Přejít na obsah

Krize


TomasB

Doporučené příspěvky

No ja domu nepribeh s vitezoslavnym pokrikem :prc:lol (Bajdavej Tome, mas to na tom mym na seznamu uz od vcera, a kdyz budou dalsi, budu jen rad, firma je uplne v prdeli, pry jako jeden z mala zustanu, ale nevim, esli o to stojim, se z mnozstvi prace poseru)

járo, jak budu mít chvilku, tak to pohledám a zkouknu v té změti mailů. Si představ, že mi chodil jeden mail každejch 6 minut dookola. To pak stačí pár lidé co pošle maila a je to jak vodotrysk. Ovšem rekord má asi Maruška, tý za den asi 500 mailů. Naštěstí zítra ve 13 hod to úplně odstaví a bude finální předělávka. Jsem dnesak zas odjížděl z kanclu v 19, dávali jsme tento týden dohromady "project list", "sales forecast", "expenses forecast", "budget", "performance statistics", kdejaký tabulky a podobný kokotiny. Máme administrativy jako kráva. Příští týden přiletí starej z Zurichu a prej jestli budeme well prepared, tak večer zase odletí. :) Prostě minimálně jeden den budou zase manévry. :feve:

A to jsem ještě dneska honil jeden tender, protože jsem čtvrt roku dojednával aparaturu za něco přes 3M a když posílali výzvu do výběrového řízení, tak to v kanclu nějak pojebali a ke mně se to nedostalo a zjistil jsem náhodou, že už to běží naostro. Navíc si nakonec rozmysleli, že tu aparaturu chtějí na větší výkon, tak jsem fofrem překládal do AJ a posílal do DE k výrobcovi aby poslali podklady. Mají co dělat, aby se to stihlo. Vlastně jsem ještě zajišťoval podklady pro objednávku on-line analyzátoru co mi přišla podepsaná smlouva od zákazníka. No a kupa telefonátů kolem dalších projektů. Takže ten překlad od tebe jsem úplně odsunul na vedlejší kolej, ale o víkeendu se na to juknu, snad to budu moct odklepnout bez připomínek. Už víš kolik za to budeš chtít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si taky myslim, ze tohle je spis "krize" a nafouknuta bublina, prava krize bude, az bude 20% a vic nezamestnanejch a kramy nebudou plny zbozi, atd atd. Tohle je jen vysledek prilisnyho optimismu a honeni ptaku pisalkama :) U nas jsme totalne v loji, ale na krizi se to jen svadi, uz na jare jsme byli v pekny ztrate a jen se vedeni furt a stale ukajelo nam milionama tabulek, kazdej tyden, a furt vymysli novy a novy. I sem se kvuli tomu parkrat zhadal, ze i ja osobne delam 2-3 dny v tydnu cistyho casu jenom tabulky, ktery jsou z 90% k nicemu a 10% zajima vedeni. Jenze bych ja, ostatni na centrale, i na pobockach, ten cas mohl venovat rozhodne plodnejsim vecem. A takhle to dopadlo. Hlavne, ze sme sledovali trendy, ted pry pujde cca pulka firmy a ten zbytek pak pujde sam, pac to nebude zvladat. A svede se to na krizi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem teda zvědav, protože mi zase na druhou stranu volalo v posledních dnech už několik zákazníků, kde jsem byl i třeba před rokem, buď neměli love nebo je to moc nebralo, ale teď volaj a že kolik si mají dát do budgetu, a že to budou chtít tehdy a tehdy. Zrovna dneska volala paní generální ředitelka jedné potravinářské firmy, kde jsem byl loni před váocema, povídali jsme si, pak jsem mluvil i s technologama, finálně jsem si po čase říkal, že to byla škoda času a dobrého vína, ale jak vidět, tak to stopy zanechalo. Jak všichni dávají dohromady budgety, tak docela koukám kdo všechno mi volá a já to bral jako pasé. Tak snad to tak zlý nebude. Jak jsem si procházel jednotlivý projekty, tak podle toho jak se to vyvíjí, tak se příští rok asi nezastavím. Podle všeho se asi i vyseru na některé výrobce "čuček", zjišťuju, že s těma malejma položkama za pár desítek tisíc to je na hovno, tím se prostě nedá udělat pořádnej turnower, zabere to taky dost času a výsledek neodpovídá námaze. Když to spočítám, tak droboští mně neuživí. Zato jeden pěknej analyzátor mi udělá větší profit jak všechny malé sračky dohromady. Navíc mně to sakra baví a když se ohlédnu zpět, tak za ty pomalu 2 roky co jsem u firmy jsem udělal docela velkej skok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsme dneska měli GM visit kvůli budgetu 2009. S výsledky 2008 velká spokojenost, s naplánovaným 2009 taky spokojenost, byl jak milius a v příštím roce máme vyhledat další dva kolegy. Jednoho jako service guy a druhý sales. Pozice product manager už jsou asi naplněný a teď se budem rozšiřovat o sales. Krize nekrize, ve všech zemích je order ze strany GM na hledání nových kolegů. Letos jsme nabrali hlavního účetního, servisáka a jednoho PM, dneska byl podepsat smlouvu a od února nástup(rok jsme vybírali z různých kandidátů). Se z těch pohovorů nevyhrabem. Furt číst CV a pomalu každý pondělí nám Maruška zve námi odsouhlasené CV na pohovory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to tu, prave mam zpravy z bojiste, ac zatim nepotvrzeny. Zavirame skoro polovinu pobocek (ja cekal 2, zavira se minimalne 6), davaji 2 mesice vypovedni lhutu a 3 platy jako odstupny. Potapejici se lod, ze ktery se kapitan se zastupcema zoufale snazi vyhazenim sudu s rumem a kanonu oddalit potopeni, do prdele, a ja mam zustat. Ac to zni divne, mam zustat, ale stejne casem pujdu, radsi bych dostal toho padaka taky a dostal 3 mesice odstupnyho, nez aby sla kolegyne, dodelal bych v klidu byt a mezitim si neco nasel, ted nevim, jak to mam navlict...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jihomoravskej Agrotec (i s pobockama) uz de taky do rite...neska sem obdrzel smlouvicku s odstupnym a 31 ledna koncim ...10% lidi z kazde divize musi pryc a zacalo se od nejmladsich. Aspon budou novy kola na jare lol Akorat mi sere zas to hledani novy prace a zrovna ted to asi moc libovy nebude kua. hawk

PS.:pisu to taky hlavne pro ty kteri rikali pred ctvrt rokem ze se krize CR urcite vyhne...blabol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle opravdu jeste neni krize, tohle je hlavne zasterka, jak se zbavit agenturnich zamestnancu a pripadne snizit naklady u kmenovejch, nebo nepohodlnejch, u nas to presne takhle probiha. Krize bude, az bude 20% nezamestnanost a prazdny kramy, tomu rikam krize, a to zatim nevypada ;) Dneska se tu ale taky vypovedi rozdavaji, presne, ke konci ledna+odstupny, jen vedeni je vysmaty, doslova

EDIT: a jeste v nasem pripade se to hodilo k tomu, ze se za to skrylo to, co soucasny vedeni pres rok posralo, a ze toho bylo moc, kdyz uz delali, tak kraviny :( Ale odnesou to zase lidi dole a mlady

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...