Přejít na obsah

Problém s VAGem


Lugo

Doporučené příspěvky

Měl bych na vás prosbu o pomoc...

před týdnem jsem se rozhodl pořídít kabel na diagnostiku. Jedná se o typ USB KKL B s FTDI chipem.

Po připojení kabelu do PC vše probíhá jak má. Počítač najde nové zařízení a probíhá instalace. V správci zařízeni pak vidím jak USB tak imaginární COM port který byl vytvořen. Po instalaci VAGu pak jen v nastavení zvolím správný port. Po testu kabelu vypadá vše ok. VAG píše ,že COM port je v pořádku. Po připojení do auta pak napíše Adaptér nalezen a v pořádku. Vše až do této chvíle se zdá byt OK.

Problém nastane až se pokouším spojit s libovolnou ŘJ. VAG se nespojí ani s jednou. Zkoušel jsem i ruzné VAG programy i ruzná auta. Výsledek je vždy stejný. Žádná odezva.

Když zvolím v VAGu možnost "Test kompatibility OBD" pokažde napíše,že "vuz je OBD nekompatibilní" :kuk:

Nemáte nějaký nápad co s tím ? :feve:

Tady přikládám malou fotodokumentaci:

správce zařízení: USB+imaginární COM port

spravce_zarizeni.JPG

test COM portu - odpojeno od auta

test_portu_bez_pripojeni_auta.JPG

test COM portu - spojeno s autem

test_portu_po_pripojeni_s_autem.JPG

test kompatibility OBD - první problém

test_obd.JPG

a takto dopadne každý pokus o spojení s libovolnou ŘJ :feve:

jednotka_neodpovida.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pochopil jsi to blbě.Com port jde na přímo,bez chipu.Tyto kabely jsou to nejspolehlivější co existuje,ale málo který noťas to má,proto se dělají USB s chipem FTDi,který com "simulují",ale jedou normálně v USB.Strč to do USB a dál nic neřeš a pojede to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné že ti ten com 4 obsazuje jiné zařízení, proto ti vag píše že port je ok, což je, ale je obsazen jiným zařízením. Zkusil bych odpojit nebo zakázat ten bluetooth, tomu virtuálnímu com portu místo 4 přiřadit trojku, změnit ve vagu a zkusit to ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako myslíš prostě ve VAGu nastavit USB port ? V tomto z kterého jsem dal obrázky to nejde ale zkoušel jsem i VAG kde tato možnost byla vybrat USB port. Ale pak neprojde ani TEST portu. Tento kabel se sis připojuje do USB ale systém ho registruje jako COM a tím padem v VAGu musím nastavit COM port ne ? Aspoň tak to stálo v navodu u kabelu a tak jsem to z toho pochopil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle tvý první fotky by jsi to měl mít ve vagu nastaveno na com4, tak ho zkus změnit na jiný volný com, ale com port máš nastavený dobře, protože ti to tak podle další fotky hlásí, podle mě bude problém v kabelu nebo autě, takže spíš v tom kabelu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš kabel co je v tom odkazu výše, tak je to obyčejný seriový kabel doplněný o převodník z usb na com, tedy ten zmíněný ftdi chip. Kabel se pak sice zapojuje do usb portu ale pro op. systém a pro vag se tváří jako seriový na com portu. Takhle funguje i spousta jiných zařízení např. mobilní telefony, navigace atd ... . Ve tvém případě bych asi zkusil znova instalaci, tzn. odebrat ovladače ftdi chipu ( jsou v ovládacích panelech přidat odebrat programy), restart, znova připojit kabel, pro jistotu do jiného usb, naskočí hláška o novém hardware, uzkázat na přislušné (hlavně správné) ovladače a pak pozor, instalace musí byt dvoustupňová, to znamená že se nejdřív instaluje ten převodník z usb na com a pak znova proběhne hláška o nalezení nového hardware a instaluje se virtuální com port. Bude mít číslo portu určitě hodně vysoké, tak přes 10 typuji, tak to ve správci zařízení změnit viz. obrázky výše na com 2 nebo 3 a odkliknout, určitě proběhne hláška že port je používán, tak to odsouhlasit. Pak to samé číslo nastavit ve vagu, v autě připojit, zapnout klíček a zkusit nějakou řídící jednotku.

Jinak bych viděl asi problém hlavně v ovladačích toho převodníku, při instalaci nedávat nalézt ovladače automaticky, ale přímo natvrdo ukázat na adresář kde jsou ovladače umístěny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud máš teda nastavený COM port správně tak bych zkusil jinou věc. zkoušel jsi to napojit třeba na feldu? jestli náhodou nemáš kabel co neumí CAN-BUS a auta na kterých jsi to zkoušel komunikují jen přes CAN-BUS...

FI, FII, OI, SI běží po K-line, takže u něj to jít musí, u OII se načte jen RJ motoru a aut. převodovky, ty běží mmjn po K-line, zbytek po CAN. problém bych viděl v nastavení ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém stále přetrvává...nehnul jsem se z místa. Odzkoušeny všechny porty COM a ruzné ovladače. Odstranil jsem zařízeni připojil. Samo si to hned nainstalovalo co se tomu libi. Tak jsem pak dal "aktualiuzaci ovladače" a sám jsem vybral jaký má naistalovat. Ovšem bez výsledku :( TEST kabelu ok...test OBD = nekompatibilni. ŘJ se nepřipojí :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ono, že si to nainstalovalo co se tomu líbí, to je právě špatně, pak nefunguje ani ta aktualizace ovladače a pořád to používá špatný ( default windows ) ovladač. Když se tam ten kabel poprvé připojil a hledalo to ovladače tak se tam musí vybrat - zvolit ovladač ručně nebo něco takovýho, je u toho napsáno - nedoporučuje se, a tam mu ukázat správné ovladače ( je to druhá obrazovka při najití nového hardware, první se ptá jestli se připojit k internetu pro získání ovladačů , tak dát nyní nepřipojovat a v další obrazovce to je, dvě položky, tak dát tu druhou - najít ručně (nedoporučuje se) pak to musí jít ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti rozumím co myslíš...ale teď je to v takovém stadiu ,že se to na nic neptá nic nevyskakuje, žádné tabulky jen to prostě napíše nové zařízeni nalezeno a samo nainstaluje(samozřejmě ,že předtím odeberu zařízeni a odinstaluji)..ale v tom bych problém neviděl...ta aktualizace ovladaše funguje v celku spolehlivě opravdu to předělá na ty ovladače které vyberu...ale stejně to nechce chodit :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dáváš aktualizaci ovladače obouch zařízení? Jak toho samotného virtuálního com portu tak i v položce řadiče sběrnice usb? - tam je první část toho driveru ... jinak spíš zkusit znova přidat - odebrat programy jestli tam je ten ovladač nainstalován tak odebrat a pak budou někde uloženy ty stávající špatné ovladače, v windows\temp, nebo document and settings \jmeno uživatele \ local seting \ temp - promazat a zkusit znova, musí to zas oznámit neznámé zařízení a požadovat ovladače

Editováno: , autor: FilipV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...