Přejít na obsah

Rada s výpovědí


MUSA

Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych radu, jak se co nejdříve dostat z pracovního poměru. Dal jsem ofiko výpověď, ale z firmy se tedy dostanu až 31,10,2008, potřboval bych to ale dříve třeba i přes

důrazné napomenutí nebo paragraf. Tímse teda chci zeptat, pokud někdo s tím má zkušenost, nebo nějaký typ. Ještě by mě zajímalo, co může udělat zaměstnavatel v můj neprospěch, když tam prostě nebudu chodit-nějaký finanční postih, .... Dík za nějakou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky "domluvil". Vrátil jsem se po nemocenské, dopočítali mi dovolenou, šéf napsal výpověď s datem 2měsíce zpátky a bylo vyřešeno :)

Oni nemuseli řešit odstupné a já zase nějaké okolnosti okolo..

Důvod byl uveden Osobní důvody.

Skusil bych se teda domluvit.. bývá to nejschůdnější řešení.. (můj byl ale asi tolerantní, páč jsme se na něčem dohodli, to jsem já nesplnil díky tomu, že jsem byl nemocný, tak jsem tou domluvou skončil dřív než se počítalo..)

Skus teda kdyžtak taky "pohrozit" nemocenskou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to zapis do zapoctoveho listu, ale to uz dneska rek bych moc firem neresi pokud tam nemas vypoved kvuli alkoholu, proste pokud te nepusti a mas sanci na lepsiho fleka tak bych to asi neresil a nechodil do prace, dostanes par bulek a vypoved,ale napred bych se domluvil s novym zamestnavatelem jestli mu to nebude vadit. tohle udelej ale jen v pripade pokud bys opravdu mel hodne dobre nove misto a vinou 2 mesicni vypovedi bys o nej prisel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu problém vidím v tom, že pokud půjdeš po zlém, tak ten paragraf se s tebou táhne jen do dalšího zaměstnání, takže pokud se s novým zaměstnavatelem domluvíš, tak to problém není. Horší je, původní zaměstnavatel na tebe může podat žalobu o nahrazení ušlého zisku z důvodu hrubého porušení pracovní kázně. A to už pak sranda není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za reakce, ted jsem v neschopnosti, a už funguji na novém místě, novýmu zaměstnavateli je jedno co bude v zápočťáku a o to místo nechci přijít.

V pondělí končí neschopenka, tak to zkusím na áčka. Snad neproběhne žaloba za ušlej zisk. Jinak po dobrým se nedá domluvit, je to arogantní kapitalista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden tu u nás hacknul síť a šel hned.

Jinak bych se taky domluvil. Řeči, že to nejde používají vohnouti, aby se to vyřešilo samo, ale na to Ty nemáš čas.

Po zlém radši ne. To bys musel jít do úplně jiné sféry. Nový zaměstnavatel vidí, jak vymetáš s předchozím a je mu jasné, jak budeš odcházet od něho.

A pokud Tě tak strašně chtějí, tak si počkají. Když to nevydrží, tak stejně nestáli za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za reakce, ted jsem v neschopnosti, a už funguji na novém místě, novýmu zaměstnavateli je jedno co bude v zápočťáku a o to místo nechci přijít.

V pondělí končí neschopenka, tak to zkusím na áčka. Snad neproběhne žaloba za ušlej zisk. Jinak po dobrým se nedá domluvit, je to arogantní kapitalista.

souhlas s jargoonem,

takhle to řešit mi připadne tedy dost hnusný, pak ať se ostatní nediví, že od státu nedostanou pomalu žádnou nemocenskou, mimochodem, pokud o tebe tak stojí na novém místě, určitě by ti počkali, ale jak píšu, jsem trochu na druhé straně a takto vyřešený problém by pro mě, jako nového zaměstnavatele, byl signál neserióznosti, to pak provedeš to samé jemu, až půjdeš o dům dál? Jasně v dnešní době se na city nehraje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2:

Díkl :palec2::)

Také si myslím, jako kolega výše, že "pokud Tě tak strašně chtějí, tak si počkají."

Takže z té korektnosti neslevit, až si bude kolega psát životopis a hlásit se kamkoliv na novou pozici,

personalisté se vždy zeptají na důvod výpovědi (což si snadno mohou ověřit)..

