Přejít na obsah

Myčka vs. lak


Unknown

Doporučené příspěvky

Ahoj.

V pátek se mi stala fakt super věc.

Jel jsem pro přítelkyni, protože jsme měli jet do Karlových Varů za jejím dědou a babičkou na návštěvu. Samozřejmě jsem chtěl aby Octinka vypadala krásně a jelikož byla fakt špinavá, tak jsem navštívil mycí linku na Průmyslovce (směr z Hloubětína do Štěrbohol) u Agipu.

Najednou stojím v myčce, cáklo na mě asi 5kapek vody na čelní sklo a myčka se spustila. Bohužel se nějak zapomnělo na vodu, a tak mě kartáče přejely tam a zpátky bez vody.

Z laku to ztrhlo takovou tu vrchní ochrannou vrstvu, a tak stačilo pak už jen lehce přejet nehtem a neodstranitelný bílý škrábanec byl na světě.

Každopádně jsme sepsali protokol a teď se mi v autorizovanym servisu dělá novej lak. Bohužel neuznaly nárazníky (protože byli omlácený) a prahy (protože tam nebyly stopy od kartáčů a jeden je promáčklej, protože předchozímu majiteli to nejspíš hapalo z heveru). Každopádně nárazníky chci stejně nový a přes prahy dám nějaký kryty.

Do Karlových Varů jsme tedy sice dorazily okolo 22:30ti, ale zase se mi právě dělá nový lak. A snad by měl být teď do pátku hotový, protože v sobotu chci jet na dovču.

Do myčky už NIKDY nepojedu a auto budu mýt ručně a pravidelně používat vosk.

A všem, kteří chtějí nový lak, doporučuji myčku Agip na Průmyslovce a doufat, že se nespustí voda. Jen doporučuji někdy až nebudete pospíchat, protože ten čas vám pojišťovna nezaplatí (i když by podle mě měla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene....škodu mi platí pojišťovna myčky, takže jsem z toho venku.

Z mojí pojistky to nejde...to bych jim dal !!!!!! :)

Jen bohužel musim si sám zaplatit opravu drobných ďolíčků a větších škrábanců na laku, které nejsou od myčky a už tam byly dávno před tím.

Ale alespoň budu mít krásný nový lak....už jen ty nárazníci a prahy a bude to SUPER !

Jinak než jsem dal auto do servisu, tak byl ten lak takovej dost matnej oproti tomu jaký byl než jsem vjel do myčky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, tohle rikam porad, auti si myju zasadne rucne, byl jsem s nim v mycce snad jednou a i to ten lak poznamenalo :(

Moje slova ... rucni prace to jisti ... ja na jare napastuju, hezky tvrda rucni prace na cele dopoledne a pak celej rok uz jen vodou a je to libofka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No...po zkušenostech už do myčky NIKDYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A když už jsme u toho...někdo tu psal, že to něčím napastuje. Také bych to rád udělal. Jen nevím co je na to nejlepší. JEstli máte nějakej prostředek...já mam jeden dobrej...myslim že "Turtle Wax" nebo tak nějak se to jmenuje a v logu je želvička. Udělá to na laku takovou naprosto hladkou vrstvu, kde když se přejede prstem, tak to nezavrže, ale jen sklouzne.

Jestli máte někdo nějaký osvědčený autovosk, tak si rád nechám poradit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No...po zkušenostech už do myčky NIKDYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A když už jsme u toho...někdo tu psal, že to něčím napastuje. Také bych to rád udělal. Jen nevím co je na to nejlepší. JEstli máte nějakej prostředek...já mam jeden dobrej...myslim že "Turtle Wax" nebo tak nějak se to jmenuje a v logu je želvička. Udělá to na laku takovou naprosto hladkou vrstvu, kde když se přejede prstem, tak to nezavrže, ale jen sklouzne.

Jestli máte někdo nějaký osvědčený autovosk, tak si rád nechám poradit ;)

Uz ho mas doma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...