Přejít na obsah

Superb II vs. Octavia II vs. Mercedes E (rv. 1998)


happymaster23

Doporučené příspěvky

Zdravím,

v rodině máme dvě auta. Prvním je dva roky stará Octavia II a druhým deset let starý Mercedes třídy E. Jak možná z titulku došlo, to éčko už potřebuje nahradit a pokukujeme po Superbu. Potíž je v tom, že pokud se člověk projede (byť deset let starým) éčkem, tak po usednutí do Octavie má pocit, jako by jel žebřiňákem. Ano, mám namysli především odpružení a takový ten "jistější pocit" z jízdy. Proto máme z nové Škodovky tak trošku strach. Je jasné, že Mercedes E je minimálně o třídu výš než Superb, nicméně bych se chtěl zeptat, jak je na tom s komfortem jízdy oproti OII, popřípadě pokud někdo může srovnávat s éčkem, byl bych rád.

Děkuji za vaše odpovědi

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

v rodině máme dvě auta. Prvním je dva roky stará Octavia II a druhým deset let starý Mercedes třídy E. Jak možná z titulku došlo, to éčko už potřebuje nahradit a pokukujeme po Superbu. Potíž je v tom, že pokud se člověk projede (byť deset let starým) éčkem, tak po usednutí do Octavie má pocit, jako by jel žebřiňákem. Ano, mám namysli především odpružení a takový ten "jistější pocit" z jízdy. Proto máme z nové Škodovky tak trošku strach. Je jasné, že Mercedes E je minimálně o třídu výš než Superb, nicméně bych se chtěl zeptat, jak je na tom s komfortem jízdy oproti OII, popřípadě pokud někdo může srovnávat s éčkem, byl bych rád.

Děkuji za vaše odpovědi

Klidně to srovnám s E - měl jsem 220 E,bohužel vše drahé a žádná sláva a začíná to být zastaralé,koupil jsem SU II a jsem nadmíru spokojen,jízda stejná a lépe se ovládá a necítím žádný rozdíl jen někteří - blbá škodovka,ale ta doba je pryč.Svez se v SU II a potom v E a poznáš rozdíl,hlavně později při údržbě,náhr.dílů atd....... vše o 300 % víc ale je to na Tobě,hjá už MB nechci Superb je super !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď,

právě že tímto způsobem "blbá škodovka" ke Škodě nepřistupuji a taky jsem to nemyslel tak, že by OII byla špatné auto. Ta cena, to je naprostá pravda a právě proto se toho éčka zbavujeme a nechceme další takhle drahé auto.

U Superbu se mi líbí ten 1.8 FSI se sedmistupňovým DSG a nebo je lepší nafta? Ještě bych se chtěl zeptat, o kolik dokáže prodejce zlevnit (tady v diskusi jsem četl i 70 000 Kč, atd), jaké je jeho minimum? Když by se auto koupilo v třeba v SRN, tak jak na tom jsou popisky ovládacích prvků a jazyk navigace, atd?

Ještě jednou děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Superbu se mi líbí ten 1.8 FSI se sedmistupňovým DSG a nebo je lepší nafta? Ještě bych se chtěl zeptat, o kolik dokáže prodejce zlevnit (tady v diskusi jsem četl i 70 000 Kč, atd), jaké je jeho minimum? Když by se auto koupilo v třeba v SRN, tak jak na tom jsou popisky ovládacích prvků a jazyk navigace, atd?

Pozn.: SUII 1.8 TSI DSG Elegance vyjde u nemecke http://www.europe-mobile.de/ cca na 25.500 euro (640tis kc). Jsou tam drobne odlisnosti ve vybave, ale nekup to za tu cenu. Overena firma, ktera komunikuje a nema problem prodat do CR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď,

právě že tímto způsobem "blbá škodovka" ke Škodě nepřistupuji a taky jsem to nemyslel tak, že by OII byla špatné auto. Ta cena, to je naprostá pravda a právě proto se toho éčka zbavujeme a nechceme další takhle drahé auto.

U Superbu se mi líbí ten 1.8 FSI se sedmistupňovým DSG a nebo je lepší nafta? Ještě bych se chtěl zeptat, o kolik dokáže prodejce zlevnit (tady v diskusi jsem četl i 70 000 Kč, atd), jaké je jeho minimum? Když by se auto koupilo v třeba v SRN, tak jak na tom jsou popisky ovládacích prvků a jazyk navigace, atd?

Ještě jednou děkuji za odpovědi

Měl jsem před tím vždy auto diesel,když jsem nyní se svezl v SU II se 7 st. DSG 1.8 TSI zapůsobil na mne motor,obvzlášt ta 7 st.DSG kde je i sport,navíc ticho ve voze žádné klepání a spotřeba je do 9 L/100 a to jezdím hodně město,žádný diesel bych nekupoval,prodejce stlačíš hodně dolů - na př. auto Hégr Olomouc,nebo i Hlaváček Olomouc - žádný dovoz neber !!!!

Editováno: , autor: neon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď,

nejspíš to koupíme v ČR, protože v rodině máme člověka co škodovky prodává, nicméně si nejsem jistý, jestli by nám poskytl zrovna tu nejlepší cenu, takže proto se ptám, kam až prodejce může zajít, aby neprodělal ;).

