Přejít na obsah

Krize


TomasB

Doporučené příspěvky

creck: neděláš v Mittalu nebo něco podobného? Tam dělá kámoš a taky ho zajímavě přemístili kamsi na nákladní vrátnici...

jj delam, je nas hodne co sli delat uplne neco jineho ,pro MichalaF jako ajtak nejsem,takovy ten kovany ,,mate to v zasuvce ? ,, tezko to jde vysvetlit nekomu kdo to nevidi, nastavuji na pocitacich co vyrabi linka a nastavuji linku pro sortiment ktery jede,fakt bys to musel videt, nazev profese je operator,flames jestli trosku znas mittal delam na minihuti,(tedy puvodne jsem delal :D )

ale do diskuze o pc jsem se zapojil (a nikdy jsem ti nerekl michale ze jsem ajtak,jen ze delam s pocitaci) ,jelikoz svuj prvni pc jsem si vydupal na dedovi kdyz mi bylo 13 let a od te doby jsem porad kolem pc delal,tudiz neco malo o nich vim :D je to muj konicek,rozebrat a slozit kompletni pc dokazu poslepu,a rek bych ze vetsinu ajtaku s vistama(rejp) bych strcil do kapsy rypale (btw jako ajtaci to nemaji s prachama moc dobry,to je prace fakt jen pro fanousky ,ne uzivit rodinu) lol

je fakt ze MichalF si ten status rypala zaslouzi :D a beru ho jako ze rad kope do slabin ;) kazdopadne jsou tvrde fakta ze mam hodne nadprumerny plat a nabizeji mi 15x tolik kdyz odejdu k 1.4 tak spis sonduju jestli bych nekde dostal aspon minimum k preziti ,minimalne 18-19 cisteho coz armada a statni sluzby nepripadaji v uvahu,to co tam kluci berou je hodne slabe,to beru jen jako vychodisko z uplne nouze

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já někde četl, že jak jsou Němci v prdeli tak začaly kupovat škodovky takže proto škodovka zase jede :palec2:

no celá řada firem v DE pracuje jen 4 dny v týdnu a mají pokrácené platy. Tam co jsem teď byl, tak taky dělají jen 4 dny v týdnu, jen biotechnologická část dělá i v pátek. A byavili jsme se u oběda o autech a jak Škodovka, tak VW dávají k těm 2500 Euro příspěvku ještě bonusy a tak třeba OII vyjde na 10.000,-Euro!!!!!! Tak se nedivím, že se to prodává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nas postihla krize zatim tak, ze mame vic prace, vetsi zisky, vetsi odmeny = zatim sama pozitiva, takze doufam, ze to tak i zustane. Co se nasich zakazniku tyce, zatim az na vyjimky nemaj problemy s krizi, spis vykyvy kurzu koruny jim delaj problemy, ale snad to ustoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MichalF no jsou ted takove zachvevy,kdy to jde nahoru diky kurzu korune,ale neverim ze tahle bublina dokaze uzivit cely svet na pristich aspon 10 let,proste kapitalismus jako takovy jde do sracek,letadlo splasklo a bude treba se vratit k staremu dobremu hospodareni kolik mas tolik utratis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem ekonom a je pro mne velmi zábavné sledovat apokalyptické vize, které se nám média snaží s nálepkou "KRIZE" prezentovat. A srovnávat to s krizí ve 30. letech?. Je to jednoduché, chytlavé, čtivé ... Ale stačí si najít, co znamela krize ve 30. letech - HDP okolo minus 25%, nezaměstnanost 25%. Dnes čekáme HDP v rozmezí 0 až mínus 2 po růstech až 6% a nezaměstanost možná stoupne na úroveň roku 2003. To je krize?

Ekonomika má prostě své fáze a my jsem se zase, ne poprvé, ne naposledy, dostali do běžné recese, která bude zřejmě hlubší, než pár předchozích. Ale dřív nebo později zase přijde růst. Mezitím spousta firem zkrachuje, spousta lidí přijde o práci. Tím se vytvoří prostor i zdroje pro firmy nové, technologicky vyspělejčí a progresivnější, nebo prostě jen ziskovější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesna hezky napsane,ale to ze amerika si zije nad sve pomery uz vi dneska i male dite,ze vysava cely svet jak vysavac to uz je taky docela proflakla vec,dneska uz nejde lidem jen tak lhat ,kdyz cely svet je zadluzeny,usa snad nejvic, komu ze to vsichni vlastne dluzime,nebo proc i kdyz jsou stejne firmy v rakousku,nemecku,britanii atd.. proc u nas bere zamestananec 15 hrubeho a za stejnou praci neli min bere v jinych zemich 5x tolik,myslim si ze kapitalismus byl u konce jiz v 90 letech,jen diky defaultu rublu a naslednemu konci kontroly trhu ruskem vychodni evropy ,mohli zapadni velmoci nakopnout svou ekonomiku a zaplavit zbyvajici trhy svym zbozim,ted jsou karty rozdany ,rusove uz poznali ze pod svetovym vedenim USA to nepujde a odtrhli se,cinane se nechteji zhostit role svetoveho vudce,jelikoz maji problemy sami ze sebou,a nemaji zadny plan jak ridit svet,tudiz bude nasledovat snad nejaky zachranny plan na oziveni ekonomiky ve forme pujc si prachy na dum,auto ,nasleduje hyperinflace a splatis to za pet let,jenze tohle nakopne ekonomiku jen skokove a nezadrzitelny pad a dalsi drancovani tretich zemi musi nasledovat,tudiz 3. svetova valka

