Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

jj,to jsem zkoušel taky,

No ked tie ledky svietia bez deklu rovnako, tak to vidim tak, že tie tlačitka na otvaranie okien mozno uz niekto prehadzoval (myslim predchadzajuci majitel...) a trebars to čo ti svieti viac do biela je z inej serie, z ineho panelu a moze tam v tom tlačitku byt použity iny biely plast (to okno) pri vyrobe a ma inu konzistenciu. Potom to moze davat iny odtien svetla. Ked to mas bielo podsvietene, tak to je vidiet, pri farebnom (modre alebo cervene) sa to strati. Skus od niekoho požičat taky panel a vyskusaj ten dekel na tvojom spodku s ledkami, ci to bude tiez take rozdiely. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsi měl pravdu,bylo to ledkami,ve dne se to tolik nepoznalo.byl jsem je tedy u prodejce reklamovat a udivilo mne jeho chování,vyzkoušel je a povídá,že jinou než bílou barvu nevidí a že problém je na mojí straně,načež jsem ho požádal o 5 ks dalších,tak je hned zkoušel a přišli jsme na to,že ty bílé má dva odstíny,jedna svítí jakoby víc ostře bíle a jakoby lechce namodralý odstín a ta druhá má odstín nažloutlý,pak se rozčílil a povídá tak si je přeberte,já to dělat nebudu,tak jsem se s ním domluvil jestli mi vymění i ty původní co nechci a on že jo ale jen ty nepoužité,že mu tamty na reklamaci nevezmou.po delší době kdy jsem vyřadil asi 20 ks těch nažloutlých a poukázal na ně at je reklamuje,tak mne zaskočil tím že nad tím mávnul rukou a hodil je v pohodě mezi ostatní,no mne tedy je to fuk,já pro příště vím že si vyberu co chci,pokud mi to umožní,ale co jiní????je to hulvát!

Editováno: , autor: octaviaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je viacero velkosti tych diod, rovnako aj odtienov. V budikoch su podla mna vacsie diody ako v paneli radia, ale prisposobit sa da vsetko. Jediny problem moze byt v mnozstve diod. Predpokladam, ze GP ma podobne riesene podsvietenie displaya ako Indianapolis a tam to vyzera takto:

panel1

panel2

panel3

panel4

panel5

Tych diod pod displayom je rovnych 60 a to preletovavat je na hodenie si slucky. :kuk:

Podotykam, ze panel som nerozbil ja, dostal som taky s radiom, mam uz ale novy cez Becker servis na Slovensku. :p

Tak to si me moc nepotesil...60diod...to je masakr..asi preziju tu nazloutlou barvu :-) jaky podsviceni mas ty? taky je poznat ze to sviti jinak nez pristrojovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si me moc nepotesil...60diod...to je masakr..asi preziju tu nazloutlou barvu :-) jaky podsviceni mas ty? taky je poznat ze to sviti jinak nez pristrojovka?

Ja mam momentalne seriu a radio v cervenej (Becker Indianapolis 7922), ale planujem zmenu a asi pojdu tlacitka na cerveno a pristrojovka bud bielo/cervena alebo modro/cervena.

Inak, da sa objednat si novy panel radia za cca 5kSk a ten mozes mat aj iny, sedia navzajom z roznych variant. Ja som dostal radio s rozbitym displayom a modrym podsvietenim, ale omylom som objednal s cervenym. Este uvidim ako to poriesim...

Indianapolis

7920 7922 7923 7925

Grand Prix

http://www.navigacie.sk/galeria/func,viewcategory/catid,22/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To boli asi ledky kazda od ineho vyrobcu, alebo inej svietivosti a on ich nerozlisoval, pre neho to boli biele ledky a hotovo hmm nakupujte u odbornikov lol

V tom obchode by som uz asi nenakupoval, alebo ked, tak hned vsetko vyskusat. ;) No hlavne ze sa naslo kde bola chyba :palec2:

ahoj,

no já jsem byl tady v tom obchodě vždy spokojen a nejen já!nakupovat tam budu i dále,představa že bych si je někde objednal z netu a pak je mělještě reklamovat a čekat a utrácet za poštu ...,to ne,tahle představa mne děsí a za chvíly by mne úprava přestala bavit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před rokem jsem začal měnit podsvícení a nestihl jsem budíky - přes rok nebyl čas ženil jsem se, stěhoval a oplodňoval manželku :prc: takže budíky přišly na řadu tyto svátky - upřímně jsem měl obavy bo s klimatronikem jsem měl dost problém - ale budíky se povedly napoprvé a nebylo to až tak těžké - hlavně díky vám všem, kteří se tady podílíte se svými zkušenostmi, takže díky :palec2: foto je hrozné :feve:

P.S.: special thanks to bediun

post-4311-1198701188_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosim poradte mi, rozebral jsem budiky, nic mi nikde neprasklo, vse ok, ale po prepajeni ledek a zpetne montazi mi uz nesviti displeje (resp. podsviceni jede pekne, jen ta data - cerne nasvicena pismenka) mi zmizela... navic mi dnes chcipla baterie... Muze to byt slabou baterii? Prosim heelp..

a nasadil si tam spravne ten displej nebo mas tam tu vodici gumicku nebo jak se tomu rika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

jsou zde vidět ukázky pěkné práce mnohých z Vás, gratuluji.

Ti z Vás, kdo jste předělávali předface budíky, nezůstaly někomu ty původní (oranžové) LEDky? Docela by se mi jich asi 10 hodilo, chci podsvětlit jeden přídavný display a chtěl bych stejnou barvu jako mají ostatní světýlka... Ozvěte se prosím, předem díky.

