Přejít na obsah

Kurzy bezpečné jizdy


Romariooo

Doporučené příspěvky

Tak je to utopie, ale já bych se tomu nebránil. Věřím, že by to alespoň trošku zredukovalo počty "řidičů", ať už z důvodu "neschopnosti" nebo řekněme "lenosti a strachu". Faktem je, že člověk má tendenci zapomínat a navíc dneska může jezdit kde kdo, bez ohledu na to, kdy a kde dělal autoškolu - a že před padesáti rokama bylo všechno sakra jinak ;)

A kdo jen trošku jezdí, ten by se neměl čeho bát - zedvakrát si den před tím proklikat testy, aby se do hlavy dostaly takový ty "nepodstatný" věci a různý slovíčkaření a je to doma :) Ostatně to srovnání s odbornou způsobilostí např. v elektrikařině apod. je myslím víc než na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký polygony a přezkušování je ztráta času. Kdo chce jezdit hlavou, ten tak jezdí. Vola nikdo nepředělá. Mladej blbec vyleze z autoškoly, přidělá si křídlo, koncovku výfuku a je z něj mistr světa. Někomu to bohužel vydrží do stáří. Docela jsem se bavil, když jsem v televizi viděl jak někdo jede 300 km aby si zkusil smyk, když všude byly metry sněhu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

777: Ale to je daný právě tím, jak jsou dneska nastavený podmínky pro získání ŘP. Kdyby kromě blbýho testu a jízdy po městě bylo součástí závěrečný zkoušky např. zvládání auta právě na polygonu s tím, že bys musel zvládnout např. průjezd přes úhybnou desku nebo adekvátně reagovat na nečekanou překážku ve formě proudu vody, který ti v nečekaný okamžik vytriskne někde před autem na kluzné ploše, hned by to vypadalo jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vis kde to zacina? :) U rodicu a pak hned v autoskole. Kdyz prijede Nemec do Cech, tak taky nepojede podle predpisu ;) Je to proste jen o tom, ze ma u nich vetsi respekt ze zakona.

Kdyz vidim, jak jsou v autoskole radi, ze dostanou svych 8tisic a nechteji mit s nikym zadny starosti, tak se mi chce brecet. Dej mi prachy, tady mas papiry, takhle to funguje...

A jestli mas doma za barakem moznost, vyzkouset si stejny podminky jako na tom polygonu, tak si stastny clovek :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

777: To je do jisté míry pravda, ale jestli to taky nebude souviset s podmínkama, jaký v těch daných zemích existují. Např. ti němci si nenechají na automobilismus moc šahat a má poměrně silný výsady. Až u nás bude taková infrastruktura jako v německu a budou tady zákony vytvářený s alespoň poloviční logikou, tak nebude důvod na ně kašlat a místo boje o přežití se stane doprava něčím příjemnějším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na český řidiče by platilo jen na každým rohu policajt a tvrdý tresty. Dokud to nebude, nic se nezlepší. Ty zrušený Krištofové přece jen k něčemu byly dobrý.

Za barákem polygon nemám, ale uklouzaný plochy byly všude. Třeba večer na prázdných parkovištích u marketů jsem viděl hodně lidí "trénovat". Myslím, že se všude nějaká ta plocha najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na český řidiče by platilo jen na každým rohu policajt a tvrdý tresty. Dokud to nebude, nic se nezlepší. Ty zrušený Krištofové přece jen k něčemu byly dobrý.

Za barákem polygon nemám, ale uklouzaný plochy byly všude. Třeba večer na prázdných parkovištích u marketů jsem viděl hodně lidí "trénovat". Myslím, že se všude nějaká ta plocha najde.

:worthy:palec2:

ale na druhou stranu, je lepší, když někdo pojede těch 300km a zkusí si, co to s ním udělá ve smyku, než aby seděl doma a nic, každého věc, já takové akce vítám, jen houšť, jen víc, ale také máš samosebou pravdu

My s klukama chodili v Rožnově p.R. v zimě na parkoviště BUSů u skanzenu, 700 x 300m, paráda. Teď to rozdělili na 3 parkoviště, jsou tam závory a je to na pikaču, ale zase u supermarketů je večer free a místa také dost, to je fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono svest se pro srandu na parkovisti a projit si kurzem je naprosto neco rozdilneho a vubec to nemuzes srovnavat!!

Rozdíl žádný nevidím. Co se týče teorie tam nemůže říct nic novýho, to si každý může přečíst v každý učebnici autoškoly, na netu je toho taky plno apod. A praxe ? Tam ten smyk čekáš a máš plno místa. V běžném provozu máš jen svůj pruh. Smyk vždycky překvapí. Kdo to nemá natrénovaný a nedělá to automaticky jako třeba závodní jezdci, instinktivně dupne na brzdu a na žádný kurz si ani nevzpomene. Není na to čas. Podle mě se to během nějakého kurzu natrénovat nedá.

Zajímalo by mě kolik lidí dostalo smyk, a hlavně z jakého důvodu. Nebylo to náhodou proto, že se jezdí za mokra a na sněhu jako by byla silnice suchá ? Ale to si nikdo nepřizná.

Ale je každýho věc, jak svoje many utratí. Znám lepší způsoby jak je vyhodit oknem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no sice ja rozdil vidim ale taky nijak zasadni, v realnym provozu snad potkas jen suchou silnici a kluznou plochu ?? ne , je spousta povrchu a nejlip se to naucis v realu ;) kdyz nepocitam cernej led atd. tak ve vetsine pripadu ten smyk proste musis cekat nebo pocitat s tim ze se ti pri aktualnich okolnostech muze neco takyho stat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerekl bych, ze to byly vyhozeny penize ;) A drahy mas prizpusobeny pruhu na silnici. Nikdo te nenuti, aby si tam jezdil. Moznost vyuzit ten kurz tady byla a kdo chtel, tak jel, Kdo nechtel, jezdil si doma na parkovisti, proc ne, taky to tak delam :palec2: My jsme to pojali jako celodenni pohodovy vylet s tim, ze vsichni meli na severu nejaky zarizovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na český řidiče by platilo jen na každým rohu policajt a tvrdý tresty. Dokud to nebude, nic se nezlepší. Ty zrušený Krištofové přece jen k něčemu byly dobrý.

Ono taky záleží, co ti policajti dělají - v dnešní době se silniční kontrolou myslí v 99% měření rychlosti, ale to je pomalu to poslední. Dokud se nezačne dohlížet a následně třestat vyloženě nebezpečný a vysoce rizikový chování typu předjíždění tam, kde není vidět, extrémně agresivní (nebo taky bezdůvodně pomalý) styl jízdy a s tím související vytváření zbytečných předjížděcích manévrů, kolon, nedodržování bezpečný vzdálenosti atd, tak je to na pikaču.

To souvisí mimo jiné s tou českou morálkou, jak jsi zmínil, ale tentokrát na straně těch, co vytváří pravidla a následně dohlíží na jejich dodržování. Proč třeba v tom německu když policajt narazí na kolonu za kamionem ho odstaví, zatímco u nás ten policajt pojede jak beran v té koloně a vůbec ho to nevzruší. Tady IMHO platí to starý a dobrý "Ryba smrdí od hlavy" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...