Přejít na obsah

orig. sportovní podvozek


Luke288

Doporučené příspěvky

tak ja uz jsem to prubíroval celou minulou sezonu, ted sem zvedavej, jaky to bude s tim podvozkem

Jenže já mám i podvozek i 18" :p

nejsem blázen, ted je na teplomeru 3.5°C, jinak ten podvozek co mas ty je trosku jinej nez ten muj, par lidi mi uz reklo, ze je tvrdsi nez RS a je pravda, ze z RS podvozku kdyz jsem s tim jel jsem nemel tak tvrdej pocit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji poradit chci snížit OII půjdou mi snížený pružiny ze sport podvozku na ty původní origo tlumiče??? :unsure:

asi jo, ale podle me je to nesmysl. tlumice s perama jsou navrhovany k sobě a dávat jenom péra, to šlo na favority a feldy, kde ty seriovy podvozky nestaly za nic, u OII bych to nedelal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke - pod pojmom športový podvozok som myslel ten, ktorý bol priamo z výroby a boli s ním zviazané 17" Pegasusy (teraz sa už dajú púpiť aj samostane). Ty máš tú tretiu alternatívu, športový podvozok z príslušenstva, že?

Inak ten RS podvozok je menej uskákaný a komfortnejší zrejme preto, lebo OII RS má užitočnú hmotnosť nižšiu, než bežné Octavie. Takže zníženie nemuselo byť doprevádzané tak výrazným pritvrdením perovania. Predsa len postaviť športový podvozok na auto s užitočnou hmotnosťou okolo 600 kg je už dosť o kompromisoch.

Alexas - ono každý podvozok má individuálne navrhnuté perá (sú to skupiny pier označené farebnými prúžkami), takže sa zohľadňuje váha motora a výbavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke - pod pojmom športový podvozok som myslel ten, ktorý bol priamo z výroby a boli s ním zviazané 17" Pegasusy (teraz sa už dajú púpiť aj samostane). Ty máš tú tretiu alternatívu, športový podvozok z príslušenstva, že?

jj, přesně tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

V konfigurátoru se píše:

"Sportovní úprava podvozku obsahuje odlišné tlumiče, pérování a stabilizátor. Vše je navíc vyladěno podle zvolené motorizace a hmotnosti vozu."

Takže podle mě to nebudou jenom kratší pružiny, ale komplet. A stejně tak bych řekl, že tenhle podvozek je stejnej s tím, co se nabízí jako příslušenství. Proč by nabízeli 2 odlišný sportovní podvozky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám před FL tak to ti asi nepomůžu :(

Nicméně ani já z vlastní zkušenosti ti tento podvozek nedoporučím. Je velice tvrdý a jízda s ním ztrácí veškerý komfort. Já si zasportuji v zatáčkách jen za dobrého počasí tak 3x do měsíce a ano, auto v zatáčkách špičkově sedí,ale z toho těch zbylých 30tis km ročně toho podvozku celkem lituji, zejména v Brně a po dálnicích. Napřed si to u někoho vyzkoušej ať poznáš jak tvrdé to je. (Navíc ty 17" paegasy co mám s 45mm profilem jsou po dálnici svezení jak v dřevěném kočáře)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...