Takže, jak píšeme s JaKrem: korektní jednání je základ :palec2:

Nebýt hajzl a nepodvádět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes sedl na káva ještě se svým zaměstnavatel a se smíchem mě řekl, že se s ním v žádném případě nedomluvím, náhradu za mě už má, ale že mě to prostě dřív nepodepíše, tak nevím, jak se dá v tomhle případě rozumně domluvit. V nové práci se od 1,9, rozjela nová výroba, které velím zatím z neschopenky a potřebuje to tam pořádně rozjet, tak proto se toho držím a čas je nepřítel. Vím že je to trochu mimo být na neschopence a v té době pracovat pro jiného, ale nic jiného mě asi nezbyde(zatím pracuji jen z domova u PC). V téhle chvíli je to trochu na pikačů. Taky mě to nebaví. Tak snad se umoudří a podepíše to dřív. Zatím dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes sedl na káva ještě se svým zaměstnavatel a se smíchem mě řekl, že se s ním v žádném případě nedomluvím, náhradu za mě už má, ale že mě to prostě dřív nepodepíše, tak nevím, jak se dá v tomhle případě rozumně domluvit. V nové práci se od 1,9, rozjela nová výroba, které velím zatím z neschopenky a potřebuje to tam pořádně rozjet, tak proto se toho držím a čas je nepřítel. Vím že je to trochu mimo být na neschopence a v té době pracovat pro jiného, ale nic jiného mě asi nezbyde(zatím pracuji jen z domova u PC). V téhle chvíli je to trochu na pikačů. Taky mě to nebaví. Tak snad se umoudří a podepíše to dřív. Zatím dík za rady

MUSO, držím palce :palec2:

Ale fakt vydrž a chovej se korektně (sbíráš body, zaměstnavatel ti podle toho, co píšeš, prostě záměrně škodí)

je to investice do budoucna, která se ti x-krát vrátí zpět..

Vydrž to, seznam s tím nového zaměstnavatele, věřím, že to pochopí a počká :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes sedl na káva ještě se svým zaměstnavatel a se smíchem mě řekl, že se s ním v žádném případě nedomluvím, náhradu za mě už má, ale že mě to prostě dřív nepodepíše, tak nevím, jak se dá v tomhle případě rozumně domluvit.

no tak trochu si za to můžeš sám, řekneš, že chceš odejít a to hned, když nesouhlasí, tak hodíš na stůl neschopenku a jdeš makat jinam (o čemž pravděpodobně zaměstnavatel taky ví), měl jsi to vzít trochu jinak, chtěl bych odejít a to skoro hned, najdeme za mě náhradu, příp. tenhle člověk to za mě veme apod....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak trochu si za to můžeš sám, řekneš, že chceš odejít a to hned, když nesouhlasí, tak hodíš na stůl neschopenku a jdeš makat jinam (o čemž pravděpodobně zaměstnavatel taky ví), měl jsi to vzít trochu jinak, chtěl bych odejít a to skoro hned, najdeme za mě náhradu, příp. tenhle člověk to za mě veme apod....

tak náhradu měl za mě měl asi po týdnu co jsem mu řekl o výpovědi ústně a v době kdy jsem mu to dával písemně, tak ten nový se pohyboval celkem obratně ve firmě, ale je to typ člověka, který nesnese, když někdo mu řekne , že dává výpověď z důvodů lepšího platu a pracovních podmínek, myslím si, že moje jednání k němu je mnohem lepší, než jeho jednání k ostatním zaměstnancům, myslí si , že on je ten nej. a všichni se mu podřídí, a o tom, že pracuji z domu pro někoho jiného neví, je to prostě jen o lidech, osobně si myslím, že jsem jednal v mezích slušnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak mám už zápočťák. Potřeboval řešit nějaké věci o kterých jsem věděl jen já a jemu v tom leželo cca. půl mega, tak jsem navrhl, že podepíše výpověď a já mu dám veškeré info k těmto věcem. Nic jiného v tu chvíli nemohl, než podepsat. Pak mě řekl, že si myslel, jak budu u něho ještě dva měsíce makat a že by mě pak ani nedal výplatu. Tak trochu asi narazil. Dík za rady a podporu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...