Přejít na obsah

Výměna převodovky TDI ???


Kulda

Doporučené příspěvky

Mám problém s převodovkou. Občas vypadne pátá rychlost při jízdě bez plynu (z kopečka, dojíždění). Známý mi řekl, že to může být pravděpodobně synchronní kroužek což by znamenalo rozebrání převodovky. V servisu kam jezdím praidelně mi poradil, že je lepší koupit ojetou převodovku a jen to přehodit.

Mám modelový rok 2001, podle cebie rok výroby 2000 najeto 146000. Prosím poraďte jak toto vyřešit, popřípadě se podělte se zkušenostmi Díky

ještě dodávám, že se jedná o převodovku EGR

Editováno: , autor: Kulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOM84: Skontroluj ci mas dost oleja v prevodovke po vymene. Synchronu je jedno ci ma olej teply alebo studeny. Musi fungovat spravne.Synchron bud je DOBRY alebo ZLY. :)

Oleje je dost,po vytočení zátky pomale odkapává.Nalil jsem tam 1.5L!Zkusím ty táhla,ale to neumím.Budu s tím muset někam zajed!!Nebo najdu tady někde návod??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje je dost,po vytočení zátky pomale odkapává.Nalil jsem tam 1.5L!Zkusím ty táhla,ale to neumím.Budu s tím muset někam zajed!!Nebo najdu tady někde návod??

Stiahni si DP. Mas tam aj navod na nastavenie tiahla pre presne radenie prevodovych stupnou.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOM84: Skontroluj ci mas dost oleja v prevodovke po vymene. Synchronu je jedno ci ma olej teply alebo studeny. Musi fungovat spravne.Synchron bud je DOBRY alebo ZLY. :)

teplota a tim pádem hustota ojeje má na řazení vliv proč by se jinak často řešil problem s řazením u nejmenovaných značek aut výměnou oleje do manuálu za olej do automatu B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Notobi ma pravdu teplota oleje ma pomerne velky vliv na razeni. Ja mel mrcedesa W123 a mel sem manualni prevodovku a kdyz sem tam nalil olej do manualu tak to neradilo musel sem tam dat do automatu :palec2:

Tak sem seridil tahla a pecka uz mi tam jde jednicka:))) ale chce to vymenit cely bohuzel uz to ma hodne nalitano.

:palec2::smich: Tak potom v zime ked je -10 vonku tak ani nezaradis prevodovy stupen. Ved aj ten olej v prevodovke ma -8stupnou. Alebo zohrievate ten olej v prevodovke. :);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapče my se tu snažíme poradit že se určitý problemy s převodovkou daj řešit jen výměnou oleje za řídší z automatu a neni to poprvně co to takhle řeší nějaká značka auta a rozhodně je lepší zkusit vyměnit 2l oleje než se srát do převodovky lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, tak jak reaguješ je absurdní stupidita. Ano, v minusových teplotách je řazení převodových stupňů obtížnější. Po zahřátí na provozní teplotu vše OK. Tuto problematiku zná každý průměrný strojař. Převodové skříně umístěné v zímních měsících mimo vyhřívané haly mají jiný "řídký" olej, ale o tom tady raději nebudu rozvádět polemiku.

Jde špatně řadit?? Dej řídký olej a pak případně dál reaguj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...