Díval jsem se na konfigurátor a vybral jsem to zhruba takhle:

Comfort

1.8 Turbo FSI s DSG

Černá Magic s perleťovým efektem

Boční airbagy

Mlhovky s CORNER fcí (je to v praxi k něčemu?)

Prodloužená záruka do 120k km (stejná otázka - stojí to za to?)

Tu levnější navigaci (údajně by tam měla být za 20k Kč)

Tyhle věci by tam měly být, ještě jsem si ale všiml, že u toho základního volantu chybí ty pádla na manuální řazení - vyplatí se to podle vás? Možná ještě alarm, stejná otázka - má to cenu? Je tam ještě něco must-have? Umí se ten tempomat chovat jako omezovač (zvyk z éčka) a nebo jenom udržuje rychlost? Ještě mě napadají lepší kola (vzhledem ke komfortu asi ty 16") - opět stejná otázka - je tam nějaký zásadnější rozdíl oproti základu?

Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovídám ze zkušenosti na Tvůj dotaz,vše je jen kolem peněz,když si vše probereš confort+dodatky vyjde ti cena ambitionu a nakonec zjistíš,že je raději zvolit ten střed kde to přímo ve výbavě a nebo v eleganci,kde je vše. Já bych si to spočítal,odpočítal slevu prodejce a potom bych volil jak to vyjde v Kč . To samé jsem řešil,člověk ušetří při koupi a potom to mrzí později,že nešel do jiného,ale to musíš sám,není to rohlík za 2.50,ale auto nad 600 tisíc. a Nyní k tomu co se ptáš asi toto :

1.8 TSI s 7 DSG,barva,boční erbegy - ano ,Columbus z výbavy elegance je za 23 t i s mapou to musíš s prodejcem uhádat,prodl.záruka na 6 r.za 12 tkč je zbytečná,stačí za 6 tkč na 4 roky,alarm ano,construkt ano,mlhovky jsou jen pro vzhled,volat 3 R neber,4 r.je hezčí a ty pádla na 3r.nevyužiješ,tempomat omezuje jako v u MB,alu kola na léto 17" calismo leštěné za příplatek 3 t a na zimu 16" Royal s pneu od škodovky vyjdou na 24 tkč. Pokud vložíš kč do construktu a alarmu máš nižší pojištění a to vrátí .

Zvaž všechny možnosti to MUST-HAve to nevím co to je - ALE počítal jsem vše a nakonec vzal eleganci,vycházelo to pomalu stejně a navíc elegance má jiné komfortní sedačky plně vyhřívaní všechny atd....... počítej at Tě to potom nemrzí a snaž raději srazit prodejní cenu - příklad u eleg.stojí navi columbus s mapou 23 tkč a u comfortu 44 tisíc a pozor na auto-klima !!!! Nevím,ale počítej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Odpovídám ze zkušenosti na Tvůj dotaz,vše je jen kolem peněz,když si vše probereš confort+dodatky vyjde ti cena ambitionu a nakonec zjistíš,že je raději zvolit ten střed kde to přímo ve výbavě a nebo v eleganci,kde je vše. Já bych si to spočítal,odpočítal slevu prodejce a potom bych volil jak to vyjde v Kč . To samé jsem řešil,člověk ušetří při koupi a potom to mrzí později,že nešel do jiného,ale to musíš sám,není to rohlík za 2.50,ale auto nad 600 tisíc. a Nyní k tomu co se ptáš asi toto :

1.8 TSI s 7 DSG,barva,boční erbegy - ano ,Columbus z výbavy elegance je za 23 t i s mapou to musíš s prodejcem uhádat,prodl.záruka na 6 r.za 12 tkč je zbytečná,stačí za 6 tkč na 4 roky,alarm ano,construkt ano,mlhovky jsou jen pro vzhled,volat 3 R neber,4 r.je hezčí a ty pádla na 3r.nevyužiješ,tempomat omezuje jako v u MB,alu kola na léto 17" calismo leštěné za příplatek 3 t a na zimu 16" Royal s pneu od škodovky vyjdou na 24 tkč. Pokud vložíš kč do construktu a alarmu máš nižší pojištění a to vrátí .

Zvaž všechny možnosti to MUST-HAve to nevím co to je - ALE počítal jsem vše a nakonec vzal eleganci,vycházelo to pomalu stejně a navíc elegance má jiné komfortní sedačky plně vyhřívaní všechny atd....... počítej at Tě to potom nemrzí a snaž raději srazit prodejní cenu - příklad u eleg.stojí navi columbus s mapou 23 tkč a u comfortu 44 tisíc a pozor na auto-klima !!!! Nevím,ale počítej.

Kdybys nekecal! Mlhovky s corner funkcí jsou opravdu paráda a pádla pod volantem taktéž. Mám to vše v Passatu CC a vím, o čem mluvím. Měl jsem objednaného nového SuII, ale 7 st.DSG zatím není, rovněž problém s solárním střešním oknem. A když jsem uviděl CC, tak bylo vše jasné. Je sice při rovnocenné výbavě dražší, ale ten vzhled nemá konkurenci. Když se ta auta postaví vedle sebe, tak Superb působí jako chudý příbuzný. Samozřejmě vzhledově. Co se týče komfortu a techniky, tak je i Superb na špici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...