Přejít na obsah

Tlumiče


matty7

Doporučené příspěvky

Ahojky pánové,měl bych na vás dotaz a snad mi poradíte,protože jak to tak vypadá,tak v servise Škoda asi na to nepříjdou čím to může být,/tak aspon něco vyměníme,pán to přeci zaplatí/,takže když zatáčím a je to hlavně do leva,tak mi jako od tlumičů něco bouchá,prostě takové praskání,v servisu mi bylo řečeno,že je to způsobeno předními ložisky tlumičů,tak to klucí vyměnili a prý,že je to v pořádku a ono je to pořád stejný,takže peníze vyhozený do luftu.Prostě toto nechapu.Jinak jde o Octavia RS1

Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus si niekde na parkovisku otocit volat naplno do lava a nechaj si otvorene dvere a pocuvaj , chod pomaly na jednotke,az to bude praskat tak je to homokinematicky klb poloosi.Alebo poziadaj nieko nech to robi za teba a pocuvaj to zvonku.

Tak jsem to vyzkousel,tak jak jsi pisal a nic/nepraskalo/a zkousel jsem i tocit volantem do prava i do leva na miste a taky jsem nic neslysel,za to kdyz jsem vyjizdel z garaze a tocil do leva,tak tam prasklo.Je divny,ze to dela jak kdy,takze fakt netusim co to muze byt :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne napadá, nemohla by to být tzv. "kost"?

Mě se to praskání ozývalo při vytočených kolech a současně při přejezdu nerovností (podobně jak píšeš-výjezd a nájezd do garáže, kola v plném rejdu a asi 5cm rantl, na kterém se to auto zhouplo a luplo).

Výměna obou kostí a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne napadá, nemohla by to být tzv. "kost"?

Mě se to praskání ozývalo při vytočených kolech a současně při přejezdu nerovností (podobně jak píšeš-výjezd a nájezd do garáže, kola v plném rejdu a asi 5cm rantl, na kterém se to auto zhouplo a luplo).

Výměna obou kostí a je klid.

A nejaky presny nazev nebo to se fakt rika kost?.Vis ja v patek jdu na montaz parkovacich senzoru do servisu,tak bych klukum skodovackym chtel dat nejaky moznosti,cim by to mohlo byt,ale abych tam pak nebyl pro smich,kdyz reknu,ze to muze delat nejaka kost :).Ja jsem opravdu laik v techto vecech,ale tak clovek se celej zivot uci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na přesný název si teď nějak nevzpomínám, ale zkus si pročíst tohle vlákno:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...136&hl=kost

problematika kosti je tam docela rozepsaná, snad je tam někde i ten přesnější název a když ne, tak aspoň budeš vědět, co máš mechošům v servise ukázat (když vytočíš kola do plného rejdu, je ta kost krásně vidět).

Doporučuji při kontrole kosti i kontrolu, příp. výměnu lůžek stabilizátoru (taktéž je zmíněno v tom vlákně) ;)

Editováno: , autor: FRANK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na přesný název si teď nějak nevzpomínám, ale zkus si pročíst tohle vlákno:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...136&hl=kost

problematika kosti je tam docela rozepsaná, snad je tam někde i ten přesnější název a když ne, tak aspoň budeš vědět, co máš mechošům v servise ukázat (když vytočíš kola do plného rejdu, je ta kost krásně vidět).

Doporučuji při kontrole kosti i kontrolu, příp. výměnu lůžek stabilizátoru (taktéž je zmíněno v tom vlákně) ;)

:palec2: Tak dik,mrknu na to a ja jen doufam,ze mi ty profici nerozeberou celej podvozek s motorem,abych si neprisel jenom pro sedacky lol ,to bych nerad pac mam RSku velmi rad jako autí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale chapes to jo,oni si proste byli jisty,ze to dela lozisko prednich tlumicu a vubec nechapu,jak to tedy projizdeli,ze si byli jisty,ze je vse ok.Kurna,tak kdyz rikam,ze to dela,kdyz zatacis,tak poradne projedu ulicky mesta,kde se furt zataci a musi mu tam i po vymene praskat.Ja toto,fakt nechapu a proste zitra jim to reknu,plus jim dam tyto moznosti co jste mi tady napsali a necham si namontovat parkac a koncim se servisem Skoda/jediny bude pravidelna serviska a uz nic menit a pod./Ostatni si necham delam u kamarada a smitec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim pánové, ale chcete mi říct ,že když měnili ložiska na tlumičích, že by si nevšimli prasklý kosti??? To by museli být opravdu tupci...

Nemusí být prasklá (ani já ji neměl prasklou), jen jsou třeba "vybité" silentbloky v ní, nebo v těch lůžkách uložení stabilizátoru...

Jak jsem psal, lupalo mi to v přední nápravě při vytočených kolech a současně pomalém přejezdu nerovností (výjezd, nájezd do garže ap.), vyměnil jsem kosti a lůžka stabiku a od té doby klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem to ted dal do servisu a rikal jsem cim by to teoreticky mohlo byt a zase takovy,jako,ze asi nemas pravdu a tak.,vzdyt to znate sami ze svy praxe,ale rikali,ze na to prijdou,tak jsem tedy zvedavej.

NEZNALEK: to jsem zkousel tak jak popisujes a to je v poho to nedela.Jak jsem pisal pouze,kdyz tocis doleva a pri pomale jizde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...