Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

Debatu o oslnování bych tak nějak ukončil...

Zrovna fabie nesvítí taky ukázkově... když se lidí zeptáte jaký auto oslnuje řekne fabia...

nemůžu soudit jak to svítí... nikdy jsem proti sobě nejel... ale švara má taky xenony jako já a proti němu jsem jel... nejdříve vás z dálky osloví ostré světlo ale nijak vás neoslnuje a po přiblížení to už nevnímáte... do žárovky nevydržíte koukat ale do xenonu během 3-4sekun koukáte naprosto v pohodě... protijedoucí na mě blikaj pouze v zatáčce a to pravotočivé... tam světla svítí výš... zřejmě si myslí že jsem zapoměl dálkový... v jedné takové jsem potkal martinoslava... dále se to nelíbí lidem na dálnici které předjíždím... bude to ten samý problém... a když k tomu přidáte to že auto nepropruží a dost sleduje nerovnost vozovky což jde docela dobře vidět na paprsku toho xenonu... předjíždím auto a vidim že mu svítim na spz a najednou hrbolek a vylítne to až na střechu... špatně se to vysvětluje ale kdo viděl někdy moje auto jet tak ví o jakým houpání mluvím... no a když předjíždím někoho dýl tak se s tim nějak nesmíří a domnívá se že na něj neustále blikám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lewisi, ta zatacka byla minimalni a abych pravdu rekl, tak uz z velke dalky jsem si rikal, co to jede za blazna. To byl i ten duvod, proc jsem si te vsiml, az kdyz jsi me mijel. Proste jsem te nevidel - videl jsem jen svetla.

Na oslnovani halogenovych lamp u fabii se nevymlouvej - oslnovani od tebe a od obyc fabie je jako nebe a dudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělají se ofiko, ale nikdo to starší neprodává... xenony na ibě jsem viděl jednou... jinak to nemá nikdo takže nemožné sehnat starší a když bych to kupoval nový tak bych měl přestavbové sady xenonů i do dálkovejch a mlhovek... je tam cena jako kráva...

jinak spousta lidí aspon u seatu delá právě toto že kupuje přestavbovou sadu... jenže nikomu to nesvítí takhle jako mě... minule na takovej menší srazík přilítl maník s novým leonem a taky s xenonama a ted jak to svítí a tak jsem mu rozsvítil svoje a řikal že ty co mám já všude schání že to jsou speciální do dálkovejch... takže údajně svítí ještě víc než normální... <_<<_<<_<

Martine spicha dáme... myslim že tento víkend budu zase v Ústí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajajaj :( To je pruser... :( Stale ale neverim, ze to sviti lepe nez kdejaky origo xenon. Vzdyt je uplne jinde ohnisko - tzn., ze svetlo jde vsudemozne do paraboly, ale ne tam kam ma jit... Proto to svetlo v parabolach oslnuje...

Jasan - kdyz budes v UL, tak cislo na me mas. Zavolej a dame spicha...

jasný... číslo mám a doufám že i čas bude... sejdeme a vyzkoušíme a uvidíme... ale už jsem to zkoušel se seriovou alhambrou s xenonama... nevěřil kukadlům... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se ještě vrátim ke kolům lol

