Přejít na obsah

Nefunguje kontrolka potkávacích světel


mcsolle

Doporučené příspěvky

obrysovky se nezapojují od roku 01 a potkávačky - klopené se zase od toho roku zapojují

v nových přístrojovkách je na ně sice kontrolka, ale prázdná. Já mám MR98 tam jsou kontrolky obě, ale zapojenou jsme měl jenom na obrysovky, potkávačky jsem si dodělával.

nevim, co tim ve výrobě sledujou, ale 50cm 0,5 drátu by je nevytrhlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj všem.Včera jsem za jízdy zjistil, že mi na přístrojové desce nesvítí ta zelená kontrolka běžných parkovacích světel. Koupil jsem dneska žárovku s tím, že ji vyměním, ale i po výměně prostě nesvítí. Vedle ty kontrolky mlhovek když je zapnu normálně svítí. Mám octavii 1,6 55KW r.v. 98 a kontrolky jsou v budíkách ještě tvořeny 6-ticí žárovek. Ale tohhle nechápu. Hlavní LEVÝ světlomet sice svítí,ale všiml jsem si že ta malá žárovička (parkovací neboli obrysovka) byla spálená tak jsem ji vyměnil ale nic. Pak jsem se díval nesvítí ani v zadu obrysovka i když je dobrá.Takže když to shrnu...: Na přístrojovce mi nesvítí zelená kontrolka světel zřejmě proto, že mi v levém světlometu nesvítí ta malá obrysovka a vzadu auta taky obrysovka. Hlavní žárovka v předním světlometu normálně svítí. Teď už to typuju buď na relé, ale nevím kde ho hledat pokud na ty žárovky nějaké vůbec je a nebo problém v tom otočném spínači světel... PS. CELÁ PRAVÁ STRANA FUNGUJE NORMÁLNĚ.

Editováno: , autor: Bery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak to myslíš jako obrysovky na páčce blinkrů, ale dálkové na páčce blinkrů fungují a fungují i blinkry. prostě všechno šlape a jediné co nejede tak na na levá strana předek obrysová a zadek taky levá strana obrysová. Při přepnutí přepínače do druhé polohy se rozsvítí hlavní světlomety oba dva, ale ty obrysovky na te levé straně pořád nejedou ani vepředu ani vzadu. to znamená, že první poloha na přepínači světel kdy by se měly obrysovky zapnout je asi v pr... ta durhá poloha už je ok a hlavní světla svítí,ale bohužel obryssovky na tom přepínači nereagují. Myslím na té leve straně auta na te pravé jo. Ten přepínač má totiž obě strany pokud se nepletu odděleny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolbař to myslel s tou páčkou na blinkry tak, že při vypnutém zapalování dej levý blinkr a měla by ti svítit levá strana obrysovek. Pokud bude svítit, tak je problém ve spínači světel a pokud svítit nebude, tak je problém někde jinde.

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...