Přejít na obsah

Krize


creck

Doporučené příspěvky

Také je dobré video Duch doby tam je to taky dobře vysvětlené a taky je mam vysvětlené proč se tyhle krize opakují a kdo je vyvolává a proč. lol

Ještě mě taky dobře dostalo jak se u nás staví dálnice. Masakr.

Jako ten Řebíček je zlodej jako svině.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale finanční krize dnes (nebo před pár dny) zasáhla i Evropu. Ne tak silně, ale je otázka, jak to bude vypadat dál. Co vidím, protože v tom makám, tak se to zatím dost nehezky projevuje ve stavebnictví. Tím, že se znepřístupňujou hypotéky lidi nechtěj kupovat byty, což začíná být problém pro developery, ale i pro ty, co už maj byt koupenej v projektu (tzn.nedokončeným domě). Má to jedno pozitivum - byty už nezdražujou. Takže vy, co máte nahrabaný miliony, hurá do nakupování. :)

Jinak myslím, že obyčejných lidí bez hypoték se ty krize až zas tak moc netýkaj. Žádný extrémní zdražování základních věcí snad nehrozí, takže by to mělo být ok. Ale investoři musej bejt dost nasraný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s těma bytama to je složitější, taky jsem v podstatě ve stavebnictví, prostě se jich prodává míň, tak jako všeho, zájem polevil, což je logické, kolik bytů si člověk za život koupí, taky jde o počet lidí ve věku, kdy se byty pořizují, poslední dobou byl boom, loni se nedala sehnat cihla a letos je zase problém ji prodat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi na rozum co se děje.

USA dluží nejvíce Číně, přitom je tam komunismus s kterým nesouhlasí, že?

Amíci žijí na dluh, ekonomika skomírá a napraví se to tím, že se do černých děr nalijou další prachy? Zvýší se zadlužení a vše je vyřešeno?

Když se daří tak je to privatizované a když se firma dostane do potíží, tak najednou patří všem?

Ty řeči, že trh vše vyřeší, z toho mi je zle už roky.

Demokracie ??? Spíš anarchie, bordel, korupce, podvody...jde jen o to, jak z nás poddaných elegantně vytahat prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale finanční krize dnes (nebo před pár dny) zasáhla i Evropu. Ne tak silně, ale je otázka, jak to bude vypadat dál. Co vidím, protože v tom makám, tak se to zatím dost nehezky projevuje ve stavebnictví. Tím, že se znepřístupňujou hypotéky lidi nechtěj kupovat byty, což začíná být problém pro developery, ale i pro ty, co už maj byt koupenej v projektu (tzn.nedokončeným domě). Má to jedno pozitivum - byty už nezdražujou. Takže vy, co máte nahrabaný miliony, hurá do nakupování. :)

Jinak myslím, že obyčejných lidí bez hypoték se ty krize až zas tak moc netýkaj. Žádný extrémní zdražování základních věcí snad nehrozí, takže by to mělo být ok. Ale investoři musej bejt dost nasraný...

Byty jsou cenove extreme vyhnany, dlouhodobe je to neudrzitelny bude jedinne dobre kdyz to spadne do rozumnych mezi... dat 2m za podelanej byt to se radsi pustim do baraku na okraji mesta.. jinak nevim kde je v cr bez hypoteky,, kuli tem extremnim cenam si asi tezko nekdo koupi byt nebo barak bez hypoteky...kazdopadne znam lidi ktery maj auto na leasing barak na hypoteku, pujci si penize na koupi televize a dalsi pujcku na dovcu tak se pak nedivim ze to de do sracek..vetsina si dnes zije nad pomery USA to je jeste vetsi extrem..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je jestli to spadne. Pro developera je lepší, když zastaví projekt, než kdyby snížil ceny. To je až ta poslední možnost. Nesmyslný mi přijde, když zároveň s novýma bytama stoupaj i byty ve 30 let starých panelákách. To je extra hovadina. Jinak souhlasím s tím, že koupit si v dnešní době byt bez hypotéky může jen opravdu málo vyvolených. A tím, že se hypotéky zpřísní a nedostane je každý, tak se utvoří začarovaný kruh. Někde to pak praskne, povolí. Ale otázka je kdy a kde.

Každopádně pumpovat do oběhu další a další prachy je velice rychlá cesta k záhubě. Dobrej příklad je Robert Mugabe v Zimbabwe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi na rozum co se děje.

USA dluží nejvíce Číně, přitom je tam komunismus s kterým nesouhlasí, že?

Amíci žijí na dluh, ekonomika skomírá a napraví se to tím, že se do černých děr nalijou další prachy? Zvýší se zadlužení a vše je vyřešeno?

Když se daří tak je to privatizované a když se firma dostane do potíží, tak najednou patří všem?

Ty řeči, že trh vše vyřeší, z toho mi je zle už roky.

Demokracie ??? Spíš anarchie, bordel, korupce, podvody...jde jen o to, jak z nás poddaných elegantně vytahat prachy.

Dobrej článek k tomuhle byl včera v MF Dnes na zadní straně sešitu "A"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...