Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Zdravím,

ačkoliv mám Octavie už od roku 1997, náhodou jsem dnes zavítal na tyto stránky. Momentálně řeším jednu věc. Až budeme od července svítit, nechce se mi zapínat všechna světla, včetně kontrolek atd. Uvažuji o montáži světel pro denní svícení, dolu do nárazníku, tam kde u jiných aut bývají mlhovky. Zatím jsem ale nenarazil na nějaká homologovaná světla. Mimo těch od Helly, ale skoro 2000,- za ně, to je trochu moc. Nemáte už někdo nějaké řešení? Momentálně mám Octavii z roku 2003, tedy již nový nárazník. Uvažuji ta světla nějak zakomponovat do těch černých mřížek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v cem je lepsi svitit temahle pridavnyma svetlama nez normalnima?

. mensi spotreba (35W)

. mensi opotrebeni zarovek/xenonu v hlavnich svetlometech

. neni nutne svitit obrysovymi vzadu (tedy jeste jednou oba predchozi body)

Vyplati se to ? Buh vi, pocitat se mi to nechce a nejspis zvitezi lenost a vykaslu se na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to je dany cim? jinyma zarovkama? pak by bylo dobry s nima svitit i v noci ne? jinak mi to prijde jako veseni zbytecnosti na auto. btw jak je reseny zapinani tehle dennich lamp?

To,že svítí výrazně je dáno konstrukcí paraboly.V noci by to asi nešlo,protože na osvit je malý.Jsou zkonstruována tak,aby byla ve dne vidět.Je to výstražné světlo,nikoli světlomet. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápeš to správně.

S tou spotřebou - jde o to, že v globálním měřítkuy kdy musí svítit všichni je přeci jen trochu znát, když každý vydává energii na 35W a nebo 110W....

Pro jednotlivce jako takového je to zanedbatelný rozdíl.

A pak taky máš jistotu, že světla nikdy nezapomeneš zapnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou spotřebou - jde o to, že v globálním měřítkuy kdy musí svítit všichni je přeci jen trochu znát, když každý vydává energii na 35W a nebo 110W...

Pridej - 2x60W za predni tlumene + 2x5W za predni obrysove + 2x10W (?) za zadni obrysove ...

Zadní obrysové mají u faceliftu 4W, jinak máš pravdu. Má tam být 140W, aby to bylo přesnější....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by se ty denní světla líbily, i ty 2 tisíce bych za ně dal, ale je problém, kam s nima u fábie. Dole v nárazníku mám mlhovky, tak jedině místo nich, ale to je zase škoda. Zase si ale říkám, že mlhovky se používají párkrát do roka, ale tohle bych používal denně, tak nevím.

Mikl: Dělal sis to sám, nebo sis to nechával dělat a kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...