Přejít na obsah

Čištění ALU disků


rampik

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Než uložim letní alu k zimnímu spánku, chtěl bych je vypucovat.

Máte někdo zkušenost, čim to jde nejlíp a bez špatných následků?

Co technický benzín?

Díky

Já používám čistitč AL disků firmy ArmorAll.Na benzínkách jsou k dostání kvalitní čističe i od jiných firem.Technický benzín může zmatovět (ale nemusí) krycí lak na disku-je potřeba to vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslis neco takoveho

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/cisteniKol.htm

Tak je to perfektni.Uz jsem si je takto umyl a nemusis dávat 300 za nejake cistice kol.

No vypadá to neuvěřitelně. Dík za radu. Hele a neudělá to nic zlého ani po delší době? Jako malej jsem si vyleštil pionýra nejakym revolučnim připravkem. Nejdřív sem byl nadšenej jak to čistilo. A za pár dní mi slezla barva :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spolehlivě čistí milit na disky nebo coyote na disky,obojí kolem 70 kč,pak je opláchnu proudem vody,usuším navoskuju běžným voskem na karoserii,gumy nastříkám silinolem,rozetřu,poslední pohled - a do sklepa s nimi na stojan,pak až na jaře,sundám z nich igelit a jsou jak nové!opravdu škoda že není přípravek na obnovu vzorku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych je klidně bral - zadarmo! A jak se řiká : kdo je moc vybíravej = přebere lol

já protektory taky nee,jednou mi kolega z pneuservisu ukázal rozdíl a fakt se mi to nelíbilo,takže poslední protektory jsem měl na favoritu.byl tam hlavně váhovej rozdíl kolem 1.5 kg na gumě,navíc bez disku guma sama nestála a origo jo,nejvíc padlo závaží na protektor než na novou gumu,hlavně málokdy se podaří vyvážit protektory na nulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslis neco takoveho

http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/cisteniKol.htm

Tak je to perfektni.Uz jsem si je takto umyl a nemusis dávat 300 za nejake cistice kol.

Zajímalo by mně proč tento "ZÁZRAČNÝ" čistič má v návodu napsáno: NEPOUŽÍVAT NA HLINÍKOVÉ A LAKOVANÉ SOUČÁSTI!!!???????????? Určitě to těm diskům neublíží??? ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mně proč tento "ZÁZRAČNÝ" čistič má v návodu napsáno: NEPOUŽÍVAT NA HLINÍKOVÉ A LAKOVANÉ SOUČÁSTI!!!???????????? Určitě to těm diskům neublíží??? ...

Hele ja to nikomu nenutim ,ty si kup treba cistic za 300.Ja to zkusil ,barva i disky drzí,tak co,funkcnost to splnilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja to nikomu nenutim ,ty si kup treba cistic za 300.Ja to zkusil ,barva i disky drzí,tak co,funkcnost to splnilo

OK jen si myslím, že ze srandy to tam napsaný není a jednou za uherský rok se to dá použít. To takhle kamoš si jednou koupil na lak Tempo a od té doby nic jiného nepoužíval, na mé rady a leštěnky se ofrňoval, že je to drahé až si lak pěkně obrousil. Čim čestěji to používal tím to bylo horší

Mě zatím stačil ten jar a teplá voda. Jedu tak ať brzdím minimálně a i když někdy na to musím dupnout tak nemám po sezóně liťáky černý jako kamna. Nic proti každý má jiný styl jízdy, např švagřík má desky tak na 40tkm a liťáky má černé po ujetí 50km od umytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK jen si myslím, že ze srandy to tam napsaný není a jednou za uherský rok se to dá použít. To takhle kamoš si jednou koupil na lak Tempo a od té doby nic jiného nepoužíval, na mé rady a leštěnky se ofrňoval, že je to drahé až si lak pěkně obrousil. Čim čestěji to používal tím to bylo horší

Mě zatím stačil ten jar a teplá voda. Jedu tak ať brzdím minimálně a i když někdy na to musím dupnout tak nemám po sezóně liťáky černý jako kamna. Nic proti každý má jiný styl jízdy, např švagřík má desky tak na 40tkm a liťáky má černé po ujetí 50km od umytí.

A já pořád nevěděl od čeho jsou ty Litiny ve předu, tak černý - njn. moc brzdim (nejspíš)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...