Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

Fotka je dosť neostrá, tak mohla byť aj trochu menšia.

Takže reálne by to mohlo byť tak cca 170 a keď píšeš, že do obmedzovača, tak to znamená, že to bolo dole kopcom. Teda irelevantný výsledok.

???

je to neostré ale je tam 185... a do omezovače to dostanu i na rovině... povedlo se mi to několikrát... cestou Plasy Praha hned několikrát... Sejis a Semi mi pořád ujížděli... kolik to je v realu netušim... ale víc než o 5% to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovine, bez vetra a bez nejakých brutálnych úprav, samozrejme na najvyššom prevodovom stupni sa mi možnosť vytočiť motor až do obmedzovača nepozdáva. Prevody sa totiž navrchujú tak, že maximálka sa dosahuje v otáčkach, kedy má motor maximálny výkon. S ďalším nárastom rýchlosti rastie aj odpor vzduchu (exponencionálne) a rovnako rastie aj potreba výkonu na prekonanie odporu vzduchu. A s nárastom rýchlosti rastú aj otáčky ale výkon motora už klesá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No úpravy... maximálka začala růst po té co jsem nasadil nárazníky z cupry a hlavně po snížení vozidla... ono to ted jede jenom po vnitřkách gum a hlavně 6cm nad zemí... moc vzduchu pod auto nejde... no a jediná motorová úprava co mám je vzduchovej filtr KaN... řikám po rovině 180 není problém... když na něm chvili stojím tak to pomalu roste až na 187... tam se to zastaví... otáčky okolo 6tisíc... jednou to z kopce ukazovalo 190... ale řítil jsem se ke kopci po rovině 185 a těšil se jak ukáže 200 a ono prd na začátku kopce 190 a konec... celej kopec jsem jel 190 a střídavě to táhlo a vypínalo... jako na 3 když přetočíte auto při předjíždění...

je pravda že to cuká jen z kopce... jinak po rovině těch 187 tam jde protlačit...

ale to je jiná kapitola... chtěl jsem jenom říct že 205/45 R16 zvládá bez problémů a na jaře jdu nejmín do 17"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi fotil. Na 15" 195/50. Jenze pote, co jsem si seridil rucicky a tachometr, uz tehle rychlosti nedosahnu ;) Takze at se na me nikdo nezlobi, ale udavane rychlosti minus 20 a jsme na skutecne ;)-_-

ach jo!, fotku jsem tam dal jen proto, že mi příjde že je tam uplně stejná rychlost jako u lewise(bylo to focený ještě předtim, než sem do budíků vlezl-bylo to jak s fabriky)

hlavně se tu zase prosímvás pánové nezačněte dohadovat o realné rychlosti a rychlosti na tacháči!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :palec2:

je mi uplně jedno kolik HTP s jakejma gumama jede a kolik ukazuje tacháč(nepotřebuju si stim nějak zvedat sebevědomí nebo co), a myslim že už takovíhle debaty musej srát každýho :huh::(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem ten svůj přízpěvek nemínil nijak zle... nechtěl jsem rozbouřit debatu kolik to realně jede a jestli HTP jede... jen jsem chtěl konstatovat že to se 16" jede... na jaře řeknu jak to jede se 17"...

no ani bych to v takovéto rychlosti nefotil... ale na seat-klubu se rozbouřila debata jestli HTP dovede jet takovou rychlostí... i bat jen tachometrovou... a tvrdili mi že mi to v životě nemohlo ukazovat 190... že to takovouto rychlostí jede leda volným pádem ze skály... do toho tam přišli ostatní majitelé 1,2 12V a prohlásili že jim to jede 160 a že víc se bojí... a další dívka s 12V tvrdí že podle GPS 200!!! a na tacháči 220... no a nenechá si vysvětlit že při 190 je motor v omezovači... no nic no... jen tak na vysvětlenou proč jsem to fotil... prostě při nejbližší možné příležitosti... čili jízdě po dálnici jsem jim to vyfotil a potom zase zvolnil na svých obvyklích 140-150...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravicko, sice nemam HTP a ani jsem v nem nikdy nesedel, ale chtel bych rici, ze s fabkou (pouze combi) 1.4 (takter 3valec) TDI 59kW se da jet maximalne 195km/h pak uz zasahne omezovac. Nevim kolik je realna rychlost. Fabka 1.9TDI s chipem na cca 100kW udela 220 na tachometru a omezovac jeste nezasahne, vic jsem se bal a navic uz skoncil tachometr. V prvnim pripade na kolech 185/60 R14 a v druhym 195/50 R15.

-----------------------------------------

kdyz neni provoz, zkusit se ma vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kua!! jak já bych chtěl štelovák na hned bych ho napral až nazem!!!!!jinak jestli si ještě nechám tyhle kola tak až budu kupovat gumy, tak bych chtěl zkusit taky ty 215(páč ty 205ky co mám teď se mi zdaj moc uzký ;) ), a komu se to nelíbí, ať mi pr.el políbí :p  :p  :p

a nevim, proč si lidi memůžou už odpustit ty keci, beztak na tom vživotě nejeli ale sežrali všechnu moudrost!!

HTP je také Ho.no To Pojede!

Když to takhle snížíš, tak to abys s tím jezdil jen po letišti, jinak na našich cestách :disgust: rozpáráš převodovku :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kua!! jak já bych chtěl štelovák na hned bych ho napral až nazem!!!!!jinak jestli si ještě nechám tyhle kola tak až budu kupovat gumy, tak bych chtěl zkusit taky ty 215(páč ty 205ky co mám teď se mi zdaj moc uzký ;) ), a komu se to nelíbí, ať mi pr.el políbí :p  :p  :p

a nevim, proč si lidi memůžou už odpustit ty keci, beztak na tom vživotě nejeli ale sežrali všechnu moudrost!!

HTP je také Ho.no To Pojede!

Když to takhle snížíš, tak to abys s tím jezdil jen po letišti, jinak na našich cestách :disgust: rozpáráš převodovku :disgust:

ty mas na aute takovyhle snizeni? ze tohle meles?? ze tady neco povidas o rozparani prevodovky??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

soráč!!musim

stenly reagoval na dost starej příspěvek, štelovák už tam je a je napranej až dolu ;)-_- (to samí i ty 215 gumy-sice na 16 ráfku) , vodlítal sem na tom celou letošní sezonu(a že jezdim hoooodně!) a převodovku jsem nerozpáral!!!! lol:spam:fuck

a debilní příspěvky o HTP už mě asi ani nenaserou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je síce pekné, že sa tu všetci bavíte o 16" a 17" diskoch, ale pre maximálku je celkom dosť podsatné, akú širokú pneu tam dáte, nie na akom je disku.

Inak k tým rýchlostiam dodám len toľko, že mojej Fabii na brzde namerali 93 kW a maximum na tachometri na rovine bez pomoci vetra som dosiahol cca 208. Tak sa na mňa nehnevajte, ale neverím, že nejaké HTP s polovičným výkonom dokáže ísť rovnako rýchlo. Snáď keby malo turbo, tak áno!

Na zamyslenie: Vám to pripadá normálne, že HTP jazdí 190-200 a 2,0 MPI len o chlp rýchlejšie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...