btw to ze jsi ekonom nic neznamena, kdyz se bavis s vysoce inteligentnimi lidmi ,tak ekonomie neni veda (jak nam to chce Klaus namluvit), ma dati dal ma proste sve zakony a ty se musi dodrzovat

apoalypticke vize maji sve zakony, proste v historii vzdy krize vyustila ve valku a zbrojeni ,naslednemu obnoveni znicenych statu,nacemz zije dnesni USA,, znicit a nahnat tam sve firmy ktere to opravi a vydrancuji prirodni zasoby te zeme,jen se podivejte na rozlozeni sil v iraku a afghanistanu, Evropa sup do AF, USA sup do Iraku

samozrejme pojimam toto jako diskuzi , je to muj nazor a ne kazdy s tim musi souhlasit a budu rad kdyz zvitezi jiny vice optimisticky nazor ;)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že si amerika žije nad poměry, je fakt. Druhý fakt je ten, ýe jim to někdo finacuje, protože US si výrobním a hlavně technologickým potenciálem na tyto dluhy asi vydělá, a když nevydělá, tak jsou dluhy kryté něčím jiným. (majetkem, know-how...).

Souhlasím, kapitalismus není ideální, ale nic lepšího zatím nefunguje. Prostě zatím funguje - levně nakoupit/vyrobit - dráž prodat. Ideje o nějaké vyšší spravedlnosti, morálních principech a rovnosti jsou sice hezké, ale zisk je zisk a to je jediný hnací motor fungování ekonomiky. Stačí se podívat, teď i v minulosti, na obory a odvětví, kde jsou tyto principy z různých důvodů narušovány (u nás třeba žel. doprava, zdravotnitví ...). Černé díra na peníze

Ekonomie podle tvého příspěvku věda je, protože hospodařit se vlastními financemi u nás neumí podle průzkumů cca. 80% lidí (má dáti dal). Jinak by tisíce firem ala Financial Provident, Cetelem apod už dávno zkrachovaly, protože i ty "renomované" ve svých smlouvách uvádí klidně 460% p.a.

Problém s válkou je dneska ten, že světová ekonomika je dnes tak provázaná, že těžko už lze začít válku někde, kde nemají firmy "agresorského" státu, popř. spojenci aktivity a zájmy. To nebyl případ ani Jugošky, Iráku, ani Afgánistánu. Dneska už není v podstaté o co válčit, přírodní zdroje si prostě koupíš, stejně jako levnou pracovní sílu, viz. skor celá Afrika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zrejme se shodnem na nekolika zasadnich vecech,ne uz tak na reseni nebo pokracovani krize, samozrejme tohle dneska nevi nikdo a kdyby to nekdo vedel ,tak by asi byl na vysluni jako Einstein ;)

taky si myslim ze USa uz dnes nespasi nejaka malicka valka nekde,ze to musi prerust v obrovsky konflikt,ktery snad pujde pres pakistan - nahoru ? :D nedejboze, no jen si myslim ze nejaky vetsi konflikt typu ,,dvojcata dole,, bude a ze to bude dalekosahlejsi,a bude vyhlazeno nektere z americkych velkomest,bude nasledovat utok usa a velky konflikt,ktery preroste v nakopnuti ocelarskeho a ostatniho prumyslu k vysinam, tezko rict co bude

btw s tim zivotem na dluh u USa,rika se ze drivejsi bankeri jako rockefeler a rotchild ovladji svetovou banku a muzou si dovolit tisknout penize pro cely svet a drzet dolar jako svetovou menu

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nas postihla krize zatim tak, ze mame vic prace, vetsi zisky, vetsi odmeny = zatim sama pozitiva, takze doufam, ze to tak i zustane. Co se nasich zakazniku tyce, zatim az na vyjimky nemaj problemy s krizi, spis vykyvy kurzu koruny jim delaj problemy, ale snad to ustoji.

no tak o kurzech mi ani nemluv, to je noční můra. Na tohle bych byl rád, kdyby jsme měli euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijetí eura na Slovensku podle českých analytiků může za předpokladu rozumné hospodářské politiky přinést více výhod než nevýhod. Podle analytika UniCredit Bank se slovenští exportéři zbaví kurzového rizika, což jim bude šetřit náklady a umožní jim přesněji plánovat aktivity. Nadnárodní firmy navíc budou podle něj motivovány přesouvat svá regionální sídla právě na Slovensko.

