Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Přesně ták,Reesha.To je jeden z nejlepších ladičů u nás :)

Já vím,že jsem ho překročil i s 311nm.Po změření na brzdě před čipem jsem měl výkon 86,5kw /285 Nm,takže ten nárust není tak razantní a pokud člověk nejezdí pořád plnej tak by to mělo snést hodně tísíc ;) Každopádně stát se může cokoliv.

nechci rejpat zrovna na Vánoce, ale podle čeho usuzuješ, že je jeden z nejlepších ladičů ? A to by mně opravdu zajímalo, jak se to pozná, protože jsem tu už párkrát něco takovýho četl. Já např. některý auta, který "dělal" potkávám. Možná si to ti majitelé tak přáli kvůli extrémnímu výkonu, ale ty auta mají jeden společnej znak : není za nima vidět. Ale jinak ho ani nezatracuju, ani nemístně nepreferuju. Ostatně, nepreferuju radši nikoho, protože v tomhle rangu je to obzvlášť choulostivá záležitost. Většinou pak stačí, když něco na autě odejde a hned se dává vina tomu, kdo se v tom hrabal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jenom to,že sám umí upravit mapy v řídící jednotce.Většina firem ti tam napere za 20 minut ten "zaručeně nejlepší soft" a můžeš upalovat.On si s tím dá klidně několikahodinovou práci a pokud se ti to nezdá,tak to poupraví abys odjel spokojen.A fakt,že si u něj nechávají závodníci ladit káry taky něco znamená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle motor jsem nechal dělat u Motordesign a už jsem to psal. Nicméně moje dojmy jsou samozřejmě pouze subjektivní, takže tuhle firmu, tak jako i žádnou jinou nehodlám nějak vychvalovat nebo preferovat.

Pořád mě ale zajímá jiná věc, a to bez ohledu na to, jestli se v tom hrabe Ríša nebo třeba Míša. A sice, jak se pozná, že je SW v ř.j. nastaven optimálně a nemá tudíž zásadní vliv na snížení životnosti nebo přímý ohrožení motoru nebo jeho částí, pokud je úpravce ochoten s tím operativně hýbat, dle subjektivních dojmů a přání zákazníka ? Osobně řídící SW motorů TDI chápu jako velice složitou záležitost, kde je řada vzájemně se ovlivnujích faktorů. A postavit takovej SW nebude určitě jen práce u computeru, ale taky následná řada laboratorních testů a provozních zkoušek etc. etc.. Taky pokud se v některý známý firmě, která se úpravama ř.j. zabývá zeptáš, proč je to tak drahý, řeknou ti (a zní to celkem logicky), že platíš především ten originál a jeho know how. Proto se taky ceny různých úpravců významně liší. Někteří prodávají originální, sice drahej, ale do jistý míry bezpečnej SW se zárukou, jiní zase SW staženej bůhví jak a kde, za podezřele nízký peníze. A pokud se najde někdo, o němž se tvrdí, že ty mapy upravuje resp. vytváří sám, tak je třeba doopravdy velkej machr. A já se znovu ptám, jak se to pozná. Ujištění, že vše udělá podle přání zákazníka mně bohužel v tomhle případě uspokojením nenaplnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mě aspon tvrdili, že poskytujou záruku na motor a předkládali nějakej certifikát k tomu SW, kopii bych měl někde mít. A Janda (Cimbu) záruku údajně poskytuje taky, aspon mi to říkal, když jsme se spolu bavili. Ale osobně jsem k těmhle prohlášením taky trochu vlažnej. Na Smíchově u Porsche mi ale před časem taky nabízeli, že po načipování ponesou dál záruku na motor. U nich to ale opravdu stálo cca 30 t., jak říkáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem se tak o to kdysi zajimal, tak veskera zaruka, kterou chiptuneri poskytujou se vztahuje pouze na řídící jednotku. na motor ne. ale nevim, treba se za ten rok neco zmenilo, hlavne ceny by byly uplne jinde, protoze nejak by se sychrovat museli, kdyby se nekomu vazne neco podelalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i kdyby na krásno někdo po čipu poskytoval záruku na motor,tak je to na nic.Protože jak by se dokazovalo,že něco odešlo vlivem úpravy a ne skrytou závadou od výroby? Stejně by majitel nakonec odešel se sklopenou hlavou. A chtěl bych vidět toho blázna,který by dal záruku na motor který má najeto třeba 60 000km,kde už může cokoliv načnutý (např.třeba proto,že to majitel honí za studena).

"A pokud vám po Chiptunningu něco stane s vaším motrem,naše firma to uhradí,nebo opraví na svoje náklady a to v plné výši." :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak určitě nikdo nebude držet záruku třeba za spojku. Za co by ale měl je, že motor nedopadne tak, jako na fotkách na webu Cimbu. Kdo to neviděl, tak jsou tam moc pěkný vypálený díry v pístech. Je to jednoznačně výsledek diletantskýho zásahu do režimu motoru. A z toho mám největší strach, pokud dávám někomu ř.j. do ruky. A bojím se toho, že když se hejbe s parametrama nahoru dolu, podle toho, jak se to někomu zdá subjektivně dobrý nebo naopak špatný, tak ten výsledek musí logicky bejt taky tak trochu na náhodu. Neříkám, že přímo blbě, ale opravdu je to pak ten optimální stav ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ale chipovali auto priamo autorizovanom service Skoda www.Qalt.sk , a tam trvaju na tom ze Skodovky po chipnuti ich partnetom www.chiptuning.sk nemavaju problemy a zaruka na vozidlo je dalej platna...

tak pak by stalo za to se jich zeptat, na co vsechno z toho motoru tu zaruku daj. protoze jak rika jirka, pochybuju, ze na treba na tu spojku...

a taky na kolik to zvedli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predpokladam ze to mas pisemne. nicmene tomuhle neverim, uz jsem mnohokrat cetl o poskytovanych zarukach a vzdycky se tam nekde dole malym pismem psalo, ze zaruka se vztahuje pouze na svaba. pokud mas 110kW, budes mit i neco okolo 340-350Nm, coz je prekrocenej limit spojky o docela dost(zalezi z jaky mas asi serie, ja mel tu prvni a ta moc nevydrzela), takze uverim, az se ti neco posere(nedejboze) a oni to na zaruku uznaj.

poznamka pod carou: chip mi nabizel i dealer, co jsem u nej kupoval, cena neco pres 20K Kč, prvni co me zajimalo byla zaruka, taky rikal, ze vsechno zustavava. az potom mezi ctyrma ocima mi rek, ze ve chvili, kdy cokoliv odejde a auto by se stalo nepojizdnym, tak jediny, koho muzu zavolat jsou oni, nikdo jinej. prijede jejich odtah, auto se doveze na servis, "odchipuje" se a az pak se řeší opravy. no, ale je pak blby, kdyz jde auto do Boleslavi na expertyzu.

takze asi takhle ta zaruka bude fungovat i u tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam vela neprijemnych prihod, tie sice do chiptuningu napatria, ale vzdy ked pride na zavaznejsiu poruchu skodovky a pridem reklamovat chybu do ineho servisu Skoda v KE tak ich prva otazka je kde ste kupily auto [ako keby to nebolo jedno ak je auto v zaruke], ked im samozrejme oznamim meno predajcu tak znich vide zes i mam ist reklamovat auto tam.... !neznasam tento pristup!

Editováno: , autor: Tissot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...