Přejít na obsah

Na kolik foukat?


vvcrx

Doporučené příspěvky

čaute octáviani :)

CHci se jen zeptat na kolik foukat OII combi na zimu na 15",plně naložené auto.Bohužel nemám auto momentálně k dispozici,abych se podíval na víčko.

Popřípadě nějaké zkušenosti jestli foukat víc a nebo míň :-),díkes

Niekde som to pocul ze zimne by sa mali fukat bud rovnako ako letne alebo trosku viac. Ja ich osobne fukam viac o 0.2Kpa (bar)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja zase nekde slysel nebo jsem cetl ze o deset procent mion nez zimni :) tak babo rad

Se ptá na zimní..obvykle se zimní fukají o 10% víc než letní, ale absolutní hodnotu Ti nepovím, mám na víčku jen 17" a 18".

No jo,ale ty máš RSko :-P,15 tam ani nemůžeš narvat co :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jedna nebo dvě desetiny, ale je to určitě navíc - řekl bych, že kvůli tomu, že v zimě zaujímá vzduch menší objem...

Já je mám plněné plynem :p Nebude to spíš tím, že mírně "přefouknutá" pneu oproti stejné letní jede víc po středu běhounu a má ještě užší šířku stopy a tím lepší vlastnosti na sněhu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jedna nebo dvě desetiny, ale je to určitě navíc - řekl bych, že kvůli tomu, že v zimě zaujímá vzduch menší objem...

Já je mám plněné plynem :p Nebude to spíš tím, že mírně "přefouknutá" pneu oproti stejné letní jede víc po středu běhounu a má ještě užší šířku stopy a tím lepší vlastnosti na sněhu?

Myslím, že tím ne e. A zas bych to moc nepřeháněl, prt. pak máš menší kontaktní plochu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli jedna nebo dvě desetiny, ale je to určitě navíc - řekl bych, že kvůli tomu, že v zimě zaujímá vzduch menší objem...

Já je mám plněné plynem :p Nebude to spíš tím, že mírně "přefouknutá" pneu oproti stejné letní jede víc po středu běhounu a má ještě užší šířku stopy a tím lepší vlastnosti na sněhu?

Myslím, že tím ne e. A zas bych to moc nepřeháněl, prt. pak máš menší kontaktní plochu...

Ona není zas o tolik menší, ale na sněhu se , tuším, všeobecně doporučuje právě užší běhoun, tzn, že taková pneumatika se pak zjednodušeně řečeno do sněhu lépe "boří a tím i lépe vede a zabírá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal jsem to z dílenský příručky, ale bohužel tam 18-ky nejsou, ale zkusím to ještě někde splašit a tabulečku dodělám. :)

Já 18" můžu doplnit, ale jen pro motor TFSI...ale pokud někoho zajímá konkrétní údaj na jeho auto, doporučuji mail do škodovky - měl jsem na víčku nádrže taky jen 17" a 18", zimní 16" ne, ale hnitě mi odpověděli!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...