Slovensko od eura očekává stabilitu, což je pozitivní zejména v časech, kdy celý svět prochází krizí na finančních trzích a bojuje s rostoucí inflací. Právě růst spotřebních cen by ovšem mohl zhoršit vnímání eura u slovenských občanů, kteří z něj podle některých průzkumů veřejného mínění mají obavy.

Po přijetí eura koruna nezmizí ze dne na den, přestože slovenská vláda dala přednost scénáři, který se nazývá velký třesk. Ještě 16 dní po Novém roce však bude pokračovat společný oběh koruny a eura; obchodníci by ale již měli vydávat jen euromince a eurobankovky.

Do konce příštího roku si budou moci občané měnit slovenské koruny za eura v komerčních bankách. Pokud si budou peníze chtít vyměnit až v roce 2010 či později, budou muset zamířit do slovenské centrální banky.

Stejně jako v ostatních členských státech eurozóny národní symboly ponesou pouze "drobné" mince. Na rubu mincí v hodnotě jednoho a dvou eur bude slovenský dvojitý kříž, na rubu mincí v hodnotě 10, 20 a 50 centů bude vyobrazen bratislavský hrad a na rubu mincí nejnižší hodnoty (1, 2 a 5 centů) bude vyobrazena hora Kriváň, která úzce souvisí s dějinami státu.

Slovensko bude na několik let zřejmě poslední z postkomunistických zemí, která přijme euro. Dalším kandidátem by mohlo být Polsko, které sice nemá stanovené datum plánovaného vstupu do eurozóny, ale často se hovoří o roku 2012. České republika rovněž nemá stanovené datum, ale rok 2012 jako u Polska nejspíš nepřipadá v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydělali na tom tím, že jsou prostě všichni " bohatší". Měnili při lepším kurzu než je třeba dneska.

To že jsou relativně bohatší je sice pěkné, ala moc jim to nepomůže. Kurz fixovali někdy před půl rokem, a za tu dobu ztratily okolní měny okolo 25%. Kde je výhodnější nakupovat? Na Slovensku nebo v ČR, Polsku, Maďarsku? Viz. můj příspěvek výše - kam pojedete za 25 EUR na den lyžovat, na Slovensko nebo do Rakous? POdle mne schytá Slovensko od "krize" 2x tak větší šupu než my, protože měnilo euro v nadhdnoceném kurzu ...

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se na to euro opravdu "těším", teď jsme se zbavili poloviny drobných a pak si přijmeme euro čímž budeme po kapsách nosit ty malé podělané eurocentíky :palec2:

Já bych si podržel korunu jak jen to půjde.

Na Slováky jsem zvědavý, jak se jim to tam s tím eurem vyvrbí.

Jinak já osobně zatím "krizi" nijak výrazně nepociťuji a doufám, že ani nepocítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem našel na netu:

ČSSD má vlastní plán na ekonomickou krizi. Protikrizový balíček ČSSD obsahuje kolem 50 bodů. Ve Sněmovně chtějí ale jednotlivé prvky balíčku prosadit jednotlivě. "Je to praktičtější,“ řekl předseda ČSSD s tím, že tak bude mít opozice větší šanci k úspěchu.

Paroubek se pustil do energetického gigantu ČEZ. I když si váží managementu společnosti v čele s generálním ředitelem Martinem Romanem, nelíbí se mu zdražování cen elektřiny "Jejich ceny jsou vydřidušské,“ uvedl. Paroubek, který nemá exekutivní moc a může tak snadno kritizovat, si postěžoval, že tím nejvíce trpí důchodci. Paroubek by zrušil i "zlaté padáky“ pro managery, kteří jako odchodné dostávají statisícové odměny.

"Motivační program je záležitostí vlastníků, v posledních letech byl hned dvakrát zpřísněn a omezen. A je nyní naprosto legitimní se zabývat jeho podobou. Vlivem krize je totiž pro management ztrátový," ohrazuje se mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

Stejně tak odmítá kritiku cen, protože ČEZ je prý v ČR z dodavatelů elektrické energie nejlevnější a navíc vrací výnos z cen elektřiny lidem formou dividend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se na to euro opravdu "těším", teď jsme se zbavili poloviny drobných a pak si přijmeme euro čímž budeme po kapsách nosit ty malé podělané eurocentíky :palec2:

Já bych si podržel korunu jak jen to půjde.

Na Slováky jsem zvědavý, jak se jim to tam s tím eurem vyvrbí.

Jinak já osobně zatím "krizi" nijak výrazně nepociťuji a doufám, že ani nepocítím.

no ty eurocenty taky nějak nepobírám k čemu jsou dobrý. všude ti je vydaj nazpět, ale nikdy jsem tím neplatil, protože to je hrozný voser to lovit. To vždycky někam zahodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...