Přejít na obsah

Huštění pneumatik


Jarda Čap

Doporučené příspěvky

Tak teraz sa mi mota hlava z toho,kolko to ma byt presne aby sa tie pneu nedo... ja davam podla tabulik ako ma kazda benzinka v skotsku ,cize

na 17-205/50 davam 30 -bar cize 2,1 psi na vsetky 4 a teraz sa tu docitam ze vsetci to fukate nad tak ako presne ??

Jo a este sice mam 1.6 7kw ale vickonadrze je viz foto :kuk:

post-9713-1238951035_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mate seriove obutie, treba fukat v medziach udanych vyrobcom. Ak nemate seriove obutie, treba fukat podla zatazoveho indexu pneumatiky.

Napr. stara skodovka sa fukala s rozdielom 0,4 atmos. medzi prednou a zadnou napravou. Napr. predok 1,9 a zadok 2,3. Ma to vplyv na stabilitu. Nakolko prefuknuta guma ma vacsiu tendenciu sa smykat a podhustena tiez.

Kazdopadne hodnoty tlaku su neni len tak hala bala vymyslene. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno asi kvůli pocitu z jízdy. Já když na svých 195/65/15 dám doporučených 2,0/2,2, tak mám předek při motoru 1,9 jak bláto. Tak jsem dával 2,2/2,3 to bylo lepší a nakonec jsem nafouk 2,3/2,3 a vidím to jako optimum. 2,4/2,4 je už jak když jedu po polenech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...