Přejít na obsah

Pískání při jízdě


diablo777

Doporučené příspěvky

Při jízdě, bez ohledu na rychlost, je slyšet někde z levé strany nepříjemné pískání. Nejde o kovový zvuk, ale o jakoby cvrlikání. Nedokážu lokalizovat jestli to jde zepředu nebo zezadu, ale spíš se přikláním, že to jde někde od předního kola. Už ani nemůžu jezdit při otevřeném okně, úplně mi to rve uši. Zesílí to při zatáčení do prava, naopak ztichne při jízdě do leva. Brzdy to podle mě nebudou, protože zvuk při sešlápnutí brzdového pedálu nemizí. Občas to na několik okamžiků ustane po přejetí nějaké nerovnosti, ale po chvilce to opět začne pískat. Otáčky motoru ani sešlápnutí spojky na to nemá žádný vliv. Nevíte někdo, co by to mohlo být. V servisu říkali, že by to mohly být ložiska. Mně se to ale moc nezdá, auto má najeto 30 tis. km.

Editováno: , autor: diablo777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za rady. Problém vyřešen. Ani ložisko, ani nic tomu podobného. Celý ten humbuk nadělala pouze uvolněná poklice na levém předním kole. Poklice skončila v kontejneru a je klid. Už jsem si chystal dva tisíce na výměnu ložiska. Byl jsem s tím ve třech servisech a všude řekli, že je to ložisko. Ještě že jsem se na to podíval sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

diablo777: tak za tohle bys zasloužil medaili. Myslím tím to, že jsi pak ještě napsal, čím to bylo. U mne to dělalo podobné zvuky od předního kola. Už jsem si chystal pár tisíc na opravu ložiska. Pak jsem tedy vyzkoušel sundat poklice a je to OK :-)

Ještě jednou dííííky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ja mam na O1 podobny problem:

mene jak 70km/h

ticho

jedu +- 70km/h

zatacim doleva je ticho

jedu rovne, ozyva se zvuk

jedu doprava a zvuk zesili (pokud je to z kopce doprava dolu, tak to je slyset nejvic)

v servisu mi rekli lozisko, tak si rikam, no dokud to nebude rvat poradne nebo to nejak mlatit, tak nema cenu to menit

V lete mam elektrony a uvnitr zadny zavazi nemam a ted v zime to slyset neni (to mam plechace), tak otazka zni, reaguje to na teplo nebo na ty elektrony... nebo ze by proste lozisko

Ale zatim me to nechava klidnym :), vic me stve rvouci vetrak topeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...