Přejít na obsah

Octavia II 4x4 - nefunguje haldex


kaja25

Doporučené příspěvky

Ahoj, byl jsem asi před 14 dny na servisu v 60 000 km a od té doby se mi zdá že nefunguje pohon 4x4. Dneska jsem zapadl na rovině - v blátě, když jsem jel na ryby. Udělal jsem si takový testík, na obě zadní kola nahoru nalepil kousek samolepky a chviličku hrabal.. pak jsem se šel podívat a obě na stejném místě... :aggressive:

Co mi tam tak mohli s prominutím zkurvit, do té doby to bylo bez problému...? :help:

Jinak žádné mlácení nebo hučení nepozoruji... Dřív jsem po té cestě jezdil ve sněhu s vozíkem plným dřeva a te'd se nedostanu ani k rybníku :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To půjdu, ale rád bych věděl čím to tak může být, aby ze mě nedělali blbce jak je ve značkovce zvykem...

Před rokem se mi ve Fabii rozvalila v záruce převodovka a házeli to na mě, že jsem pod kryt nacpal led a ten to roztrhl... lol

Tak jsem se snažil marně vysvětlit že tam možná mohla zmrznout voda a nakonec mi kluk z dílny řekl že tio nebyla má chyba a rozvalené je to zevnitř... Takže až jsem se dostal k majiteli servisu, teprve mi to uznali a celý den v řiti... Teď taky čekám že to je "moje chyba, já to zkurvil..." :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otci jsem kupoval jedničkovou a tam se mění každých 60000, tady nevím... Tak je to v záruce a lease plánu, v tomhle servise nevěřím že by riskovali, jezdím tam už let, to je na to přijít o licenci Škoda... Třeba to s tou serviskou nemá spojitost, ale nenapa¨dá mě co by to mohlo být nebo čím a chtěl bych aby ze mě zítra nedělali blbce, což je vždycky zvykem... - To jste zničil Vy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

haldex má samozřejmě předepsanou výměnu oleje a filtru co 60.000

No, ale ta doživotní náplň je asi nějaký mítus, protože s tou jedničkovou jsem tam po koupi přijel a vedoucí servisu mi řekl taky o doživotní náplni, tak jsem koukl do německé servisky co k tomu byla a každých 60 000... No a za rozvody a brzdy - spíš možná bez kotoučů chtěl 25 000, takže jsem jel na doporučení k soukromníkovi a měl to za 13...

Tohle je leasingovky takže bohužel jinam než do značkovky nemůžu... A značkovka už pro mě bohužel neznamená kvalitu, ale spíš vždycky problémy a neznalosti :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to načítat nemá cenu??jsou to magoři.právě načtení jim poví co se děje.Pokud jí nenačte,může být vypadlý štekr,pokud načte,napíše chybu.To je základ a u Haldexu moc chyb na výběr nebude.Buď bude chybět odezva Can nebo nějaký snímač v háji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to načítat nemá cenu??jsou to magoři.právě načtení jim poví co se děje.Pokud jí nenačte,může být vypadlý štekr,pokud načte,napíše chybu.To je základ a u Haldexu moc chyb na výběr nebude.Buď bude chybět odezva Can nebo nějaký snímač v háji

Vždyť říkám že ve značkovkách jsou odborníci, doživotní náplň ve spojce a tak... Prý by jim to načtení akorát vyhodilo chybu, tak to nemá cenu dělat :palec2:

Tak mám přijet v sobotu ráno, zkusí to rozvrtat ale nemám počítat že to spraví, prý pak objednají díly... :aggressive:

No a taky tam prý byl přede mnou borec se Scoutem, měl najeto cca 30 000 a haldex prý spálil na prach, tak že se možná moc prudce rozjíždím a hodně mu dávám pokouřit, no tak nějak jsem si to představoval proto píšu sem... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem se na ten olej v Haldexu ptal... řekli mi 60 k km... a ten zadek se připojí při prokluzu předku... tak nevím... ale nezdá se, že by se připojil vždy... jinak si nedovedu představit, jak to někdo dokáže spálit... to to musí drtít na plno na nějakým kluzkým podkladu... bo já nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...