Přejít na obsah

Výměna kol, a nasledny problem s brzdama


Feryn-

Doporučené příspěvky

Ahoj vseci,

mam takovy problemek, mozna je to blbost. Dneska jsem konecne vymenil Letni kola za Zimni. Akorat ze letni alu mi brutalne zatuhly rezi k bubnu, a neslo s tim hybat. Tak jsem mlatil do pneu, pak jsem povolil srouby a autem trmacel a nic. Tak jsem nakonec vzal auto na projizdku s uvolnenyma sroubama, a diky bohu to povolilo. Jednalo se pouze o zadni kola s bubnovou brzdou. Akorat kdyz jsem vse vymenil a sednul do auta, rozjel se a zabrzdil, tak mi od bubnu slo totalni skripani, ale totalni, ze to skoro slyseli az v Nemecku. Deje se to jenom kdyz auto uz uplne dobrzdi, takovy to finalni zabrzdeni (skripani a piskani z bubnu). Tak nevim jestli to nemuze delat nejaka uvolnena rez v bubnu, protoze jsem to cely procakal i anti-rezi sprejem, nebo jestli jsem nejak neposral celej buben.

Co myslite? nemate nekdo zkusenosti ze po drsne vymene kola vam zacly piskat bubny pri dobrzdeni?

diky

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz si tady ctu fora tak me jen napada...Je normalni ze se mi buben toci i s kolem? asi jo ze?:) (protoze tam nekdo neco pise o tom, ze musi busit do bubne dokud se nezacne tocit)

Zkusim s tim chvili jezdit a doufat ze to prestane, kazdopadne spis mi slo o to, jestli sem nemohl neco udelat s bubnem kdyz jsem do nej parkrat uhodil kladivkem:)

Kdyby nahodou byl nekdo z Prahy a umel by mi komplet vycistit bubny, tak bych bral jeho pomoc, mam velkou garaz, zaplatim cestu a velmi dobre take praci:)

Editováno: , autor: Feryn-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za odkaz, ale me tohle moc nerekne, navic se do toho sam poustet nebudu, dycky se neco posere, ja to znam. No a co se tyce autoservisu, tak radsi bych byl, aby to nekdo udelal se mnou, nekdy kdyby se to stalo znova, abych uz vedel co a jak.

Ale me spis zajima, jestli jsem s tim bubnem tim bouchanim nemohl neco udelat, protoze jak rikam, zacalo to az po ty vymene, kdyby tam byl bordel, skripalo by to postupne nezavisle na tom jestli se menily kola ne? Me se totiz asi pres ty otvory podarilo striknout dovnitr anti-rez sprej (sprej urceny i na promazani atd.), tak jestli se tam neco nepo....

omlouvam se za moje otazky, ale jsem opravdu laik, brzdy jsem nikdy v zivote neresil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dneska jsem to byl poradne projet a poslouchal jsem...Je to zajimave, ty brzdy skripou jenom kdyz auto stoji, jakmile zmacknu brzdu za jizdy tak je ticha, vsechno OK. Ty bubny skripou jenom kdyz auto stoji a mam zmacklou brzdu nebo rucku - samozrejme stoji na miste ale aby to zaclo skripat musi s tim autem nekdo zahybat, nebo napriklad kdyz vysednu a mam rucku tak to auto zaskripe, jelikoz se jakoby zhoupne...Jak rikam pouze na miste a musi byt zmackla brzda...nechapu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tak ten skřípot (u mě praskání) při zatažené ručce, když zrovna vylézáme z auta je normální, dělá mi to také. Zlepší se to když malinko přitáhnu lanka na ručce, ale po nějaké době ježdění je to zpět .... neřeším to. Max. vždy jen překontroluju stav paken, jestli už nejsou sjeté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...