Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Tak konečně jsem přišel na to proč nesvítil ten otáčkoměr. Diody byly sice v sérii a jedna byla otočená. Ale i tak svítila jen polovina budíku. Nakonec jsem přišel na to, že čtvrtá dioda musí být obráceně. Potřeboval bych ale poradit jak udělat aby bylo podsvícené červené pole otáčkoměru. Modrý SMDčko ho nedokáže podsvítit. Jedná se o budíky MR99. Nemáte s tím někdo zkušenost?

post-25-1161802431.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam asi nemáš predprípravu na dopájkovanie ďalších diod že?

potom jedine oddeliť tu komorku čo vedie na ručičku od zbytku a dať tam po dve diody

Příprava tam bohužel není. O tom oddělení jsem uvažoval. Ale nejsem elektrotechnik a tak nevím jak tam dodělat další diodu. To ji stačí natáhnout z tý jedný třeba káblíkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najideálnejšie by bolo dať dve diody + odpor a dve diody + odpor.

anody napojiť na +12V za diodu.

katody s odpormi napojiť na kolektor tranzistora ktorý spína podsvietenie, ty maxidot nemáš takže tam bude len jeden myslím, ale toto som keď som riešil zmenu podsvietka na okte nemusel riešiť, takže presne neviem kde je ten tranzistor, asi kuknem na fotky čo mam možno dačo zistim.

ak nevieš kde je ten tranzistor, da sa to aj inak,

odsleduj katody diod na ktore odpory idú a tie odpory maju jednu stranu spoločnú čiže keď budeš prepiskavať malo by piskať. to vedenie vedie najpravdepodobnejšie na ten tranzistor a tam zapojiš tie nove dva odpory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najideálnejšie by bolo dať dve diody + odpor a dve diody + odpor.

anody napojiť na +12V za diodu.

katody s odpormi napojiť na kolektor tranzistora ktorý spína podsvietenie, ty maxidot nemáš takže tam bude len jeden myslím, ale toto som keď som riešil zmenu podsvietka na okte nemusel riešiť, takže presne neviem kde je ten tranzistor, asi kuknem na fotky čo mam možno dačo zistim.

ak nevieš kde je ten tranzistor, da sa to aj inak,

odsleduj katody diod na ktore odpory idú a tie odpory maju jednu stranu spoločnú čiže keď budeš prepiskavať malo by piskať. to vedenie vedie najpravdepodobnejšie na ten tranzistor a tam zapojiš tie nove dva odpory.

Pro mě trošku složitý, ale snad si stím poradím. Jednodušeji by to nešlo??? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tý fotce to není poznat, ale svítí to strašně slabě. Štítek je originál. Proto zjišťuju co s tím.

šlahnuť tam pod to bielu diodu, ale to je normalne že ti modra nepresvieti červenu foliu... mal si dať bielo červene a nemal by si ten problem :D

alebo ešte lepšie - červenu diodu!

a tie červene stupnice?

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni.Mám dotázek dodáte mi někdo ledky do budíků?Už jsem je tu poptával po pár lidech a nikdo mi neodepsal ani jedna firma co je prodává tak to už házím přímo do fóra.Mám 2002 octávku a koupil jsem si ručičky rs a prosvícení zelenýma diodama nic moc chtěl bych tam hodit origo červené aby byly jako u rs a dále bych poptával diodky bílé na podsvícení budíků.Tak mi prosím někdo nabídněte rád odkoupím.

toun.toun@tiscali.cz

díík:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni.Mám dotázek dodáte mi někdo ledky do budíků?Už jsem je tu poptával po pár lidech a nikdo mi neodepsal ani jedna firma co je prodává tak to už házím přímo do fóra.Mám 2002 octávku a koupil jsem si ručičky rs a prosvícení zelenýma diodama nic moc chtěl bych tam hodit origo červené aby byly jako u rs a dále bych poptával diodky bílé na podsvícení budíků.Tak mi prosím někdo nabídněte rád odkoupím.

toun.toun@tiscali.cz

díík:-)

no škoda u nas to jeden chalan predava origo diody ake tam máš:-) tušim 10SK/kus - berem odneho.

keby si vedel skorej mohol som objednať a doniesť, idem bud tyžden do prahy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni.Mám dotázek dodáte mi někdo ledky do budíků?Už jsem je tu poptával po pár lidech a nikdo mi neodepsal ani jedna firma co je prodává tak to už házím přímo do fóra.Mám 2002 octávku a koupil jsem si ručičky rs a prosvícení zelenýma diodama nic moc chtěl bych tam hodit origo červené aby byly jako u rs a dále bych poptával diodky bílé na podsvícení budíků.Tak mi prosím někdo nabídněte rád odkoupím.

toun.toun@tiscali.cz

díík:-)

Mrkni na www.gme.cz. Já objednal SMD 1206 odtud. Do třech dnů jsem je měl doma. Ale jsou poměrně drahý. Chtěj za ně asi 11 Kč :( . Dneska jsem kupoval jednu červenou v HK a stála 2,80 :D . Docela rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne tu poslednu diodu oddeliš na hranici kde ma už byť červené a od displeja a máš to paradne.

odkial si? idem bud tyžden do čiech tak keby si bol niekde pobliž kadial pojdem mohol by som zaskočiť:-)

Tak hotovo. Výsledek je celkem slušnej. Dal jsem tu poslední diodu červenou a je po problému :D

post-25-1161883766.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne tu poslednu diodu oddeliš na hranici kde ma už byť červené a od displeja a máš to paradne.

odkial si? idem bud tyžden do čiech tak keby si bol niekde pobliž kadial pojdem mohol by som zaskočiť:-)

Tak hotovo. Výsledek je celkem slušnej. Dal jsem tu poslední diodu červenou a je po problému :D

Ještě by to chtělo nějak odstínit tu modrou výše, máš tu sedmičku úplně fialovou, červená by byla lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne tu poslednu diodu oddeliš na hranici kde ma už byť červené a od displeja a máš to paradne.

odkial si? idem bud tyžden do čiech tak keby si bol niekde pobliž kadial pojdem mohol by som zaskočiť:-)

Tak hotovo. Výsledek je celkem slušnej. Dal jsem tu poslední diodu červenou a je po problému :D

Ještě by to chtělo nějak odstínit tu modrou výše, máš tu sedmičku úplně fialovou, červená by byla lepší.

To je ještě v plánu. Potřeboval jsem jet pryč tak jsem tam zatím dal jen tu diodu. Zbytek snad příští týden, když bude čas. Ale měl jsi pravdu. To poslední číslo vypadá v červené dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...