Přejít na obsah

ako namontovat predne a zadne deflektory (ofuky) na O1?


pmajco

Doporučené příspěvky

edit: Sakra, omylom som tuto otazku zaradil do Fabia a neviem to presunut do Octavia 1!!!

Kupil som predne a zadne deflektory na Octavia1 sedan (nie original skoda) - mam ich este zabalene.

Navod je k tomu len taky obrazkovy - 3 takmer necitatelne velmi zjednodusene obrazky priamo vytlacene na tej folii, v ktorej su zabalene - zhruba som ho pochopil, ale su tam pribalene aj nejake pruzne pliesky.

Ako sa tie deflektory montuju (nech ich pri montazi neznicim)?

Stiahnem okno (mam elektricke), nejako vlozim do okna ten deflektor (s ohybanim snad teraz nebude problem ako v zime) a co potom s tymi plieskami?

Hladal som aj googlom nejaky popis, navod na tu montaz - ale asi neviem hladat!

Mate nejaky navod alebo popis, ako tie deflektory namontovat na okna?

A este jedna vec - ked na auto nahodim tie 4 deflektory, odstavim auto vecer na parkovisko a niekomu sa zapacia - si tie deflektory jednoducho z auta vyberie, alebo sa daju vybrat iba pri otvorenom okne?

Ako ich v okne zaistit voci zlodejom/jednoduchej demontazi?

snad nebude problem s elektr.oknami - nejake negativne skusenosti?

PS: ked pocas jazdy otvorim zadne okno/alebo obe zadne, tak pri rychlosti nad 70-80km/h ten vzduch robi taky narazovy dunivy zvuk (aj so zadnym platom, aj bez), najviac sa ten zvuk prejavuje, ked su zadne okna uplne otvorene, uplne prestane, az ked su tie okna skoro uplne zavrete...

:feve:

naivne som si pri objednavani myslel, ze tie deflektory tomu pomozu (tomu dunivemu razovemu hluku a sdamozrejme prievanu, ked nemam klimu), ale ked na ne teraz pozeram, tak by museli byt aspor 2xsirsie a viac ohnute do stran.

Vase skusenosti?

vdaka za info.

Editováno: , autor: pmajco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu som nasiel video na polskej stranke - postup, ako namontovat tie deflektory.

http://www.heko.pl/swf/instruktaz/film_montaz.htm

Ale co s tymi plieskami, co som mal k nim pribalene? v tom videu o nich ani zmienka...

nikto ste nemali k tym deflektorom tie pruzne zaistovacie pliesky? Ako ich tam nahodit?

Editováno: , autor: pmajco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ziadne zaistovacie pliesky ti nepomozu.

deflektory si zoberie ten kto pojde prvy okolo auta.

preto su tak malo pouzivane na auach co parkiju vonku.

hluk sa samozrejme zvysi lebo mas vacsi odpor vzduchu.

deflektory su podla mna na to, aby ked prsi a mas v aute vlhkost tak si trosku stiahnes akno, vyvetras a neprsi ti do auta, alebo mozes v aute fajcit aj v dazdi ak fajcis a fajcis v aute.

a este samozrejme budes mat strasne po okrajoch dooskierane skla, lebo tam je na to sklo vacsi tlak a preto sa oskrie. ked parkujes vonku tak je to zbytocna investicia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj Cartmanko,

vdaka za cenne info - parkujem vonku, tak som zvedavy, kolko mi tam vydrzia.

Namontoval som len predne, lebo mi omylom poslali zadne na Kombi a nedaju sa tam vlozit!

Elektricke okna funguju, tie pliesky sa vkladaju do tej drazku, kde vchadza sklo - medzi sklo a deflektor.

Akurat mi zabudli pribalit tie pliesky aj pre druhu stranu.

Mam defl. zn. HEKO.

S tym oskretym sklom to vyzera realne - skusal som behat oknom hore-dolu - sucha sa to.

Dizajnovo je to OK, s prievanom a hlukom som cakal viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...