(anebo poraďte, jaké jiné LED použít, ať to má stejnou barvu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, vy co jste předělávali budíky, myslíte že je technicky možné mít vypínač na celé podsvětlení budíků a ovladačů v interiéru kromě tachometru? Případně alespon ovladačů? A pokud ano, napadá vás jak?

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, vy co jste předělávali budíky, myslíte že je technicky možné mít vypínač na celé podsvětlení budíků a ovladačů v interiéru kromě tachometru? Případně alespon ovladačů? A pokud ano, napadá vás jak?

Pokial to spravis ako beduin, tak nie je problem, tam si to mozes rozdelit bez problemov.

Ked chces led priamo na doske, tak by bolo treba zmenit zapojenie tak, aby si reguloval podsvit vsetkemu okrem tacha.

Mas regulaciu podsvietenia? Ak nie, pridaj si ju a na doske "odpojis" od regulacie len tachometer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial to spravis ako beduin, tak nie je problem, tam si to mozes rozdelit bez problemov.

Ked chces led priamo na doske, tak by bolo treba zmenit zapojenie tak, aby si reguloval podsvit vsetkemu okrem tacha.

Mas regulaciu podsvietenia? Ak nie, pridaj si ju a na doske "odpojis" od regulacie len tachometer.

Regulaci intenzity podsvětlení mám. Víš jak ten tachometr odpojit od regulace podsvětlení? A myslíš že by šla předělat ta regulace tak aby se to snížilo tak moc aby to nesvítilo vůbec?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před rokem jsem začal měnit podsvícení a nestihl jsem budíky - přes rok nebyl čas ženil jsem se, stěhoval a oplodňoval manželku :prc: takže budíky přišly na řadu tyto svátky - upřímně jsem měl obavy bo s klimatronikem jsem měl dost problém - ale budíky se povedly napoprvé a nebylo to až tak těžké - hlavně díky vám všem, kteří se tady podílíte se svými zkušenostmi, takže díky :palec2: foto je hrozné :feve:

P.S.: special thanks to bediun

...- ale budíky se povedly napoprvé a nebylo to až tak těžké -... No vsetko co clovek neskusi sam, sa zda tazke a ked to urobi, tak potom to uz je v pohode. Ved aj ked si isiel prvy x :prc: tak si mal urcite mindrak, ci to zvladnes, no a teraz urcite v pohode zvladnes aj susedku :prc: ked uz si zabehnuty v oplodnovani manzelky lol

To palivo a teplotu si preco nedal tiez biele a rucky cervene? ci tak si to chcel? inak OK :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulaci intenzity podsvětlení mám. Víš jak ten tachometr odpojit od regulace podsvětlení? A myslíš že by šla předělat ta regulace tak aby se to snížilo tak moc aby to nesvítilo vůbec?

No dalo by sa, keby si tam pridal odpor, alebo ten kablik co ti ide od regulacie vyviest na vypinac a mozes s nim odpojit cele podsvietenie. No a pod tachometer dat dalsie ledky, ale nie na dosku, ale na draty, vedla tych co mas na doske. Na doske najst +12 volt (ine ako je na podsvit) ale aby bolo po otoceni kluca a dat prislusne odpory a to by som tiez dal na vypinac, aby si to mohol vypnut, ked zapnes kompletne podsvietenie.

Pripadne nedavat vypinac, ale prepinac.

V polohe 1- zapnute cele podsvietenie a vypnute pridavne podsv tacho.

V polohe 2- Vypnute cele podsvietenie a zapnute iba pridavne podsvietenie tachometru

Vsetko sa da urobit, len zalezi na tom preco to chces mat vypnute ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dalo by sa, keby si tam pridal odpor, alebo ten kablik co ti ide od regulacie vyviest na vypinac a mozes s nim odpojit cele podsvietenie. No a pod tachometer dat dalsie ledky, ale nie na dosku, ale na draty, vedla tych co mas na doske. Na doske najst +12 volt (ine ako je na podsvit) ale aby bolo po otoceni kluca a dat prislusne odpory a to by som tiez dal na vypinac, aby si to mohol vypnut, ked zapnes kompletne podsvietenie.

Pripadne nedavat vypinac, ale prepinac.

V polohe 1- zapnute cele podsvietenie a vypnute pridavne podsv tacho.

V polohe 2- Vypnute cele podsvietenie a zapnute iba pridavne podsvietenie tachometru

Vsetko sa da urobit, len zalezi na tom preco to chces mat vypnute ;)

Myslel jsem na dálnici v noci by to bylo užitečné. Popřemýšlím, ten vypínač na všechno přes tu regulaci je dobrej nápad a vypadá jednoduše, ale to osvětlení zvlášt tachometru, nevim nevim. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem na dálnici v noci by to bylo užitečné. Popřemýšlím, ten vypínač na všechno přes tu regulaci je dobrej nápad a vypadá jednoduše, ale to osvětlení zvlášt tachometru, nevim nevim. díky

No ja v noci na dialnici mam stiahnutu regulaciu na minimum a je to v pohode ;) A v noci by bolo dost blbe keby si videl iba tachometer a nevidel by si teplotu, palivo atd. lol

Ked sa ti jedna iba o znizenie jasu a nechces to odpajat z ineho dovodu, tak by som to riesil s tym prepinacom tak, ze by som ten drat od regulacie prerusil a dal na prepinac takto:

post-9889-1199489404_thumb.jpg

poloha 1- je to v povodnom stave

poloha 2- je tam napojeny pridavny odpor.

Ten odpor by som skusal davat rozne velkosti, aby sa znizila svietivost na minimum ako si predstavujes, ale aby nebol taky velky, ze ti zacnu preblikavat ledky. Pripadne tam daj odpor regulovatelny a otacanim si mozes jas pohodlne nastavit. ;)

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...