Přejít na obsah

aké max. repro "W" na rádio 4x50W


Doporučené příspěvky

ĎIKY ! za radu.

jj, ty to klidně utáhne, Jinak koukám, že už řešíš výměnu repro v jiném vlákně, tak si mohl hodit tenhle dotaz klidně tam. A říkám, maximální výkon repráků neřeš, můžeš tam klidně dát 200W RMS, ale je to zbytečné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ahoj, aké max. repro ,hudobný výkon a RMS výkon reproduktoru použiť na rádio 4x50W , 4x50W je asi hudobný výkon rádia, predpokladam,....... aby to rádio utiahlo a aby aj pri tichom počúvaní to bolo dobré Ďiky.

Moc ti tady nikdo neporadil, tak to zkusim ja :-)

Vykon 4x50W u autoradia je maximalni, nikoliv hudebni. Navic tam funguje trosku jiny pomer hudebniho (RMS) a maximalniho (MAX) vykonu. Autoradio o MAX vykonu 4x50W ma cca 4x12 az 4x15W RMS, vice urcite ne.

Nemusis tedy vubec resit minimalni vykon reproduktoru, protoze koupit dnes nove reproduktory s RMS vykonem mensim nez 15W se Ti nepodari - takove minimum byva kolem 40-50W RMS.

Pokud vybiras reproduktory pouze na autoradio, spise nez vykon bych resil citlivost. Je dobre, aby mely aspon 90dB - pak je autoradio umi spravne vybudit. Das-li vykonnejsi reproduktory s vysokou citlivosti, neni to problem, jenom se Ti budou dele rozehravat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych se zeptat jestli radio Alpine CDE-101R + repro Alpine SXE-1750S (vymena misto orig. repro ve prednich dverich :) ) bude dobra volba pokud se chcu blizit castce 5000 Kč a zaroven alespon castecne jednoduchou montaz ? (sem tak trochu amater ;) ... kazdej jednou zacinal :smich: )

Pokud ne co by jste na ni zmenili ?

Radio

Repro

Děkuji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc ti tady nikdo neporadil, tak to zkusim ja :-)

Vykon 4x50W u autoradia je maximalni, nikoliv hudebni. Navic tam funguje trosku jiny pomer hudebniho (RMS) a maximalniho (MAX) vykonu. Autoradio o MAX vykonu 4x50W ma cca 4x12 az 4x15W RMS, vice urcite ne.

Nemusis tedy vubec resit minimalni vykon reproduktoru, protoze koupit dnes nove reproduktory s RMS vykonem mensim nez 15W se Ti nepodari - takove minimum byva kolem 40-50W RMS.

Pokud vybiras reproduktory pouze na autoradio, spise nez vykon bych resil citlivost. Je dobre, aby mely aspon 90dB - pak je autoradio umi spravne vybudit. Das-li vykonnejsi reproduktory s vysokou citlivosti, neni to problem, jenom se Ti budou dele rozehravat.

Ďiky za radu, a prosím Ťa nemáš nejaký osvedčený typ reprákov, ktoré vojdu do Fábie do dverí a hrajú dobre ?

Alebo sa mám zamerať hlavne na tú citlivosť ! Nie je dvoležitý aj frekvenčný rozsah ?

Čo by si povedal napr. na tieto repráky. Ďiky. Som amater a každá rada je pre mňa cenná.

http://www.pioneer.sk/sk/nav/produkty/zaba...duktory/ts-1785

Editováno: , autor: pajatko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...