Přejít na obsah

Co utáhne HTPčko - rozměr pneu


Milos

Doporučené příspěvky

no uvidíme, každopadně to dřív potká kámoše co jezdí na 8x17 než u mě na patnáckách :D

každopádně jestli odejdou dřív, tak to bude zanedbatelnej rozdíl v km. Vždyť plno fábek má sériově v techničáku šestnácky 205/45, takže si myslím, že 17tky a 205/40 to určitě nezhuntujou dřív

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zkoušel jste někdo jaký je u HTP rozdíl ve spořebě s pneu 165 a s pneu 195?

JJ zkoušel tak cca +-0,3l/100km, u 165 je auto minimálně, ale opravdu velmi minimálně znatelně živější, ale zase to v zatáčkách skáček jako koza. 195tky je sice vyšší spotřeba možná i malilinko pomalejší akcelerace, ale nesrovnatelně to drží na silnici a při průjezdu zatáčkou, přijde mi že je to auto zase líp ovladatelnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, co mohou tvrdit ostatní, ale podle mě je na fabii ideální rozměr 185/55 R15, na 185 je pružnost auta stejná a spotřeba krásná. 205/45 R16 mi přijdou zbytečně moc velký, ale vzhledově jsou někde jinde. Spotřeba se odvíjí spíš od stylu jízdy než od šířky gumy. Ma R16 mam skoro stejnou jako na 165 R14. Rozdíl je v dynamice auta, ale né zas takový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, co mohou tvrdit ostatní, ale podle mě je na fabii ideální rozměr 185/55 R15, na 185 je pružnost auta stejná a spotřeba krásná. 205/45 R16 mi přijdou zbytečně moc velký, ale vzhledově jsou někde jinde. Spotřeba se odvíjí spíš od stylu jízdy než od šířky gumy. Ma R16 mam skoro stejnou jako na 165 R14. Rozdíl je v dynamice auta, ale né zas takový

Taky jsem uvažoval, že bych příští rok koupil 185/55 R15, ale je to atypický rozměr pneu, tzn. že bude asi o něco dražší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem uvažoval, že bych příští rok koupil 185/55 R15, ale je to atypický rozměr pneu, tzn. že bude asi o něco dražší?

To teda...bude dražší...vykašlal bych se na to..třeba když to porovnám na Barumce tak na jedné gumě je rozměr 185/55 R 15 oproti 195/50 R15 o 400kč dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

kamarat mi ponukol 15" disky ATS http://img378.imageshack.us/my.php?image=snmka016ll2.jpg aj obute, vpredu 195/45 a vzadu 205/50, mam fabiu 1.4 44kw ale trochu sa toho bojim. hlavne sa bojim ze auto strati dynamiku, je to kusok rozdiel oproti terajsim 13" s gumou 155/70. ist do toho ci neist? :aggressive:

edit:co sa tyka bezpecnosti tak volba je jednoznacna, to mi je jasne ;)

Editováno: , autor: skodabarat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarat mi ponukol 15" disky ATS http://img378.imageshack.us/my.php?image=snmka016ll2.jpg aj obute, vpredu 195/45 a vzadu 205/50, mam fabiu 1.4 44kw ale trochu sa toho bojim. hlavne sa bojim ze auto strati dynamiku, je to kusok rozdiel oproti terajsim 13" s gumou 155/70. ist do toho ci neist? :aggressive:

edit:co sa tyka bezpecnosti tak volba je jednoznacna, to mi je jasne ;)

Hm, disky sú to celkom pekné, trošku starší dizajn ale majú len 4 diery a fabia má 5 dier. A pneu ani jeden rozmer nie je na fabiu schválený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, disky sú to celkom pekné, trošku starší dizajn ale majú len 4 diery a fabia má 5 dier. A pneu ani jeden rozmer nie je na fabiu schválený.

viděl jsem tyhle ats i v 5x100 tak třeba je to jen ilustrační foto, jinak by to byl docela blbej kup :p

gumy dát 195/50 a je po ptákách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...