2 Lewis: já sem pro Momo Corse

Taky se mi líbí... já ted chodím na weby s kolama obden abych věděl jak se pohybují ceny a tak a nějak si nemůžu vybrat... bojim se starého pořekadla o tom vybírání až přebrání.... abych potom něco nezlískl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, dam sem odpoledne fotky. Oba mame svetla serizena podle toho pristroje v servisu, ale jsem z toho volaky zmeteny, protoze v tom pripade musej mit v kazdym servisu ten pristroj nejakej jinej. Lewisovi to sviti hodne daleko pred auto, me v podstate soubezne s kapotou na zem - pro predstavu - svitej proste pred auto sikmo dolu. Troufam si tvrdit, ze chyba je na lewisove strane, protoze az uvidite fotky, tak zjistite, ze takhle to opravdu svitit nemuze :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si hlavně myslím - můj dojem - že pro správné seřízení světel (sklonu i stranově) musí být taky adekvátně postavené auto proti tomu přístroji, nějak nemůžu uvěřit tomu, ža najedu autem, někde zastavím, přisunou přístroj a už se seřizuje, nikdo neměří jak jsem daleko od přístroje, případně nestojím-li šikmo a kde je osa auta, třeba jsem jen nevzdělanej, optika je mimo mě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prístroj ako taký meria uhol hornej hrany svetelných lúčov. A ten je konštantný a je jedno, či to meriaš tesne pri svetle, alebo o kus ďalej. Zaťaženie auta je už zaujímavejší faktor, myslím, že predpokladom je prázdne auto a regulátor sklonu svetiel je na nule. A odklon auta od pozdĺžnej osi sa dodržiava len približne. Veď auto obvykle vchádza do haly po nejakej dráhe a technik hneď vidí, či auto stojí rovno alebo krivo. A prístroj má v drážkach (koľajniciach) v podlahe, tak s ním nepohne.

Zatiaľ mám také skúsenosti, že ak idem v meste za nejakým bežným autom (napr. Fabia), tak sú svetlá z fabriky (rôzne značky áut) nastavené približne tak, že na nerovnostiach mu sem tam prebliknem do bočných zrkadiel až do horného. Ale toto je podľa mňa moc. Ale je to tak. Obvykle mi večer protivozy občas blikajú. A keď to ručne o chlp znížim na každom svetle, tak sa dosvit na ceste nepatrne skráti, ale už mi nikto nebliká. Tak to skúste porovnať mojou metódou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po seřízení na mě protijedoucí řidiči téměř neblikají... jen sem tam občas... problém nastal (ale on byl i před tím...) s řidiči jedoucích přede mnou... mám to dost tvrdý a jde vidět jak to hopsá že světeknej paprsek lítá až do horního zrcátka... jsou z toho mírně nervozní...

Martinoslav: Kdy jsi byl na seřízení??? Ona se totiž údajně měnila norma na délku svitu... dříve byla kratší... tam může být zakopaný pes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, lebo veľa nových áut teraz svieti citeľne ďalej než kedysi. Takže na tej norme zrejme niečo bude.

Ja to vidím tak, že jediné riešenie je kúpiť si nejakého temer mastodonta. Taký výkonný ale dostatočne ťažký offroad s výborným podvozkom, kde vodič sedí vysoko aby ho ostatní neoslňovali a s poriadnymi xenónmi. Mne ako ideálne vychádza nové X5. Už len zohnať dostatočne veľké prasiatko :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cawtw chalani... v prvom rade sa chcem ospravedlnit za ten debilni prispevok ktory tu je uvedeny a o HTP .. neviem akosa tu dostal ale dufam ze to nikoho nejak neurazilo...... sam mam HTP 47kw ....a ide to lepsie ako 1,4 mozem potvrdit... chcel by som teraz kupit nove kolesa 16" mam tam 14" 165/70... prikladam aj obrazok ci budu pasovat ;)

post-7-1165450000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi, nebude vadit kdyz se vratim zpet k tematu :D na jare planuju koupit novy litacky a to 15ky, uz jsem se po procteni tohohle tematu rozhodl, ze tam dam 195/50 a ne 185 jak jsem chtel puvodne... Ale chtel bych se zeptat, jak je to s sirkou rafku-v technicaku je napsano 6, ale tady jsem cetl ze davate 6,5 i 7. Znamena to snad ze na 6-ti palcich bude ta 195 tak trosku narvana??? Jo a jeste ET, myslim ze tam maj v technicaku 43, musi se to dodrzovat? Kontrolujou to policajti? A kolik myslite ze je takovy rozumny rozmezi tyhle hodnoty na tuto sirku rafku (6,6.5,7?) Dekuji za pripadne rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...