Přejít na obsah

Naco parkovací asistent?


indet

Doporučené příspěvky

Dnes jsem se po dvou hodinách vrátil k autu a našel na něm sice malý, ale přece jen šrám

post-15556-1231872524_thumb.jpg

a to zjevně od parkujícího auta s tažným zařízením.

A vida přede mnou stojí "kamarád", který zjevně podle ušpinění

používá tažné spíše k parkování, než tahání přívěsu.

Nehledě na to, že toto provedení je snadno demontovatelné,

aby to sváděl na nesnadnou demontáž.

post-15556-1231872814_thumb.jpg

Takže důvod proč jej nesundá je zcela zjevný a jak jsem to viděl měl jsem sto chutí

taky nasadit tažné a bojovat oko za oko a zub za zub. :aggressive:

Ale to není můj styl, já blbec když před vánoci přítelkyně s mojí Astrou lehce ťukla do 307 na parkovišti

dotyčnému nechal číslo pojistky a telefon.

Děkuji jen doufám že to dotyčnému někdo vrátí stejnou mincí.

Editováno: , autor: indet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz informační dokument Ministerstva dopravy

INFORMAČNÍ DOKUMENT

SOUPIS ÚDAJŮ A TECHNICKÉ DOKUMENTACE PRO SCHVALOVÁNÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI TYPU VOZIDEL PROVOZOVANÝCH NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH NEBO SYSTÉMU VOZIDLA NEBO KONSTRUKČNÍ ČÁSTI VOZIDLA NEBO SAMOSTATNÉHO TECHNICKÉHO CELKU

Ministerstvo dopravy (dále jen „ministerstvo“) pro účely rozhodování o schválení typu podle kategorií vozidel zveřejňuje podle § 15 odst. 3 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších změn (dále jen „zákon“), tento informační dokument.

ČÁST PRVNÍ

VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

Článek 66

Karoserie vozidel

(1) K přepravě dlouhého neděleného materiálu (tyče, sloupy, roury, klády apod.), s výjimkou deskového nebo hraněného řeziva, který posunem při náhlém prudkém zabrzdění nebo nárazu může ohrozit bezpečnost osob v kabině řidiče, se smějí použít jen vozidla, která sama nebo jejich ochranné zařízení splňuje podmínky článku 24 odst. 16.

(2) Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Tady není pochyb o tom že porušoval zákon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jen tak mezi námi - proč zrovna chcete nedemontovatelné provedení ?

Máte s tažným zařízením i jiný záměr, než jej používat na tahání.

Třeba využít jej k parkování, jako nejspíše ten Kolíňák na mém obrázku na začátku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději již bez komentáře ,

ale z vlastní zkušenosti vím že většina lidí co nesundavají tažné spoléhá při couvání pravě na něj.

Již jsem to opakovaně zažil - zaparkuješ za člověka s tažným a po návratu k autu máš minimálně pokrčenou značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na Oktávce máme tažný udělaný z výroby,to znamená vyndavací bajonet.A první co jsem udělal,když jsme Octu přivezli ze salonu bylo,že jsem tažný nandal a od tý doby tam je.Z důvodů právě takovejch blbečků,co parkujou na doraz.Samozřejmě při parkování si dávám bacha a ještě to jistí parkovací asistent

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tazny netazny, je to o cloveku, ktery je mezi volantem a pedalama a jeho mozkem... Na 1. obrazku to byl bud lamec bez odhadu, nebo KRETEN! :help: :help:

Alespon spztky jsi si mel vzit jako suvenyr a nechat mu vzkaz, kdyz neumi, nebo nechce umet parkovat, ze o tom muze premyslet ve fronte na novy! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nebudu to muset sundávat jako koko, často budu tahat vozík totiš. Pak hlavně to nestratím jak se znám :-) a když to do mě někdo ťukne zezadu, tak ať si to užije, teda snad mě neposune celou prdel :rolleyes:

Tak přesně tohle se stalo jednomu blbounovi co mi hodil myšku a hned to zaflekoval. Nebyla to nic moc prda, celkem sem to ubrzdil, ale měl jsem pěknou díru v nárazníku. On si myslel že je v pohodě, dokud se nekoukl do kufru a místo podlahy měl pěknej stan. Dobře mu tak, navíc dostal ještě od pánů policajtů co jsem zavolal, pokutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky demontovatelné a od té doby co jsem viděl tady jednu octu za zadníma kolama zlomenou protože měla tažné jí sudnavám.

No taky trošku kůli vzhledu lol . Ale občas jí tam i nechám. Ale rozhodně neparkuji tak že se zastavím až po tom co se dotknu koulí. To se mi ještě nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouli mám taky demontovatelnou,ale... nejde mi otočit klíčem takže sundat nejde. a já se těším až se na mně nějaký benga vyřádí kvůli kouli, ale proč to píši? nikdy jsem se nikoho koulí nedotkl a když je parkování mezi auty opravdu těsné a nejsem si jistý raději vylezu a podívám se, abych koulí neuškodil autu za mnou kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
nebudu to muset sundávat jako koko, často budu tahat vozík totiš. Pak hlavně to nestratím jak se znám :-) a když to do mě někdo ťukne zezadu, tak ať si to užije, teda snad mě neposune celou prdel :rolleyes:

urcite si dej bajonet,auto s taznym vypada uplne desne,a kdyz do tebe nekdo vpali,nemyslim nejaky tukanek,tak ti to udela hodne skody,ja mam bajonet a nasazani je otazka 5ti vterin,a kdyz nic netahnu tak je vse schovane a ani nejde videt ze tam vubec nejaky tazny je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite si dej bajonet,auto s taznym vypada uplne desne,a kdyz do tebe nekdo vpali,nemyslim nejaky tukanek,tak ti to udela hodne skody,ja mam bajonet a nasazani je otazka 5ti vterin,a kdyz nic netahnu tak je vse schovane a ani nejde videt ze tam vubec nejaky tazny je

na kolik teď vyjde na 4x4 bajonet ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...