Přejít na obsah

Rady, tipy postřehy-dovča v Talošce


SeatJim

Doporučené příspěvky

Jedem letos Talošku, trošku akční dovolenou-nemáme rádi válení u moře

tzn pláne asi takhle:

vyjiždíme od HK ve středu 23.6

st /čt salzburq pá ráno odjezd

pá-ne lago di garde po ráno odjezd

po-st moře někdě kolem Ravenny, Rimini

čt benátky+nocleh v okolí

pá cesta z5+rakousko pitstop

nocování asi kempy

TZN uvitám nápady na výlety,místa v okolí výše zmíněných, tipy na ubytování a jiné pozoruhodnosti

šak to znáte ;)

díky všem

Editováno: , autor: SeatJim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v Benatkach parkoval v parkovacim dome za prijezdovym mostem. Stalo to asi 20E, ale auto normalne zamcene. Od garazi cesta lodi az na konec Benatek - pekna vyhlidka, a cesta k autu pesky. Byl jsem tam lonske leto. Ke koupani bych se pokusil najit neco jineho nez co zminujes. Chteli jsme se tam jen vykoupat pri ceste, ale prijde mi to silene (komercni, mraky lidi, spina). Okoli Gardy krasne, stoji to zustat na vic dni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dodám, že karty se jmenují Gardaland Express a pak se stačí obalit hroší kůží, protože když přijdeš k atrakci "východem" a tam tě hned obsluha běží přednostně pustit, tak taloši ve frontě na atrakci po hodině stání docela nezvládají a bučí, to jsme se na ně jako "socky" z východu vždy jen usmáli a vesele si užívali atrakcí, cena příplatku myslím kolem 8Eur a nelitoval bych ani 10-15 Eur. Stihli jsme v pohodě všechny atrakce na který jsme s prckama mohli, nemají tam omezení věkem, ale výškou: do 100cm vstup do areálu zdarma, pak atrakce něco nad 100cm, něco nad 130cm u těch 130 se ukecat nedaj, takže za rok - dva opakuji ať zvládneme opravdu vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v Benatkach parkoval v parkovacim dome za prijezdovym mostem. Stalo to asi 20E, ale auto normalne zamcene. Od garazi cesta lodi az na konec Benatek - pekna vyhlidka, a cesta k autu pesky. Byl jsem tam lonske leto. Ke koupani bych se pokusil najit neco jineho nez co zminujes. Chteli jsme se tam jen vykoupat pri ceste, ale prijde mi to silene (komercni, mraky lidi, spina). Okoli Gardy krasne, stoji to zustat na vic dni.

Jak je to dlouho a kde za mostem? Vpravo, nebo vlevo - já byl vpravo?

Já tam byl loni a mám to potvrzeno i od dalších známých že je to normální.

TomasB: nemáš namysli La Spezii a Monterosso al Mare - tedy západ Italie

Editováno: , autor: indet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi ano, teda La Spezia určitě, ale to druhé mi nic neříká

Tu La Spezii mi doporučil švýcarsko/italský partner, když jsem se ptal, kam by mi doporučil odskočit k moři od nich z firmy, která leží ve Fiourenzola d Arda(někde napůl mezi Parmou a Piacenzou). Někde jsem dával fotky určitě.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB: La Spezii a Monterosso al Mare leží kousek od sebe s tím že Monterosso al Mare je klidné městečko chráněné UNESCem, kde se nesmí autem (parkuješ ho na přejezdových cestách nad městem)

Kais: kdy loni? Já tam byl loni v září a vztekal jsem se, protože ty klíče chtěli všude. Jedině že by se jim Sněhule líbila tak že si ji chtěli přivlastnit.

Né vedle mě stál Tuareg a kliče uvnitř u řadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB: La Spezii a Monterosso al Mare leží kousek od sebe s tím že Monterosso al Mare je klidné městečko chráněné UNESCem, kde se nesmí autem (parkuješ ho na přejezdových cestách nad městem)

Kais: kdy loni? Já tam byl loni v září a vztekal jsem se, protože ty klíče chtěli všude. Jedině že by se jim Sněhule líbila tak že si ji chtěli přivlastnit.

Né vedle mě stál Tuareg a kliče uvnitř u řadičky.

tak to montesoro jsem přehlíd

tady něco z la spezia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benátky parkování...:jak přejedeš most tak po pravé straně jsou myslím dva parkovací několika patrový domy..vidíš je už z dálky...jak píše Kais za 20eur...auto zavřené klíčky u sebe..pak si stačí koupit na jejich mhd čluny jízdenku nejlépe celodení..myslím že za 10eur a jezdit všude mhd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

tak nakonec se konal jen salzburg,limune sul garda a kousek od ravenny, časem dodám foto

taloši jsou maka největší ty jejich siesty mě fakt točili a nevím proč neuměj cizí řeči, dole byl celkem problém se domluvit ještě že špánina je románský jazyk, tak jsme to dycky dali dokupy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...