Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

no vieš, ja sa tiež snažím čo najnižšiu cenu, ale tak nie vždy sa podarí. to oco má väčšinou šťastie, natankuje a o chvíľu cena dole...ale potom si zvykol čakať na víkend, keď dali mierne nižšiu cenu...

a 1,35 chodíš kde, za hranice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tankujem only shell a u nas v TT je za 1.404 :D ono furt sa to hybe od 1.389 po 1.444 :D ale teraz nevim octafka uz dlllllho nedostala benal :D hadam dalsi uz dostane Roomik :)

EDIT:pozeral som to shell 1.444 lacnejsi ma uz len Tir petroleum

1.378 ale kto by tankoval tie sracky :D

Edit: tak este empark modranka 1.420 a real-k 1.399 hmmmm....

Editováno: , autor: juraj07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažím sa brať benzín v Rakúsku, tam takmer vždy beriem za cenu pod 1,35 €. Jazdím na prvú ČS za hranicami, Avanti v obci Wolfstahl, ale iba vtedy, keď beriem plnú nádrž a zároveň mám tým smerom aj cestu. Pri plnej nádrži a dobrej cene sa s prehľadom oplatí ísť aj z domu, ale zase treba počítať aj s nejakou amortizáciou auta (tam a späť to mám 37 km), tak vtedy radšej idem na Lukoil. Lukoil máva cez víkend trochu lepšie ceny ako cez týždeň, vtedy ten rozdiel nie je tak veľký. Potom by som mohol chodiť ešte na Jurki (ceny skoro ako v Rakúsku), alebo k hypermarketom. Jurki mi ale do auta nesmie a ČS pri hypermarketoch nejak nedôverujem.
Toto je malá výhoda ktorú máme vďaka bývaniu blízko hraníc. Na druhú stranu zase značkové ČS stanice v Bratislave málokedy idú pod 1,40 €, na Slovnafte, alebo ÖMV je rozdiel často aj 15 centov. Hlavne tie ceny Slovnaftu sú zarážajúce. Ich rafinéria je vzdialená od nás 3 svetelné križovatky, ich ČS máme takmer pod oknom (asi 150 m, ale vidím na ňu priamo z balkóna) a ceny také, ako keby to palivo vozili z Nemecka. Od kedy mám auto na čerpačke ktorú mám hneď v zadku som ešte benzín nikdy nebral, a celkovo na všetkých ČS Slovnaftu som bral palivo tiež iba raz. Ani to som nemal na výber, lebo to bolo hneď po tom, ako som vyšiel s práve kúpeným autom a jeho prázdnou nádržou z autosalónu. Tak zašiel rovno k nim úplne prvé tankovanie do môjho prvého auta som absolvoval u nich. Vtedy som ešte plánoval, že budem jazdiť na prémiový benzín, ale tento zvyk ma rýchlo prešiel. :-)
 

Inak k môjmu prvému tankovaniu patria aj trápenia. Prvé bolo otvorenie/zatvorenie nádrže. To mi trvalo, kým som sa naučil, že preskakujúci  vrchnák znamená odomknutú nádrž. Potom pri odchode z ČS som zase nevedel otočiť kľúčom, musel som zavolať do predajcovi. On potom prebehol cez cestu a prišiel mi ukázať, že to je vlastne zámok volantu a treba iba trochu pootočiť volantom a ide. Jednoducho som to nevedel, že tento zámok riadenia majú aj dnešné autá, naposledy som sa s tým stretol ešte ako dieťa, keď sme sa vonku hrali v aute a nevedeli sme točiť volantom. V autoškole som zase mal buď pokazenú mechaniku na aute, alebo šťastie, lebo nikdy som nemal tento "problém" pri štartovaní. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To až taký rozdiel je medzi Rakúskom a Slovakistanom ? Kokos tak to by som na plnú chodil aj ja :)

 

Tu u nás ma Lukoil cez víkend tiež lacnejšie. Síce teraz keď sú ceny tak "nízko" už nezvykne na víkend zlacňovať ale keď, tak sa vždy snažím zľavu využiť, aj keď rozdiel až taký nieje, keďže väčšinou čerpám za 20,25,30 €

Pozerám si práve evidenciu čerpania, ktorú vediem od kedy som Scoutíka kúpil a výpočet ukazuje že za 6002 km čo auto najazdilo som za benzín dal 620 €. A ak ma moja slabá matematika neklame tak to vychádza cca 10 € na 100 km ? :) Dlhodobú spotrebu mám 6,6 l/100 km. Jazdy 80% mesto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa to je 40871 km a 2811 litrov paliva. Priemernú spotrebu mám 6,88 litra, a priemernú cenu 9,89 € na 100 km. U mňa to kazia hlavne prvé mesiace a 2x trackday. Najprv som veľa lietal (160+ km/h) po diaľniciach v ČR (za týždeň aj cez 2000 km), niekoľkrát som bral draho palivo aj pri diaľnici, a sem-tam dokonca aj prémiové.
Pri trackdayoch zase ide spotreba cez 15 litrov (priamo na okruhu to je cez 20 litrov) a za deň som spálil aj 2 nádrže prémiového paliva. To potom s ročným priemerom poriadne zamáva. Keď sa pozriem na spotrebu iba za posledný rok, kedy už beriem lacnejšie palivá a jazdím viac ekonomicky, tak priemerná spotreba je 6,37 litra a priemerná cena 8,99 € na 100 km.

Ak nepôjde hore cena ropy, tak v lete dokážem jazdiť za 7-7,5 € na kilometer (čisto náklady na benzín).

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si myslím, origo parkováky ti budou na radiu ukazovat autíčko.. je to pěkné a rychle se na to zvyká... A když sem tam vezeš někoho cizího, tak čumí jak puk, že se tam ukáže autíčko a vzdálenosti, jak máš za sebou místa :kol-28: ..

Ne fabča teď nezlobí, je hodná, jen ji trochu vrže loketní opěrka, budu se na to muset mrknout, protože mě to štve  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo.. a kolik vůbec stály ty neorigo, jestli to není tajné? Protože já nechal mamě k vánocům udělat origo parkováky na Golfa VI a stálo to něco přes 4500,- .. což kolem 200 € tušim.. a ukazuje se ji to krásně na radiu.. Jen to teda nebylo v autorizáku, ale u člověka, který se tím zabývá a je to uděláno jako originál ze stejných dílů a čidla jsou nalakovány do barvy auta.

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoda ze sa u nas v SR nevyskytuju ziadne akcne modely vy Cesi sa mate.....mate to super mi to mame o dost drahsie cennikova cena mojho Roomstra je 15000€ este ze je aspon nejaka zlava a je za 12000€ se vsim vsudy ale kebyze beriem Ambition Trumf tak ma to vyjde 11200€ a je tam vacsia vybava ako v mojom..... :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...