naprostá spokojenost :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...